стажування

 • Візит делегації Фуданського університету до Інституту філології

  9 грудня в Інституті філології викладачі та студенти кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії зустрічали делегацію із Фуданського університету Китаю. Організували зустріч Центр китайської літератури та викладання китайської мови Інституту філології на чолі з Наталею Ісаєвою та відділ міжнародного співробітництва КНУ імені Тараса Шевченка, представити який завітав Андрій Кравченко. У складі делегації Фуданського університету були директор відділу по роботі з іноземними студентами Лі Лу та його співробітники Сянжун Чжан і Чяожань Чжен, а також професор, віце-декан школи інформатики та технологій Жань Лу.

  Делегація з Китаю презентувала свій вищий навчальний заклад із понад 100-річною історією (заснований у 1905 р.), розповіла про можливості вступу, навчання, програм обміну. Китаїсти Інституту філології переглянули відеоролик, де студенти Фуданського університету розповідають про враження від навчання. Фіни, пакистанці, іспанці та представники інших національностей вступають до університету Шанхаю з різних причин, частина з них залишається працювати в Китаї.

  І не дивно: Шанхай – економічний, фінансовий, торгівельний, науковий центр Китаю, окрім того, це осередок судноплавства. Фуданський університет у Шанхаї – один із найвідоміших у Китаї. Мовою цифр: Фуданський університет готує бакалаврів за 76-ма програмами, магістрів – за 243-ма, докторів – за 189-ма, також є програми післядипломної освіти. Університет має 4 кампуси. Співпрацює з 270 університетами й науково-дослідницькими центрами в 40 країнах і регіонах. За рейтингом The QS World University Rankings у 2019 році Фуданський університет посів 44 місце. У закладі проведено близько 100 міжнародних наукових конференцій. Діють безліч студентських клубів, де розвивається спорт і мистецтво. В університеті можна пізнати багато нового про себе та світ, до студентів там індивідуальний підхід. Отже, Фуданський університет може стати хорошим вибором для реалізації здібностей українських студентів. Представники Фуданського університету планують найближчим часом підписати з КНУ угоду про співпрацю. Інститут філології радий співпраці.

  Юлія Кузьменко. Фото Валерія Попова та Юлії Кузьменко.

 • Заключний захід Тижня тюркських мов і культур

  8 листопада у межах проведення Тижня тюркських мов і культур кафедра тюркології презентувала можливості стажування у Турецькій Республіці (двосторонні договори, «Еразмус +», «МЕВЛЯНА» тощо). Студенти кафедри поділилися звітами про стажування у турецьких ЗВО.

  Анастасія Протченко:

   

  «Стажування за кордоном – це завжди безліч нових можливостей, для того щоб розширити свій світогляд, розвинути мовні навички та попрактикувати нетворкінг. Відвідування міст Туреччини надихає на нові досягнення та здобутки у вивчені мови та культури. Поїздка на стажування в Стамбул дозволила випробувати наратив, накопичений під час першого року навчання. Не менш важливо, що з 2017 року там працює кафедра української мови та літератури та є ще одна можливість обмінятися досвідом з іноземними студентами. Раджу відвідати мечеть Сулейманіє та розташовану поряд Хюррем Султан Тюрбесі, де похована наша Роксолана. Загалом же стажування у провідних ЗВО Туреччини – чудовий досвід. Постійна робота над собою, своїми знаннями віддячить успіхом.

  Ірина Янитська:

   

  «Еразмус+» – це наймасштабніша сучасна програма академічних обмінів. Мені випала можливість провести стажування в одному з найрейтинговіших університетів Туреччини – у Стамбульському університеті Шехір (İstanbul Şehir Üniversitesi). Територія та ресурси приватного університету вражаючі! Викладачі – справжні професіонали своєї справи, які не просто ознайомлюють з матеріалом, але й спонукають поглянути на предмет інакше, тим самим зацікавлюють студента та мотивують до дослідницької роботи. За семестр навчання у Стамбулі я вдосконалила рівень володіння турецької та англійської мовами. «Еразмус+» подарував мені нових друзів та знайомих з усіх куточків світу, показав колорит історично-туристичної Європи і спокійної, але сучасної Азії (це поєднується в Стамбулі).

