день відчинених дверей

 • Інститут філології зустрівся з абітурієнтами

  У 2018-2019 навчальному році заплановано три зустрічі з майбутніми вступниками в Інституті філології, а також дві університетські – КНУ-Expo. У п’ятницю, 7 грудня, дирекція Інституту та представники усіх 24 кафедр вітали гостей-абітурієнтів. На подію завітали й випускники, зокрема поет Олег Здорик.

  Директор Григорій Семенюк коротко розповів про структуру ІФ, порядок вступу, переваги та перспективи навчання в нашому закладі. Це найбільший структурний підрозділ КНУ імені Тараса Шевченка, в Інституті навчаються понад 3 000 осіб. Щороку вступають та випускаються близько 1000 студентів бакалаврату і магістратури. Можемо пишатися, що нас визнано у світі: Інститут філології в лютому цього року за версією світового Предметного рейтингу «Сучасні мови» QS (QS World University Rankings by subject) посів позицію 251-300. До ІФу варто вступати!

  Далі детальніше про сам вступ розповіли, відповідаючи на запитання абітурієнтів та їхніх батьків. Зокрема Сергій Різник, відповідальний секретар відбіркової комісії Інституту, розказав, як вступати, якщо атестат про шкільну освіту вступник отримав за кордоном, як знайти підготовчі курси КНУ та чи впливають вони на рейтинг під час вступу, які саме перемоги в шкільних олімпіадах і конкурсах можуть допомогти, додавши кілька балів при вступі. Після цього гості могли ознайомитися зі списком освітніх програм, прохідними балами, інформацією про культурні заходи ІФ тощо. Абітурієнтів запросили на кафедри, аби кожен міг дізнатися про спеціальність, яка цікавить саме його.

 • Анонс Дня відчинених дверей в Інституті філології !

  Абітурієнте, не проґав можливість поспілкуватися із представниками випускових кафедр Інституту філології – сучасного осередку гуманітарної освіти, який цьогоріч увійшов у предметний світовий рейтинг якості закладів освіти QS, посівши позицію 200-300 серед найкращих вишів.

  У другу п’ятницю червня на тебе чекають:
  - зустріч із керівництвом Інституту, із відповідальним секретарем відбіркової комісії, з викладачами та зі студентським активом;
  - майстер-класи;
  - презентації освітніх програм ОС «Бакалавр» та «Магістр»;
  - інтерактиви;
  - фотозона;
  - екскурсія Жовтим корпусом.

  Якщо ти мрієш вивчати мови в одному із провідних філологічних українських осередків освіти, тоді приходь 8 червня о 13.00 у вестибюлі Інституту філології за адресою бул.Т.Шевченка, 14 (неподалік станцій метро Театральна, Університет, Льва Товстого). Буде пізнавально, інтерактивно і весело!

  Маєш запитання – 239 33 02, 239 31 01.

 • День відчинених дверей

  6 квітня відбувся квітневий День відчинених дверей Інституту філології. Абітурієнти мали змогу поспілкувалися з дирекцією, викладачами, студентами та випускниками Інституту.

  Із вітальним словом на Дні відчинених дверей виступив директор Інституту філології Григорій Семенюк. Григорій Фокович розповів про якісно-кількісний склад Інституту, про входження у міжнародний предметний рейтинг QS, про те, що Інститут розвивається, щороку пропонуючи вступникам нові освітні програми із урахуванням міжнародних стандартів та вимог роботодавців.

  Наступними виступили запрошені випускники, серед яких були: співзасновник та креативний директор рекламного агентсва "АСТІ Україна", засновник комунікаційної платформи "Живослово" Олександр Штепан, який закінчив україністику 11 років тому; іраніст, перекладач Ірина Ющенко, яка працює в Українсько-іранській торгово-промисловій палаті; перекладач, асистент Посла ЄС в Україні, співробітник протоколу Представництва ЄС Людмила Щербанюк. Випускники розказали абітурієнтам про переваги професії філолога та про те, де може працювати випускник Інституту філології.

  Про специфіку викладання іноземних мов, мовне стажування за кордоном розповів присутнім заступник директора Сергій Скрильник.

  Відповідальний секретар відбіркової комісії Інституту філології Сергій Різник, виступаючи перед вступниками, зупинився на цьогорічних нововведеннях вступної кампанії, на тому, як подати заяву і які мінімальні бали із ЗНО дозволяють брати участь у конкурсі.

