концерт

 • Французьке музичне бароко зазвучало в Інституті філології

  7 грудня студентки Інституту філології презентували свою франкофонну виставу театру VYR. П'ятеро учасниць представили глядачам музичну виставу "Євина пісня" Шарля ван Лерберга. Перекладачем текстів став викладач Дмитро Чистяк.

  Акторки створили містичний антураж у підвальному приміщенні Інституту філології. Під звуки музичної чаші та скрипки звукову магію свторювали: Вікторія Азарова, Марія Повна, Марія Настич, Богдана Бронецька та засновниця і натхненниця театру Єлизавета Новак.

  Фото - Валерій Попов
  фрагменти вистави:
  https://youtu.be/vcfOjy-Ry14

  Категорії: 
 • Вшанування жертв голодомору акцією "Свічка пам'яті"

  Контроль. Забезпечування поступливості. Обшуки. За кілька колосків можна було відсидіти декілька років. Тіла людей, заморених голодом, переповнювали вулиці... Крики: "Немає хліба, ми вмираємо". Замовчування тривало півстоліття. Заперечення тривало до руйнування СРСР. Були особи, які намагалися порушити тишу, за що були покарані невизнанням та позбавленням професійної кваліфікації. І це в кращому разі. Кордони були зачинені. Держава перекрила будь-який доступ допомозі. Результат - геноцид українського народу.

  "Про це складно говорити, про це страшно чути. Та, знаючи правду про минуле, ми краще пізнаємо себе, глибше розуміємо нинішні проблеми і запам’ятовуємо уроки історії", - коментує ініціатор проекту, співачка, волонтер, президент МА «Територія А» Анжеліка Рудницька. 24 листопада, напередодні Днів вшанування пам'яті жертв голодомору Анжеліка Рудницька за підтримки "Території А", Шевченкового університету, Центру фольклору та етнографії Інституту філології, Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in UKRAINE), ГО «Ділові українські жінки», Фонду відродження культурного середовища Києва провела благодійно-просвітницьку акцію "Свічка пам'яті". "Це спосіб осмислити історію. Це акція про біль, який ховається у нашій пам'яті. Це світло нашої любові до Всевишнього. Це свічка нашої віри, яка незгасна", - зауважує Анжеліка Рудницька.

  Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський: "Спогади зібрали у цій залі. Важко уявити, що у той час штучно було вбито майже 4 мільйони людей, зважаючи на те, що Україна - багата хліборобна країна і мала хороший врожай. Така трагедія сколихнула кожну родину. Ми не маємо права цього забути і водночас повинні бути відповідальні за те, щоб такого не повторилося".

  У ці дні ми згадуємо й початок Революції Гідності. Доки в Україні є люди, які беруть відповідальність на себе за цілу країну, Україна - незнищенна. Одним із таких є Міністр культури, Народний артист України Євген Нищук, який зачитав поезію на підтримку акції.

  Підтримали такий захід й інші діячі культури - Народна артистка України Ірма Вітовська, актриса, режисер Катя Степанова. Своє світло до акції принесла й актриса Лариса Руснак, зачитавши вірш "Янгол" Івана Малковича. Про "піджаків минувшини", які знищували село, висловилася народна артистка Наталія Сумська, яка також прочитала вірш та заспівала.

  У ці дні ми не лише маємо сумувати, а й досліджувати, пізнавати глибше свою історію. Тому у рамках акції відбулася лекція про геноцид 1932-33 років, яку прочитала історикиня Людмила Гриневич.

  Під час акції прозвучали народні псальми від гурту "Стодивниця" (керівник Ірина Барамба). Це було відспівування тих, хто був вбитий голодом, кого не відспівали. Також лунала духовна музика у виконанні хору Київської православної богословської академії (дирегент Надія Купчинська). Посол миру Олена Гончарук виконала молитву "Ave Maria".

  У цю пам'ятну зустріч відбулася прем’єра кліпа Анжеліки Рудницької та Поля Монандіса «Люляй-люляй», присвяченого усім, хто загинув за Україну.

  "Скільки б нас не вбивали, а ми проростаємо", - лунала зі сцени неодноразово фраза. І надією на майбутнє є діти. Насамкінець вечора виступили учасники дитячого ансамблю "Правиця". А завершальним акордом став трепетний виступ гурту "Зернятко". Світло свічок у руках учасники немов перетворили на енергію творення, енергію життя.

  Запаліть свічку пам'яті, вшануйте пам'ять наших предків.

  Олександра Касьянова, фото- Валерій Попов

  Категорії: 
 • Українсько-китайська співпраця

  6 жовтня на честь 68-ї річниці заснування Китайської Народної Республіки, а також у зв'язку із 25-річчям українсько-китайської співпраці, за підтримки Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся урочистий концерт. Музично-пісенну програму представили студенти Східно-китайського педагогічного університету (м.Шанхай).