  Зоряна Костецька:

   

  Влітку 2018 року я їздила на стажування у Туреччину за програмою «Літня школа в Туреччині», де мене було направлено на навчання в Анкару, університет «Хаджеттепе». Хоча ця програма тривала лише місяць, проте це був місяць незабутніх вражень, емоцій та незрівнянного досвіду. Я познайомилася з людьми, що приїхали з різних куточків світу. Окрім цього я відкрила для себе багату культуру Туреччини, її красу та різноманітні традиції. За 4 тижні я відвідала Анкару, Конью, Кападокію і Стамбул. Звісно, я отримала головне для себе – мовну практику, покращення рівня турецької. Дуже вдячна за таку можливість і рекомендую всім брати участь у різноманітних програмах стажування, відкривати для себе прекрасну Туреччину!

  Фото - Валерій Попов.

 • Організація AIESEC завітала до філологів

  Подібне знайомство з формацією відбулося в травні: http://instpres.univ.kiev.ua/node/2379 22 жовтня відділ зовнішніх зв’язків Студпарламенту Інституту на чолі з Яною Хоменюк запросив представницю AIESEC Марію. Адже студентство оновилося. На зустріч завітали з інших факультетів (із хімічного, наприклад). Отже, AISEC – це найбільша молодіжна міжнародна організація України. Вона об’єднує 125 країн. Марія познайомилася з аудиторією, поцікавилася, хто волонтерив досі, чому студенти прийшли, що їх мотивує? Наша молодь спробувала себе помічниками на Книжковому Форумі, лінгвістичних фестивалях, напівмарафонах. AIESEC пропонуватиме волонтерські розвивальні програми, які на 6 тижнів зроблять вас частинкою Німеччини, Італії, Туреччини чи Литви. Звісно ж, це чудова нагода змінити себе, оскільки ви зміните оточення. Покращите іноземну в іншому мовному середовищі. Волонтери розвинуть організаційні здібності, лідерські риси, навчаться працювати з людьми різного віку та статусу. AIESEC має наразі 17 проектів, які охоплюють широкий спектр діяльності: від допомоги людям різних соціальних станів до екосвідомості. Тут молодь з усього світу збирається для спільної цілі. «Ти не просто тревелиш. Ти в оточенні активних людей», - запевняє Марія. Дівчина розповіла також про умови і час набору до програм, проживання за кордоном на ці шість тижнів. Отже, якщо відчуваєте в собі силу до змін, спробуйте. Звертайтеся на сайт: http://aiesec.ua/ та, звісно, до нашого СПІФу, який організував подію: https://t.me/knuspif

  Юлія Кузьменко

 • Літній табір Інституту Конфуція

  З 6 по 18 липня студенти-китаїсти відвідали літній табір “Insight into Northeast China”, що був проведений за підтримки Цзілінського університету та штаб-квартири Інституту Конфуція (Ханьбань).

  Разом із представниками інших країн, таких як Аргентина, Сполучені Штати Америки, Південна Корея та Японія, учасники долучилися до налагодження міжнародних відносин студентської спільноти та в мовному середовищі провінцій Хебей і Цзілінь дослідили культуру Китаю. Загальна кількість учасників склала понад 50 осіб.

  Під час перебування в таборі, студенти відвідали відомі місця Китаю. Серед них: Велика китайська стіна, Заборонене місто в Пекіні, мальовничі гори Чан Бай Шань та символ Китаю – панд у Пекінському зоопарку. З кожним новим днем учасники відкривали для себе нові місця та емоції.

  Ознайомлення з Китаєм також відбувалося і через мовні практики. Програма літнього табору передбачала багато розмовних тем. Студенти мали можливість не тільки відвідати місцеві парки, а й поспілкуватися з місцевими жителями, дізнатися про їхні вподобання, звички та національні традиції. Також студенти відвідали у Цзіліньському університеті декілька лекцій про стародавню історію Китаю, його економіку, культурні особливості тощо. Були організовані круглі столи, дебати, форуми, де студенти проявили всі знання з різноманітних аспектів міжнародних відносин не лише китайською, а й англійською, за що вдячні кафедрі іноземних мов Інституту міжнародних відносин.