  ЗНО вже розпочнеться через місяць, тож абітурієнти ставили запитання про міжнародні зв'язки Інституту філології, про освітні програми, який кваліфікаційний запис у дипломі, аби остаточно визначитися з пріоритетами своїх заявок.

 • Зустріч із абітурієнтами на кафедрі фольклористики

  15 березня кафедра фольклористики радо відчинила двері для абітурієнтів – майбутніх бакалаврів та магістрів. Презентацію відвідали різні гості, зокрема приємно було бачити майбутніх мистецтвознавців з Дрогобича, які цікавляться освітою в КНУ, пов’язаною з народною творчістю!

  Завідувач кафедри фольклористики Олена Івановська познайомила відвідувачів із колегами-фольклористами. Доцент кафедри Роман Лихограй розповів гостям про сучасний фольклор, який твориться й досі, ті ж меми – народна творчість наших днів. Жодна музика, кінофільм чи літературний твір не обходяться без фольклорних образів, тож важливо вміти їх читати.

  Кожен абітурієнт ставить собі питання: «Ким я буду?» Освітні програми кафедри дозволяють випускникові обирати весь спектр гуманітарних галузей. Науковці, співробітники музеїв, менеджери художніх проектів, політичні консультанти, перекладачі, викладачі, журналісти, мистецтвознавці – і це ще не повний перелік! На зустрічі обговорили безліч нюансів вступу до бакалаврату та магістратури у 2018 році.

  Після надання офіційної інформації викладачам кафедри було приємно поділитися з гостями своїми здобутками. Фольклористи були консультантами при створенні українського анімаційного фільму «Мавка», вони долучилися до розробки всесвітньовідомої відеогри «The forest song», випускники є засновниками таких проектів, як фольклорна школа «Правиця», дитячий гурт «Орелі». Згадали також відомих випускниць – Юлію Саніну, Катю Чилі (Кондратенко), Олену Цибульську та інших.

  Після розмови на кафедрі абітурієнтам провели екскурсію Червоним корпусом та залучили до майстер-класу з народних танців. Закликали весну хороводами, організовували танці-діалоги «Ой, дід Ладо», також виконували «гречаники», плескача та інші народні елементи під супровід троїстих музик. Викладачі та студенти-фольклористи продемонстрували: народні танці створені для кожного українця! Тож, абітурієнте, обирай освітні програми кафедри фольклористики і ти станеш частиною їхньої родини, частиною ІФ та КНУ загалом.

  Текст і фото студентки Юлії Кузьменко

 • День відчинених дверей кафедри фольклористики

  Запрошуємо вас завітати до нашої Alma mater!

  Усіх зацікавлених фольклористикою та етнокультурологією двері кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка будуть відкритими у березні щочетверга (01, 15, 22, 29).

  Викладачі та студенти на вас чекатимуть з 15.00 до 17.00 год.

  Шановний Абітурієнте!

  Ти стоїш на порозі великого самостійного життя, яке пропонує Тобі безліч доріг та альтернатив! Твій вибір свого шляху має бути єдиноправильним, особливим, прийнятий серцем і розумом! Бо лише свідомий вибір – гарант Твоєї потрібності людям та Україні! Він даруватиме Тобі істинне щастя пізнання та професійного злету, радість самореалізації, упевненості у Твоєму завтра!

  Кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує Тебе взяти участь у конкурсному відборі для вступу на навчання за освітніми програмами, куратором яких є кафедра фольклористики.

  Ми спробуємо надати відповіді на запитання, які можуть у Тебе виникнути:

  Які можливості працевлаштування пропонує мені, дипломованому випускнику кафедри фольклористики, сучасний ринок праці? Кафедра фольклористики пропонує дві програми освітнього рівня «бакалавр», де представлено унікальне поєднання декількох гуманітарних напрямів:

  Освітня програма: «Фольклористика, українська мова та література, іноземна мова» Спеціальність – 035 філологія.
  Академічна кваліфікація випускника: бакалавр філології.

  Професійна кваліфікація: 3340 фахівець з фольклористики.

  Можливість вибору спеціалізації: «Прикладна фольклористика» або «Міфологія і фольклор народів світу».

