конкурс

 • Конкурс імені Петра Яцика в ІФ: анонс

  Запрошуємо всіх охочих до участі в І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який відбудеться 27 жовтня 2017 року о 13.00 в Інституті філології (бульвар Т.Шевченка, 14, ауд. 142, 3-й поверх)

  Прохання обов’язково повідомити про участь у конкурсі на вайбер 067-945-91-81 або на фейсбук (Оксана Суховій)

  Категорії: 
 • Науковий проект молодих учених Інституту філології переміг у конкурсі Міністерства освіти і науки України

  У результаті конкурсного відбору, згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України №1333 від 03.10.2017 про затвердження переліку проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, з поміж 123 найкращих було затверджено й науковий проект співробітників Інституту філології на тему “Архетипно-стереотипні константи мови і мовлення: діахронія та синхронія”.

  Науковий керівник проекту – к. філол. наук, доцент, докторант Інституту філології Корольов Ігор Русланович, відповідальний виконавець – к. філол. наук, доцент Інституту філології Домилівська Людмила Валеріївна. У підготовці проекту також взяли участь молоді науковці Інституту філології, зокрема к. філол. наук Руда Наталя Вікторівна та аспірант Ярмолінська Марина Валеріївна.

  Науковий проект спрямований на з’ясування універсальних та специфічних рис у співвідношенні різних лінгвокультур. Головна мета проекту полягає в розробці теоретико-методологічної платформи для діахронічного та синхронічного аналізу архетипно-стереотипних констант мови і мовлення, які є визначальними складниками у формуванні (становленні та розвитку) лінгвокультурної ідентичності етносів та репрезентовані у мовній і комунікативній свідомості їхніх представників.

  Вітаємо виконавців проекту з перемогою в конкурсі та бажаємо творчих успіхів і натхнення у розвитку сучасного українського мовознавства.

  Категорії: 
 • Студенти ІФ на Всеукраїнському фестивалі інновацій

  Креативні ідеї, новаторські розробки,творча атмосфера, згуртовані команди, захопливі виступи команд та справедливі оцінки журі – усе це невід’ємні складові фіналу конкурсу стартапів – Всеукраїнського фестивалю інновацій. Упродовж 27-28 вересня фестиваль за підтримки та організації Міністерства освіти і науки України разом з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Науковим парком «Київський університет імені Тараса Шевченка», що мав на меті популяризацію розробок українських учених та інноваторів, а також залучення інвестицій до фінансування інноваційних проектів. Гостинний прийом надала Наукова бібліотека Михайла Максимовича, в стінах якої гості заходу мали змогу долучитися до Фестивалю та дізнатися багато цікавого про новітні доробки, а учасники посісти перше місце та вибороти головний приз - 25 тисяч гривень на розвиток власного стартапу.

  У рамках Фестивалю працювали три майданчики - demo-зона, де можна було ознайомитися як із прототипами проектів, так і з розробками, що вже довели свою успішність, зона кави та смаколиків, у якій учасники заспокоювали нерви смачним частуванням та найголовніший – урочиста зала, де згодом розпочався конкурс стартапів, спрямованих на досягнення соціального та економічного ефекту, презентації венчурних фондів та бізнес-ангелів.

  У результаті було визначено переможців у сфері економічних інновацій. Заслужене третє місце поділили між собою команда PANNACOTTAJUICEBUBBLES, що заінтригувала усіх незвичною формою подачі корисного та смачного соусу до ніжного молочного десерту та проект AUTOBOAT – повнофункціональний човен для відпочинку на воді, що за потреби легко перетворюється на місткий багажник для вашого авто.

  Друге місце посіла команда-розробник світлодіодної маски для омолодження шкіри ULTIMATEMASK. Абсолютним переможцем стала розробка PLAYSTICK – мініатюрний геймпад для смартфонів і планшетів. Особливістю визначення переможця стала наявність онлайн-голосування, результати якого були взяті до уваги членами журі для прийняття остаточного рішення.

  На виступи команд, чиї розробки були представлені у сфері соціальних проектів, завітала та долучилися до визначення кращих з кращих гостя з Данії Алевтина Пабст – засновниця Startup Kiev.

  Абсолютну перемогу в конкурсі здобула команда NightStories – організатори інтерактивних нічних екскурсій, чий виступ заворожив усіх суддей й пробудив бажання у такий незвичайний спосіб дізнатися багато цікавого з історії Києва.
  Насамкінець, відзначимо, що усі команди - учасники фестивалю – переможці, бо кожен має власну неповторну розробку, яка в подальшому неодмінно стане невід’ємною частиною нашого життя.