  Своїм різноманіттям вразила студентів і китайська кухня. Кожного дня вони відкривали для себе нові страви.

  Літній табір “Insight into Northeast China” – це неймовірна можливість не тільки побачити справжній Китай, а й зруйнувати бар’єри між різними країнами світу. Адже разом учасники не тільки досліджували традиції Китаю, а й демонстрували культуру власної країни іншим. За матеріалами Інституту Конфуція КНУ

 • Не лише роботодавець обирає вас, а й ви обираєте роботодавця!

  В Інституті філології пропонували вакансії та вчили правильно подавати власні знання. 14 березня відбувся День кар’єри, організації якого посприяли заступник директора Інституту філології Катерина Білик та керівник сектору працевлаштування Науково-методичного центру організації навчального процесу Інна Степанець.

  Ініціатори заходу запросили чимало фірм, де потрібні знання іноземних мов, комунікабельність, бажання працювати й вчитися новому. Усе це про наших студентів, чи не так? Отож юні філологи могли познайомитися з цікавими людьми. А можливо, й знайти роботу своєї мрії!

  Були представлені українські та міжнародні компанії, центри мов, телеканали, ІТ-компанії, бізнес-фірми. На студентів очікувало розмаїття робочих місць, а також стажувань, із гнучким графіком роботи та перспективою подальшого працевлаштування. Нині шукають контент-менеджерів, редакторів, перекладачів (усних і письмових), журналістів, маркетологів, креативних менеджерів, бізнес- та Digital аналітиків… Ви можете спробувати себе в багатьох сферах, що не обов’язково пов’язані суто з філологією: логістика, фінанси, кібербезпека, різні виробничі сфери.

  Програма Global Career Day запрошувала не лише на виставку роботодавців у холі Інституту, а й на квест, де охочі могли спробувати себе в певній галузі, отримати лайфхаки з фаху. А ще відбулися презентації програм стажувань, зокрема захід «Філологи в ІТ», де виступили міжнародні організації. Ламаймо стереотипи, що філологам не місце в ІТ-сфері. Там на вас очікує дружній колектив, щоденна практика іноземної, можливість вибору, чим саме займатися. Чіткеййфф кар’єрне зростання: за який час та до якої посади може дорости людина. Вам нададуть базове та додаткове спеціалізоване навчання просто на місці роботи. І ви зможете відчути себе частинкою закордонної фірми. Співпрацюватимете з Данією, Великобританією, Голландією, Німеччиною тощо.

  Важливо, що не лише ви мусите влаштувати роботодавця за всіма вимогами, а й він вас. Важлива довіра керівника та ваше право ініціативи. Маєте право й на помилку, якщо її визнати та зробити висновки. До того ж фірми – за офіційне працевлаштування.

  Також студенти дізналися про види співбесіди (телефонні, brainteaser-інтерв’ю тощо). Їм радили, як правильно написати анкету та резюме. Чому ж фірми з багаторічним успішним досвідом та міжнародним визнанням шукають співробітників у стінах Інституту філології? Бо студенти – це люди, які створюють щось нове, водночас молодь – цільова аудиторія для організацій. Студентство нині в топі! Знаходьте роботу до душі.

  Фото Валерія Попова та Юлії Кузьменко

  Категорії: 
 • В Інституті філології відбувся випуск магістрів

  3 липня в Інституті філології відбувся випуск магістрів. Цього року їх було 925, і майже третина випускників отримала дипломи з відзнакою. Колишніх студентів вже як своїх колег привітали директор Інституту професор Григорій Семенюк, викладачі та гості – випускники попередніх років. Відмінникам-сходознавцям дипломи вручали Надзвичайний та Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В‘єтнам в Україні Пан Нгуєн Ань Туан та Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Пан Юдді Кріснанді. Святкового настрою додали чудові музичні й танцювальні номери у виконанні гуртів ГуляйГород, Юлії Забузької, студентів-японістів та гінді, гостей з Інституту музики. Хай щастить вам, випускники!