  Орієнтовні місця працевлаштування: отримані знання, вміння та навички надають випускникам можливість працювати в

  освітній;
  науковій;
  перекладацькій;
  літературно-видавничій галузях;
  друкованих та електронних засобах масової інформації;
  різноманітних українських та міжнародних фондах, спілках;
  фундаціях гуманітарного спрямування;
  музеях;
  мистецьких і культурних центрах тощо.

  Програма передбачає набуття теоретичних знань та практичних навичок з навчальних дисциплін, таких як: «Усна народна творчість»; «Іноземна мова»; «Українська мова», «Теорія фольклору»; «Міфологія»; «Світовий епос»; «Український літературний процес», «Хореографія» та ін.

  Досконале знання фольклорного тексту як сукупності лінгвістичних, соціокультурних, психологічних – факторів, основної одиниці комунікації, засобу зберігання і передавання традиційних смислів;

  • Базові знання з поетики народного та авторського твору; фольклорного репертуару різних народів світу; основ теоретико-методологічного апарату фольклористичного, мистецтвознавчого, мовознавчого, літературознавчого дослідження, наукових критеріїв в оцінці фольклорних, мистецьких, мовних, літературних, культурних явищ;

  • Досконале володіння українською та іноземною мовами.

  Освітня програма: «Етнокультурологія, іноземна мова»
  Спеціальність – 034 культурологія
  Академічна кваліфікація випускника: бакалавр культурології;
  Професійна кваліфікація: 3476 організатори у сфері культури та мистецтва
  Можливість вибору спеціалізації: «Менеджмент фольклористичних проектів» або «Реконструктивна фольклористика».

  Орієнтовні місця працевлаштування: отримані знання, вміння та навички надають випускникам змогу працювати у сфері культури та мистецтва, зокрема:
  організаторами;
  менеджерами та маркетологами українських та міжнародних фольклористичних проектів;
  перекладачами;
  керівниками фольклорних гуртів;
  фахівцями з фольклору у музеях народного побуту та архітектури;
  науковими консультантами у науково-методичних центрах культури, центрах дитячої творчості і юнацтва.

  Програма передбачає набуття теоретичних знань та практичних навичок з навчальних дисциплін, таких як: «Український фольклор»; «Іноземна мова»; «Теоретична культурологія»; «Акціональний фольклор»; «Етнічна антропологія»; «Етнографія України»; «Народнопісенне виконавство»; «Хореологія», «Декоративно-ужиткове мистецтво» та ін.

  Навчальною програмою передбачені такі компетенції:

  • Базові знання з історії становлення та розвитку, основних напрямів, течій та шкіл вітчизняної та світової культурології; знання з технологій застосування різних способів фіксування, редагування, упорядкування, публікування та дослідження фольклорного тексту; менеджменту фольклорного продукту в сучасному культурному просторі;

  • Спеціальні знання фольклорного наративу (вербального, акціонального, музичного, хореографічного та візуального складників) як синкретичного явища;

  • Спеціальні знання з технологій здійснення мовної комунікації у професійній сфері українською та іноземною мовами.

  Чи є можливість вивчати іноземну мову за кордоном? Досконале опанування іноземною мовою (англійською чи турецькою) досягається, зокрема, і за рахунок мовних стажувань у вищих навчальних закладах відповідних країн.

  Чи передбачені освітньою програмою навчальні практики? навчальна фольклорна практика (експедиційна польова робота у різних регіонах України); народознавча практика (у провідних народознавчих наукових центрах та музеях); фахово-виробнича практика (в наукових бібліотеках та архівах).

  Які навчальні перспективи я отримую після завершення бакалаврату? Для підвищення свого освітнього рівня Ти маєш можливість продовжити навчання у магістратурі за двома освітніми програмами на вибір: «Фольклор, міжкультурна комунікація та іноземна мова», «Культурна антропологія та іноземна мова».

  Отож, коли Ти небайдужий до рідного слова, пісні, коли Ти зацікавився нашою освітньою пропозицією, коли читання літератури є твоєю улюбленою справою, коли Ти натхненний духом творчості, коли Ти маєш на меті прожити декілька доль (бо з вивченням мови іншого народу ми осягаємо його долю), коли народна творчість розкриває в Тобі приховані духовні скарби твого народу і допомагає відчути особисту причетність до їх відродження – Ти наш студент!

  Куратор освітньої програми «Фольклористика, українська мова та література, іноземна мова» – доцент, кандидат філологічних наук Наумовська Олеся Владиславівна +380633085837.