  Автор – Оляна Цехмистер

 • Відбувся літературний конкурс "Жива троянда"

  У квітневий сонячний день у Мистецькій залі Інституту філології відбувся традиційний поетичний конкурс "Жива троянда". Уперше конкурс поетичного слова був проведений двадцять років тому. Тривалий час організатором літературних змагань була професор Наталія Костенко з колегами-кафедралами. Нині традицію проведення літературного конкурсу продовжує професор Олександр Астаф'єв, який водночас є керівником літературної студії Інституту філології.

  Цьогоріч у "Живій троянді" взяли участь 7 учасників, серед яких філологи (студенти "літературної творчості", арабіст) та представник механіко-математичного факультету. У журі літературних змагань були: професори кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Наталія Костенко та Олександр Астаф'єв, а також письменник, член Спілки письменників України Олег Здорик. Модератором конкурсу була Каріна Дорошенко.

  Молоді поети цьогоріч вразили журі метафоричністю поетичних творів, проблематикою, а також "свіжістю і оригінальністю", як сказав Олександр Астаф'єв.

  Першість у поетичному конкурсі здобув Василь Духновський, студент механіко-математичного факультету. Друге місце виборола студентка Інституту філології Ілона Червоткіна. Третє місце посів студент Інституту філології Микола Гуменюк. Приз глядацьких симпатій отримав студент-філолог Мар'ян Кондратюк.

  Вітаємо переможців та зичимо натхнення на створення нових поетичних творів.

  Насамкінець події прочитала авторські вірші заступник директора Ганна Черненко.

  Фотографії надали Юлія Кузьменко, Сергій Терещенко

  Категорії: 
 • Визначено Міс Інституту філології 2017

  17 березня відбулася найкрасивіша подія року - Міс Інституту філології. Вісім претенденток змагалися за цей почесний титул.

  Три дефіле, конкурс талантів та інтелектуальний конкурс від журі, розмаїття образів і граціозність, - це і більше мали змогу бачити глядачі на сцені Червоного корпусу КНУ.

  Потужні групи підтримки давали дівчатам упевненість, а журі достойно оцінювало. До складу журі цього вечора входили: Міс Україна 2016 Олександра Кучеренко, проректори КНУ Володимир Бугров і В'ячеслав Шамрай, директор Інституту філології Григорій Семенюк, співачка Лавіка, директорка модельного агенства Prime Вікторія Скрипка, лідер бізнес-груп компанії Mary Kay Олександра Бажинова та керівниця студії Pole Dance Alter Ego Марія Петровська.

  За результатами конкурс серед дівчат розподілили такі номінації:
  Міс Грація - Анастасія Ковалевська (французька філологія)
  Міс Вишуканість - Анна Качан (фольклористика)
  Міс Талант - Ірина Костенко (переклад з німецької)
  Міс Чарівність - Владислава Дачевська (французька філологія)
  Міс Оригінальність - студентка україністики Вікторія Боярінова , з якою модельне агенство Prime уже на вечорі підписало контракт на рік.

  Перші три місця за оцінками журі розподілися між студенткою україністикиІриною Гомон (ІІ Віце-міс Інституту філології) та студенткою фольклористики Тетяною Пасько (І Віце-міс Інституту філології).
  Перемогу у конкурсі Міс Інституту філології 2017 здобула студентка китайської філології Єлизавета Слободенюк.

  фото - Валерій Попов

  Категорії: 
 • Оголошено переможців конкурсу "Стань письменником!"

  10 березня на пленарному засіданні конференції, присвяченої постаті Тараса Шевченка, відбулося урочисте нагородження переможців V Всеукраїнського конкурсу "Стань письменником!".

  Відзнаки отримали:
  Влада Батрак - "За майстерне уподібнення до стилю класиків української літератури"
  Іванна Брік - "За вдалу спробу збагачення прозової тематики"
  Юлія Бунько - "За втілення зв'язку між класикою і сьогоденням"
  Герман Горяйнов - "За вміння вибудувати цікавий казковий сюжет"
  Надія Севастьянова - "За майстерне прозове опрацювання складних і резонансних тем"
  Катерина Корнєєва - "За достеменне відтворення бабусиних спогадів про голодомор,
  а також за майстерну «казочку в розмовному стилі»"
  Наталя Костюченко - "За детективність і загадковість"
  Анна Кремпоха - "За вироблене поетичне мислення"
  Назар Мулик - "За сформованість тематики та наполегливість у її жанровому освоєнні"
  Іван Прокопенко - "За психологічну вмотивованість вчинків персонажів"
  Мирослава Терещенко - "За психологізм прози, сміливе порушення актуальних проблем"
  Богдана Урсуляк - "За неповторне втілення патріотизму в публіцистиці, прозі, поезії"
  Юлія Ханецька - "За втілення дитинної наївності як чесноти"
  Анастасія Худан - "За щиросерде розкриття емоційної палітри"

  Зичимо лауреатам подальших творчих успіхів і визнання!