  Фото: Валерій Попов, Юлія Кузьменко

 • Студенти-тюркологи у Стамбулі

  Якщо комусь доведеться побачити світ лише один раз, то йому слід звернути свою увагу на Стамбул
  Альфонс де Ламартин

  Протягом 14-17 квітня студенти-тюркологи на чолі з завідувачем кафедри тюркології д.філол.н. Іриною Покровською перебували у Стамбульському університеті (м. Стамбул, Турецька Республіка) у рамках навчально-туристичного візиту. Поїздка студентів і завідувача кафедри тюркології стала можливою за сприяння та фінансової підтримки ТОВ «STUDY WELL», яке покрило усі витрати, пов’язані з перельотом, проживанням, харчуванням та екскурсійною програмою.

  Завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська під час візиту зустрілася з представниками ректорату, зокрема начальником міжнародного відділу проф. Єшім Озер. Під час розмови пані Ешмін зазначила, що у липні 2018 р. планується візит ректора Стамбульського університету проф. Махмута Ака та викладачів кафедр слов’янських мов і літератур та турецької мови і літератури до Київського національного університету імені Тараса Шевченка для обговорення програми подвійного дипломування між Стамбульським університетом та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Нагадаємо, що у зазначеному турецькому виші нещодавно відбулося відкриття спеціальності з української мови, під час якого міністри обох держав домовилися про плідну співпрацю у сфері освіти. У рамках домовленостей уже цього літа (21 липня-5 серпня) студенти, які вивчають українську мову на базі Стамбульського університету, отримають змогу навчатися у літній школі в Київському національному університеті. Саме студенти-україністи будуть викладати українську мову у школах відповідно до новоприйнятої постанови Кабінету Міністрів Турецької Республіки. Приємно, що у свою чергу Стамбульський університет запропонував організувати літню школу для студентів-тюркологів Шевченкового університету.

  Під час перебування у Туреччині українські студенти мали змогу побачити величне місто у цвітінні тюльпанів. Молодь відвідала парк Емірган та насолоджувалась прогулянкою узбережжям Босфору. Найчарівніше місце у Стамбулі – це Гранд Базар. Тут якнайповніше відчуваєш всю силу та колорит життя турецького народу.

  Особливо захоплюючою та насиченою була зустріч зі студентами-тюркологами Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які наразі проходять мовне стажування в Стамбульському університеті.

  Програма візиту включала відвідування занять з української мови, під час яких студенти обмінялися досвідом щодо вивчення національної культури та іноземних мов. Українські мандрівники допомогли студентам Стамбульського університету у виконанні завдань з аудіювання та представили свої українськомовні презентації про українську культуру. Студенти ІФ від щирого серця подарували українському відділенню Стамбульському університету збірки творів відомих українських письменників (Т.Г. Шевченка, І.Я. Франка та Лесі Українки).

  Учасники стажування повернулися на Батьківщину щасливі, плануючи нові зустрічі та проекти. Зокрема, семестрове мовне стажування у Стамбульському університеті у 2018-2019 н.р.

  Відгуки студентів:
  Протченко Анастасія, 1 курс, турецька група (дитина-інвалід)

  Колись я чула таку фразу: «Буває рік невартий дня, буває день, що вартий року». Подорож до Стамбулу можна схарактеризувати саме так. Без перебільшення зазначу, що це надзвичайна можливість зробити крок уперед у розумінні світу, доторкнутись до історії турецького народу.

  Ми гуляли містом, пізнаючи життя іншої культури та релігії. Мали змогу постійної практики турецької з носіями мови.

  Кожного дня в нас були цікаві наукові і туристичні заходи. У Стамбульському університеті я познайомилася зі студентами, які вивчають мою рідну мову і отримала змогу практикувати своє володіння турецькою.

  Надзвичайне враження залишилося від історичного Стамбулу. Коли я дивилась на багатобарвні будинки, старовинні мечеті у мене з’являлися сльози на очах від переконання наскільки величною є історія Османської Імперії. Я відчула себе частиною того світу.

  Моє серце переповнювала любов до щирої гостинності, здавалося б, чужих людей. Але попри національні особливості, традиції та звичаї – ми ставали єдиним цілим. З кожним студентом ми обмінювалися досвідом щодо вивчення мов, я отримала безцінні поради та нових друзів.

  Тому хочеться не просто повернутись сюди, а здається залишитись надовго…

  Дорошенко Юлія, 3 курс, кримськотатарська група (дитина учасника АТО)
  Моя перша подорож закордон.
  Туреччина. Стамбул.