  Представники вишів привітали пристуніх зі святом. Проректор Петро Бех у своєму зазначив, що КНУ підтримує зв'язки із провідними китайськими універистетами, у тому й числі Східно-китайським педагогічним університетом (м.Шанхай), із яким Інститут Конфуція втілює в життя спільні проекти.

 • Урочистості з нагоди дня народження Шевченка

  9 березня Україна і світ вшановують пам’ять Тараса Шевченка. У Головному корпусі Шевченкового університету зібралася вчені, письменники, українські митці. З вітальною промовою виступив ректор Леонід Губерський. Він нагадав про те, як Шевченко не полишав помисли працювати в університеті Св.Володимира. Нині ж навчальний заклад носить ім’я славетного сина українського народу.

  На урочистості завітали лауреати Шевченківської премії різних років. Серед них і випускник філологічного факультету, а нині почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Драч, професор Інституту філології Михайло Наєнко, письменник Володимир Яворівський, голова товариства «Просвіта» Павло Мовчан, майстер художнього слова Анатолій Паламаренко, а також літературознавець, професор Юрій Ковалів.

  Урочисте засідання завершилося концертною програмою, у якій взяли участь юні читці, театр української традиції «Дзеркало» з виставою «Сон Кобзаря» та Народний ансамбль української музики «Роксоланія».

  Фото - Валерій Попов

  Категорії: 
 • Смійтеся на здоров'я: вечір філологічного гумору до 15-річчя ІФ

  Тонке відчуття слова, іронічне обігрування відомих художніх текстів та знакових постатей, - це все і ще більше на вечорі філологічного гумору.
  До святкового концерту філологів долучилися університетські команди кібернетиків "Вузи гіпотенузи", геологів "Автомобіліст", юристів "Олег Вояж" і, звісно, взяла участь команда філологів "Справа не в тобі".
  Шалена енергетика та емоції панували на вечорі. Не сміятися було складно. Неповторні стендапи від Віталія Павлова, Антона Тимошенка, Сергія Степаниська та Юрія Волянюка розсмішать навіть найбільш втомлених і найзасмученіших.
  Зірками вечора стали, на запрошення активу СПІФ команда "Літній вечір".

  Якщо гумор, то філологічний, якщо мова, - то українська. Це був вечір гумору, після якого залишається приємний післясмак.

  Каріна Дорошенко,
  фото - Валерій Попов

  Категорії: 
 • Святкове завершення Тижня тюркських мов і культур в ІФ

  4 листопада 2016 р. в Актовій залі Інституту філології пройшло феєричне святкове дійство з нагоди закриття Тижня тюркських мов, який проходив з 31 жовтня по 4 листопада 2016 р. на базі кафедри тюркології Інституту філології. У рамках Тижня тюркських мов було проведено презентацію роботи кафедри тюркології, різноманітні лекції, майстер-класи з розпису хною (мехенді) та приготування східних смаколиків тощо.

  Гості, серед яких представникам Турецького агентства зі співробітництва та координації при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки в Україні (ТІКА), студенти кафедри тюркології та історичного факультету, на урочистому дійстві насолоджувалися пістрявим різноманіттям тюркських костюмів, ароматами східних спецій та кави, які були задіяні у театральних постановках, а також витонченими тремтливими візерунками тюркських пісень і танців. Атмосферні ніжні вірші турецькою мовою від студенток кафедри тюркології змінювали динамічні танки студентів кримськотатарських груп, а також спеціальних гостей свята – туркменського ансамблю «Туркменістан», які виконали національний туркменський танок «Кушт депди». Гості концерту побували на кримськотатарському весіллі, послухали віршики і помилувалися танцями малечі з гуртка «Кримська родина». Серйозну драматичну постановку «Кипарис і квітка нару», неймовірну історію про кохання, гості споглядали затамувавши подих, а кохання між ханом та його Музою проникаючи до самих сердець глядачів, не залишило байдужими навіть найвимогливіших критиків. Пристрасть, ніжність, кохання і смерть геніально зіграли студенти 2-го курсу кримськотатарської групи. Веселощами наповнили залу студенти гагаузької групи, які не тільки станцювали національний гагаузький танок, але й у прямому сенсі «запалили» зал справжнім файер-шоу у виконанні студентки Яхонової Софії. Дебютним на сцені Інституту філології стала театральна постановка у виконанні студентів 1-го курсу історичного факультету: сучасна історія про кохання рудоволосої україночки та турецького пристрасного хлопця. Прекрасна музика, сильний вокал нового етномодернового тандему, професійна гра юних акторів та щирість і самовіддача усіх учасників концерту створили неймовірну атмосферу.