  Категорії: 
 • Літературний конкурс імені Олеся Гончара

  Німецько-українська літературна премія ім. Олеся Гончара святкує своє 20-ти ліття! Планується вихід Альманаху з цьогорічними лауреатами і лауреатами минулих років.
  Щовесни молоді письменники України виборюють право стати лауреатами престижної міжнародної німецько-української премії, заснованої 1996 року німецькими меценатами письменницею Тетяною Куштєвською, підприємцем Дітером Карренбергом та Національною Спілкою Письменників України.
  3 квітня, в день народження Олеся Гончара, будуть названі переможці, їм вручать дипломи та фінансове заохочення в умовних одиницях. Переможців конкурсу журі визначить у 5-ти номінаціях:
  Проза – роман або повість.
  Цикл оповідань, новел.
  Поезія.
  Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара.
  Публіцистика.

  Термін подання книжок та рукописів до 10 березня 2017 року. Вік учасників конкурсу – до 30-ти років. Книжки та рукописи надсилати за адресою: 03084 Київ, вул. Конча-Озерна 14-б, Найда Руслан Анатолійович,оргкомітет премії Олеся Гончара
  тел. 259-1814, 050-353-3723 або електронно –RuslanNaida/facebook

  Категорії: 
 • Вікторини з лінгвокраїнознавства Великої Британії

  Як зробити науку цікавою показала кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації. Викладачі організували для першокурсників вікторини з лінгвокраїнознавства Велиої Британії.
  Чотири команди змагалися між собою у таких етапах:
  1. Quiz
  2. Історична подія
  3. Персоналії
  4. Страви і традиції
  5. Кричалки
  Кожна з команд підішли творчо до домашніх завдань, на яких готували презентації про Коронацію Елизавети ІІ, Битву під Беннокберне, про постаті Редьярда Кіплінга, Кліва Льюіса, театралізували Шерлока Холмса і Гаррі Поттера, напекли смаколиків, розповідаючи про традиційні страви і чайні церемонії.
  За оцінками, до складу якого входили проф. Алла Бєлова, доц. Лариса Коваленко, доц. Ольга Яшенкова та доц. Андрій Боцман, перемогу здобула третя група студентів західної філології.

  Категорії: 
 • Філологи здобули першість у конкурсі "Голос КНУ-2016"

  18 листопада відбувся щорічний конкурс Голос КНУ, організаторами якого є: Студентський парламент КНУ і Молодіжний центр культурно-естетичного виховання.
  У конкурсі взяли участь представники різних факультетів та інститутів університету.
  За оцінками журі, до складу якого входили проректори Володимир Бугров і В'ячеслав Шамрай, Олена Цибульська з гурту ДахаБраха, Ігор Кондратюк, Анжеліка Рудницька та інші зіркові гості, переможцями стали:
  - Золотй голос КНУ - Вікторія Литвинчук (юридичний факультет),
  - Срібний голос КНУ - Захарій Давиденко (Інститут філолоії),
  - Бронзовий голос КНУ - Олена Какаранзе (факультет соціології),
  - Найкращий дует КНУ - Максим Касторський (юридичний факультет) і Марія Тітова (Інститут журналістики), які отримали також і Приз глядацьких симпатій
  - Найкращий колектив КНУ - жіночий квартет: Аня Бернацька (філософський факультет), Діана Покотило (юридичний факультет), Катерина Коротова (факультет кібернетики) та Анастасія Полікарпова (Інститут філології)
  Вітаємо переможців!

  фото - Сергій Терещенко

  Категорії: 
 • Стартує V Всеукраїнський конкурс "Стань письменником!"

  Уже вп’яте Київський національний університет імені Тараса Шевченка проводить конкурс для учнів 10-11 класів «Стань письменником!»
  Якщо твоя мрія – системна філологічна освіта з заглибленням у власне літературно-творчу практику, то цей конкурс стане для тебе чудовим кроком на шляху до її реалізації!
  Конкурсні роботи приймаються з 15 листопада по 25 грудня 2016 року на адресу: stanpysmennykom2016@gmail.com. Переможці отримують пільги при вступі до провідного університету країни.
  Детальні умови конкурсу – у Положенні про конкурс, а також у групі на Фейсбуці «Літературна творчість КНУ» (https://www.facebook.com/groups/793852263970701)

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to конкурс