  Це була неймовірна відповідальність, передчуття дивовижних вражень та нових відчуттів. Неймовірно вдячна за таку можливість побачити країну, мову, літературу, історію, культуру і звичаї якої вивчаєш. Крок за кроком огортала краса величного міста, звідусіль охоплював колорит і традиційність мусульманського світу. Дивом і радістю було для мене побачити пам’ятки Сулеманіє, Айя Софію, Блакитну мечеть – саме в таких місцях зупиняється час і ти , переповнений щастям, натхненням і наснагою, розумієш, яка велична ця країна, яка прийняла тебе і відкрила тобі свою душу.
  З неосягненою цікавістю ми прямували до Стамбульського університету, що вразив нас своєю величчю і розмахом – попереду чекала відповідальна місія, поєднана з цікавістю і бажанням якомога більше побачити і дізнатися. Ми зустрілися зі студентами університету, які віднедавна вивчають українську мову та літературу: ділилися враженнями, досвідом, розповідали їм про роботу, досягнення своєї Альма-Матер, про те, як проходять наші пари, які цікаві зустрічі та заходи проводяться; спілкувалися про традиції наших країн та їх взаємини.

  Це була неймовірно тепла зустріч, варто відмітити, що це неймовірна гордість розуміти, що мову, яка є рідною для тебе, вивчають у інших країнах, а культура – здобуток і скарб поколінь, є нашою гордістю, якою ми повинні ділитися, яка об’єднує нас.

  Пацеля Анастасія, 1 курс, кримськотатарська група (дитина учасника АТО)

  З перших хвилин перебування у Стамбулі ви не вірите, що це місто може бути настільки величним.

  Для того, щоб закохатися у це місто вам не знадобиться багато часу, адже з першого погляду ви, самі того не розуміючи, вже живете тут у своїх мріях.

  Декілька разів відвідати історичну столицю Туреччини може видатися нецікавим? Ні, це неправда. Кожної секунди у Стамбулі ви дізнаєтесь все більше і більше. Прибувши додому, ви одразу починаєте сумувати за містом, де цілодобові затори на дорогах – це найбуденніша річ.

  Стамбул – місто, де в гармонії живуть речі, які не піддаються поєднанню: сучасні будинки, розташовані прямо біля старих, але чаруючих мечетей; базари поряд з гігантськими торговими центрами...

  Загалом, про красу Стамбулу можна говорити цілу вічність, але краще не казати, а поїхати і відкрити для себе одне з найкращих міст світу.

 • СТАМБУЛЬСКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРОВОДИТЬ ВСТУПНИЙ ІСПИТ ДО УНІВЕРСИТЕТУ (İÜYÖS-2018)

  Стамбульский університет у суботу, 28 квітня 2018 року проводитиме іспит для турків, що перебувають закордоном або іноземних студентів у 95 екзаменаційних центрах. Питання підготовлені 6 мовами (німецькою, арабською, англійською, французькою, російською та турецькою).

  Стамбульский університет є найдавнішою організацією з надання вищої освіти, входить у «500 найкращих університетів», та щорічно проводить іспит İÜYÖS для іноземних студентів та турків закордоном, які бажають проживати та отримати вищу освіту в Туреччині.

  «Заявки Будуть прийматися онлайн»

  До 23 березня 2018 року необхідно подати онлайн-заявку за посиланням: http://yos.istanbul.edu.tr/ . За цим же посиланням можна переглянути умови подачі заявок, ознайомитись з чого складається іспит та переглянути минулорічні питання, мінімальну кількість балів, деталі щодо проживання в Стамбулі та багато інших деталей.
  «Результати іспиту İÜYÖS дійсні у більше 100 університетах Туреччини»

  Календар Іспиту

  Дата проведення субота, 28 квітня 2018
  Остання дата подання заявок 23 березня 2018
  Оголошення результатів іспиту 28 травня 2018
  Посилання для подання онлайн-заявки yos.istanbul.edu.tr