  Організатором святкового дійства – стала кафедра тюркології, на чолі із завідувачем кафедри тюркології Іриною Покровською, постановник – Пишньоха Ольга. Долучилися до створення концерту і такі викладачі та співробітникам Інституту філології, як: Федора Арнаут, Ірина Рішілян, Світлана Середа, Сабріє Сластьон, Юрій Ботвінкін, Афізе та Саніє Емірамзаєві.

  Ольга Пишньоха
  Фото – Валерій Попов

  Категорії: 
 • Подяки бійцям на урочистостях до Дня захисника України

  12 жовтня у Мистецькому салоні Головного корпусу університету відбувся святковий концерт до Дня захисника України.

  На початку заходу проректор із науково-педагогічної роботи В'ячеслав Шамрай урочисто привітав Раду ветеранів університету зі святом та нагородив грамотами і подяками.

  Денис Антіпов, викладач Інституту філології, лейтенант, який воював у складі 81 бригади ВДВ у Донецькій та Луганській обрастях, був нагороджений подякою ректора. Проректор В'ячеслав Шамрай від імені адміністрації університету вручив Денисові іменний годинник.
  Важливим у сучасній війні є і волонтерській фронт. Тож грамотою за патріотизм нагородили нашу волонтерку, викладача Інституту філології Марину Рябченко. На урочистостях була присутня і Марічка Іскровська, боєць-доброволець, студентка Інституту філології.

  Урочисті збори за участю ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій на території інших держав, миротворців, учасників АТО – співробітників і студентів університету, офіцерів і курсантів військового інституту продовжилися святковою програмою "Хай Свята Покрова Україну збереже" у виконанні капели бандуристів під керівництвом заслуженого артиста України Андрія Іванишина.

  Каріна Дорошенко
  фото - Валерій Попов

  Категорії: 
 • Студентки-фольклористки на фестивалі в Грузії

  Учасниці ансамблю "Роксоланія" взяли участь у Міжнародному фольклорному фестивалі у Грузії "Легенди Мартвілі". Анастасія Климчук, Ярина Сізик і Анастасія Полетнєва представили міжнародній аудиторії знакові зразки української культурної спадщини. Завдяки нашим студенткам-фольклористкам учасники різних країн ознайомилися із пісенною традицією України.

 • Показ фільму "Легенда про княгиню Ольгу": анонс

  14 червня 2016 р. о 15:00 в Актовій залі Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) з нагоди 80-річчя від Дня народження Юрія Іллєнка, видатного українського кінооператора, кінорежисера, сценариста відбудеться показ україномовної версії фільму «Легенда про княгиню Ольгу».
  Захід відбудеться за участю:
  • Пилипа Іллєнка, українського актора, продюсера, голови Державного агентства України з питань кіно;
  • Людмили Єфименко, української кіноактриси, кінорежисера, Народної артистки України (виконавиці ролі княгині Ольги);
  • Віктора Демерташа, українського актора, Заслуженого артиста України (виконавця ролі князя Мала);
  • Олександра Ярмоли, фронтмена українського гурту «Гайдамаки» (озвучив князя Святослава)
  • та гурту «Гайдамаки».

  Контакти:
  +38 (044) 239-32-85 – Данильченко Оксана Юріївна, координатор заходу,
  e-mail:danylchenko@univ.net.ua.

  Категорії: 
 • Вистава іспаністів до 400-річчя з дня смерті Мігеля де Сервантеса

  22 квітня 2016 року в Актовій залі Інституту філології відбувся захід, присвячений 400-літтю з дня смерті іспанського письменника Мігеля де Сервантеса Сааведри, автора легендарного “Дон Кіхота”. Ініціатором такого тематичного заходу стала асистент кафедри іспано-італійської філології, к.філол.н. Юлія Кощій. У події взяли участь студенти-іспаністи різних курсів і перекладач із іспанської Галина Верба. Із доповіддю про Мігеля де Сервантеса виступив дослідник іспанської літератури Олександр Пронкевич. Родзинкою заходу була постановка одноактної комедії Мігеля де Сервантеса “Театр Чудес” (El retablo de las maravillas).
  На захід завітали поважні гості: посол Королівства Іспанії в Україні, пан Херардо Бугайо Оттоне з перекладачем, радник із торгово-економічних питань Посольства Іспанії в Україні пан Хаіме Рамон Фернандо Санчез, президент Асоціації Іспаністів в Україні Олександр Пронкевич та дружина колишнього генерального консула України в Барселоні Хрипунова Вероніка.
  Мігеля де Сервантеса немає вже 400 років, однак його творчість залишається актуальною і до сьогодні.

  Текст - Дорошенко Каріна
  Фото – Валерій Попов

Сторінки

Subscribe to концерт