  Куратор освітньої програми «Етнокультурологія, іноземна мова» – доцент, кандидат філологічних наук Рудакова Наталія Іванівна +380676699678/ +380634649074.

  З повагою, завідувач кафедри фольклористики, професор, доктор філологічних наук Івановська Олена Петрівна +380633964533. Ми готові надати консультації за телефоном (044) 239 31 69

 • В ІФ відбувся День відчинених дверей

  15 грудня в Інституті філології відбувся День відчинених дверей. Усі зацікавленні у навчанні мали можливість відвідати захід, поспілкуватися з директором Інституту філології, кураторами освітніх програм, завідувачами випускових кафедр.

  На зустріч завітали і випускники деяких спеціальностей. Вони розказали про важливість освіти, про свою роботу за спеціальністю. Дарина Гладун, випускниця "літературної творчості" має свою поетичну збірку, працює в Пінчук АртЦентрі. Вона розказала, як допомогла письменницька освіта в житті. Володимир Мукан, кандидат філологічних наук, нині є керівником відділу в "Газеті по-українськи". Завітала на зустріч і перекладач із турецької Анна Костюк, яка неодноразово брала участь в перекладанні високопосадовців. Про малознану освітню програму "прикладна лінгвістика" розповіла Анастасія Куляк, яка працює в компанії Grammarly.

  Більше про особливості вступу можна знайти на сайті: www.vstup.univ.kiev.ua

 • Червневий день відчинених дверей

  2 червня відбувся День відчинених дверей. Напередодні вступної кампанії абітурієнти мали змогу поспілкуватися з адміністрацією Інституту філології Шевченкового університету, із завідувачами кафедр, з викладачами та з представниками студентського самоврядування. Вітальне слово абітурієнтам виголосив заступник директора Інституту Сергій Скрільник. Про специфіку роботи відбіркової комісії та про особливості вступної кампанії розповів присутнім Сергій Різник.

 • День відчинених дверей

  Запрошуємо на знайомство з Інститутом усіх, хто мріє про вивчення філології в одному з найстаріших і найавторитетніших Університетів України. Ви зможете детально ознайомитися з Правилами прийому до Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2017 році, оглянути навчальні аудиторії, поспілкуватися з керівництвом і студентським самоврядуванням Інституту, отримати довідкові матеріали про умови навчання у виші.

  У рамках Дня відчинених дверей відбудеться презентація нових освітніх програм, набір на які здйснюватиметься цього літа вперше. Зокрема це освітні програми за ОР "бакалавр" -Азербайжанська мова і література та англійська мова; та за ОР "магістр" - Прикладна лінгвістика (редакторсько-перекладацька та експертна діяльність).

  За додатковою інформацією звертатися за телефонами:
  239-33-97 (заступники директора),
  239-31-01 (прес-центр).

  Чекаємо на абітурієнтів в актовій залі (другий поверх) Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка за адресою: бульвар Т.Шевченка,14

 • День відчинених дверей в Інституті філології

  7 квітня в Інституті філології відбувся День відчинених дверей. Директор Григорій Семенюк розказав про освітні програми, міжнародне співробітництво та наукову діяльність Інституту. Виступав і Головний секретар приймальної комісії Інституту філології доц. Сергій Різник. Абітурієнти та їхні батьки мали змогу отримати інформацію про навчальний процес, специфіку вступної кампанії та інші організаційні моменти, як від адміністрації, так і від представників випускових кафедр та мовних центрів.

 • День відкритих дверей відбувся в інституті філології

  16 грудня усіх охочі мали можливість отримати інформацію про Інститут філології, почути відповіді на питання, які цікавили, на Дні відкритих дверей.
  Директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк розповів про кількість мов, що вивчають в ІФ, про стажування, унікальні спеціальності, перспективи та багато іншої суттєвої інформації. Відповідальний секретар вступної кампанії доц. Сергі Різник розповів про правила прийому та освітні програми, які пропонуються Інститутом.
  Заступник директора з міжнародних зв]язків Сергій Скрильник розповів про англомовну програму в бакалаврату, а заступник директора з виховної роботи Святослав Шевель розказав про базові гуртожитки для студентів Інституту філології.
  Детальніше про Правила прийому у 2017 році можна ознайомитися на сайті: http://vstup.univ.kiev.ua
  Наступні Дні відкритих дверей заплановані на 7 квітня і 3 червня 2017 року

Сторінки

Subscribe to день відчинених дверей