  Категорії: 
 • Україністика в Бухаресті: досвід стажування

  Під час стажування в Бухарестському університеті асистент Інституту філології Богдан Горват поспілкувався з керівницею секції україністики кафедри слов’янських мов Бухарестського університету доктором Альоною Біволару про специфіку навчання студентів у Румунії

  Як почалася Ваша пригода з україністикою? Чи був це свідомий вибір і чи все склалося так, як Ви це собі уявляли на початку навчання?
  Після отримання ступеня магістра слов’янської філології у 2005 році на факультеті іноземних мов та літератур професор Іван Ребошапка, викладач української мови, запропонував розширити тематику моєї дисертації, якою керував. Тема стосувалася запозичень з англійської мови й загалом української. Це була єдина докторська школа факультету для всіх спеціальностей (понад 35 іноземних мов). Мені вдалося скласти іспит із загальної лінгвістики і стати єдиною аспіранткою з секції слов’янських мов, яку закінчила у 2010 році. А з 2008 року я почала викладати студентам курс Синтаксис української мови під керуванням професора-фольклориста Ребошапка.

  Як викладається українська мова? Які основні підходи застосовують викладачі секції і якими матеріалами користуються? Чи працюєте над власними методичними розробками?
  До 2000 року до секції української мови вступали студенти, для яких рідна – українська. Сьогодні більшість наших студентів – румуни. Ми враховуємо досвід українських колег, які викладають українську іноземцям. Тому викладання ведеться у плюралістичному міжкультурному і міжмовному ключі. Працюємо над створенням оригінальних курсів зі структури української мови і практичного курсу. Наразі сподіваюся, що у 2018 році буде опубліковано румунсько-український словник із юридичної та економічної лексики. Бо попередній загальний румунсько-український словник був укладений ще 1964 року.

  З якими українськими університетами співпрацюєте? Чи мають студенти можливості мовного стажування в Україні?
  Ми маємо протокол про співробітництво, укладений між Бухарестським і Чернівецьким університетами. Також у нас налагоджені контакти з Посольством України в Румунії. Завдячуючи їм, наші студенти мають можливість відвідувати двотижневі курси української мови та літератури в Чернівцях. Але так лише останні два роки, бо до цього років десять не мали ніякої нагоди відвідати українські факультети. Звичайно, таке стажування є корисним, але вважаю, що це недостатньо для справжнього мовного прориву для студентів які, нагадую, починають вивчати українську з алфавіту. Та є проблема, що вже кілька років протокол в сфері освіти між урядами Румунії і України залишається неукладеним. Тож ми не маємо інших варіантів для підтримки наших студентів. Було би чудово, якби ми знайшли й інших партнерів в Україні для обміну студентами.

  Скільки студентів у секції української мови?
  Зараз набір студентів для всіх слов’янських мов (окрім російської) оголошується раз на два роки, а група складається з 15 студентів. Українську мова та літературу вивчають як спеціалізацію, тобто першу іноземну. Сьогодні майже 30 студентів обрали своєю майбутньою професієї українську філологію. Кафедра має дві групи (2-ий і 3-ій рік навчання), серед яких двоє студентів – етнічні українці. У містах Сучаві або Клуж-Напоку, де живе значна кількість української діаспори, в місцевих університетах теж діють секції з української мови та літератури.

  Який відсоток бакалаврів вступає до магістратури на україністику?
  Болонська система, до якої ми приєдналися, передбачає що наші випускники-бакалаври за три роки навчання матимуть рівень В1-В2, а за два наступні роки магістратури зможуть опанувати українську на С1. Але в цих відділах студенти не мають можливостей брати участь в літніх школах чи отримати стипендії на семестр. Тому більшість з них обирають інші програми магістратури. Тільки 30 відсотків вступають на магістерську програму «Слов'янські культурологічні студії: Росія і слов’янські країни Центральної і Східної Європи», на якій вони можуть продовжувати вивчати українську.

  Які сьогодні основні напрямки наукової діяльності кафедри, зокрема секції україністики? Нещодавно ви проводили конференцію присвячену українській мові в Румунії. Розкажіть, будь ласка, про цей захід.
  Щороку наша кафедра традиційно організовує міжнародну конференцію. Цьогоріч вона мала назву "Румунська славістика і діалог культур" (22-23 вересня 2017). У заході брали участь також викладачі Чернівецького та Львівського університетів. Ми мали спеціальну секцію, присвячену 150-річчю від дня народження Осипа Маковея. Були й інші заходи цього року – Міжнародний симпозіум "Іво Андріч у європейському контексті"(12 жовтня 2017р.), Міжнародний симпозіум "Павло-Йозеф Шафарик – 180 років румунських славістичних студій" (26 жовтня 2017р.), наукова сесія "Генії та поетичне мистецтво" (5 травня 2017 року).
  Остання Міжнародна конференція "Українці в Румунії – історія, сучасність та перспективи" (18-19 листопада 2017р.) була організована Союзом українців Румунії, Бухарестським університетом, Товариством славістів Румунії за фінансової підтримки СУР-у. Серед партнерів заходу – Клузький університет, Сатумарський повітовий музей та Національне телебачення Румунії. П’ять секцій, де взяли участь представники Румунії та України, охопили питання літератури, лінгвістики, фольклору, історії і історіографії українців Румунії та румунсько-українських відносин. Під час конференції були розмови щодо проекту книги-студії про історію українців Румунії.

  Знаю також, що в планах тиждень української культури в Бухарестському університеті. Як проходить підготовка до цієї події?
  У 2017 року Бухарестський університет розробив проект "Міжнародні тижні Бухарестського університету" (SIUB) через низку заходів, присвячених культурі різних країн. І наш Департамент кожного травня організовує тиждень слов’янських культур, у рамках якого ми організовуємо День української культури.
  Ми провели літературний вечір за участі українських поетів. Цьому фінансово посприяв Союз Українців Румунії. Разом із посольством України в Румунії та студентами секції плануємо конкурс декламації та вікторину з української культури. Будуть також виступати студенти секції із музичною освітою та гурт Зоря, учасниками якого є українці з Румунії.

  Автор – Богдан Горват

  *більше про україністику в Бухаресті і д-ра А.Біволару – у доданому файлі

 • Стажування в Університеті Шиллера (Франція)

  Шановні викладачі та аспіранти!
  Запрошуємо бажаючих долучитися до групи,
  яка виїжджає на науково-педагогічне стажування до Парижу
  в Міжнародний університет Шиллера (кампус в Парижі)
  http://paris.schiller.edu/
  «Організація навчального процесу, інноваційні методи та технології навчання:
  досвід Міжнародного університету Шиллера»
  18-28 квітня 2017 р.
  Сертифікат на 108 годин

  Програма стажування

  Модуль 1. Організація навчання, програми та напрями підготовки студентів в Міжнародному університеті Шиллера.
  Модуль 2. Інноваційні методи навчання: інтеграція передових технологій, наукових досягнень та практичного досвіду.
  Модуль 3. Інтернаціоналізація навчального процесу та підготовка фахівців світового рівня: унікальний досвід Міжнародного університету Шиллера.

  Трансфер, екскурсійне та готельне обслуговування забезпечує
  туристична компанія «Алголь» (м. Львів)

  ЗАГАЛЬНА ПРОГРАМА ТРАНСФЕРУ
  Львів-Будапешт-Відень-Париж-Нюрнберг-Прага-Львів

  1 день. 18 квітня. Вівторок. Виїзд зі Львова. Початок стажування (позааудиторна робота). Нічний переїзд в Будапешт.
  2 день. 19 квітня. Середа. Прибуття в Будапешт. Стажування (позааудиторна робота). Поселення в готель. Ночівля.
  3 день. 20 квітня. Четвер. Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд у Відень. Стажування (позааудиторна робота). Відпочинок. Нічний переїзд до Парижу.
  4 день. 21 квітня. П’ятниця. Прибуття у Париж. Поселення. Стажування (аудиторна робота). Ночівля.
  5 день. 22 квітня. Субота. Сніданок. Париж. Стажування (позааудиторна робота).
  Культурна програма: відвідування Національного музею Почесного легіону. Ночівля.
  6 день. 23 квітня. Неділя. Сніданок. Париж. Стажування (позааудиторна робота).
  Культурна програма: відвідування постійної експозиції Малого палацу (Petit Palais), огляд шедеврів французьких митців. Ночівля.
  7 день. 24 квітня. Понеділок. Сніданок. Париж. Стажування (аудиторна робота). Ночівля.
  8 день. 25 квітня. Вівторок. Сніданок. Париж. Стажування (аудиторна робота). Нічний переїзд до Нюрнберга.
  9 день. 26 квітня. Середа. Прибуття у Нюрнберг. Позааудиторна робота. Відпочинок. Переїзд у Прагу. Поселення. Ночівля.
  10 день. 27 квітня. Четвер. Сніданок. Виселення з готелю. Стажування (позааудиторна робота). Вільний час. Нічний переїзд у Львів.
  11 день. 28 квітня. П’ятниця. Прибуття у Львів.
  6 ночей у готелі, 4 нічні переїзди.

  УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ТРАНСФЕРУ ТА СТАЖУВАННІ

  Загальна вартість участі у програмі складає гривневий еквівалент 620 євро, до якої входить сплата послуг туроператора, який забезпечує трансфер та готельне обслуговування учасників стажування (гривневий еквівалент 470 євро) та ще 150 євро сплачується по прибуттю в Парижі.

  Консульський збір, послуги візового центру та страхування до вартості участі у програмі не входять та додатково самостійно сплачуються у відповідні інституції.
  Трансфер, проживання та організацію вільного часу учасників стажування забезпечує туристична компанія «Алголь» (www.algol.com.ua).Вартість послуг складає гривневий еквівалент 470 євро, куди входить трансфер комфортабельним автобусом за визначеним маршрутом, проживання в готелях зі сніданками (6 ночей) у двомісних номерах.

  Бронювання місця учасника групи здійснюється за умови попередньої сплати частини від вартості послуг туроператору «Алголь» в еквіваленті 100 євро згідно рахунку, який буде виставлено туроператором. У випадку, якщо учасник з якоїсь причини відмовився від участі у програмі, вартість бронювання не повертається. Виняток – відмова консульства Франції видати візу. Залишок суми, еквівалент 370 євро, сплачується на рахунок туроператора після отримання візи. Туроператор надає відповідний договір про надання своїх послуг. Кожний учасник укладає індивідуальний договір на обслуговування з туроператором «Алголь».

  Факультативні екскурсії та вхідні білети в музеї сплачуються додатково. Бажаючі мають можливість замовити туроператору «Алголь» факультативні екскурсії за додаткову плату. Перелік факультативних екскурсій надсилається туроператором при укладанні договору.

  Оформлення віз та відряджень відбувається за офіційним запрошенням Міжнародного університету Шиллера (кампус Париж, Франція).

  Учасникам стажування запрошення на стажування та документи від туроператора для оформлення візи надаються після сплати бронювання місця в групі та укладення відповідного договору з туроператором.

  Керівництво позааудиторною роботою та відповідні консультації для учасників стажування на шляху з України до Парижу та зворотно забезпечує професор Міжнародного університету Шиллера, який супроводжує групу.

  Увага! Учасники стажування можуть брати з собою супроводжуючих (за наявності вільних місць). Супроводжуючі особи оформлюють туристичні візи, їм запрошення на стажування не надаються.

  ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІЗИ

  Для отримання візи необхідно підготувати наступні документи: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, довідка з місця роботи із зазначенням середньої заробітної плати за останні 6 місяців, довідка з банку по залишку на рахунку (з розрахунку 50 євро на день перебування за кордоном), медична страховка для виїзду за кордон. Після отримання заявки, учаснику буде надіслано перелік документів, які необхідно підготувати для подання на отримання візи.

  Всі учасники, які планують взяти участь у стажуванні, повинні надіслати заявку та скановану копію першого розвороту закордонного паспорту на електронну адресу: confgalilei@ukr.net до 24 лютого 2017 р.!

  Тема листа: Стажування-квітень Париж Прізвище та Ім'я учасника
  Вкладені файли, які будуть відіслані на електронну адресу, повинні мати обов'язкові назви, а саме:
  Заявка прізвище (учасника);
  Паспорт прізвище (учасника).

  З питань оформлення віз та документів для перетину кордону, розподілу місць в автобусі та розселення, програми стажування та запрошень консультування надається: confgalilei@ukr.net Максименко Ірина, тел: 068 955 22 67

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to стажування