стажування

 • Стажування в Університеті Шиллера (Франція)

  Шановні викладачі та аспіранти!
  Запрошуємо бажаючих долучитися до групи,
  яка виїжджає на науково-педагогічне стажування до Парижу
  в Міжнародний університет Шиллера (кампус в Парижі)
  http://paris.schiller.edu/
  «Організація навчального процесу, інноваційні методи та технології навчання:
  досвід Міжнародного університету Шиллера»
  18-28 квітня 2017 р.
  Сертифікат на 108 годин

  Програма стажування

  Модуль 1. Організація навчання, програми та напрями підготовки студентів в Міжнародному університеті Шиллера.
  Модуль 2. Інноваційні методи навчання: інтеграція передових технологій, наукових досягнень та практичного досвіду.
  Модуль 3. Інтернаціоналізація навчального процесу та підготовка фахівців світового рівня: унікальний досвід Міжнародного університету Шиллера.

  Трансфер, екскурсійне та готельне обслуговування забезпечує
  туристична компанія «Алголь» (м. Львів)

  ЗАГАЛЬНА ПРОГРАМА ТРАНСФЕРУ
  Львів-Будапешт-Відень-Париж-Нюрнберг-Прага-Львів

  1 день. 18 квітня. Вівторок. Виїзд зі Львова. Початок стажування (позааудиторна робота). Нічний переїзд в Будапешт.
  2 день. 19 квітня. Середа. Прибуття в Будапешт. Стажування (позааудиторна робота). Поселення в готель. Ночівля.
  3 день. 20 квітня. Четвер. Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд у Відень. Стажування (позааудиторна робота). Відпочинок. Нічний переїзд до Парижу.
  4 день. 21 квітня. П’ятниця. Прибуття у Париж. Поселення. Стажування (аудиторна робота). Ночівля.
  5 день. 22 квітня. Субота. Сніданок. Париж. Стажування (позааудиторна робота).
  Культурна програма: відвідування Національного музею Почесного легіону. Ночівля.
  6 день. 23 квітня. Неділя. Сніданок. Париж. Стажування (позааудиторна робота).
  Культурна програма: відвідування постійної експозиції Малого палацу (Petit Palais), огляд шедеврів французьких митців. Ночівля.
  7 день. 24 квітня. Понеділок. Сніданок. Париж. Стажування (аудиторна робота). Ночівля.
  8 день. 25 квітня. Вівторок. Сніданок. Париж. Стажування (аудиторна робота). Нічний переїзд до Нюрнберга.
  9 день. 26 квітня. Середа. Прибуття у Нюрнберг. Позааудиторна робота. Відпочинок. Переїзд у Прагу. Поселення. Ночівля.
  10 день. 27 квітня. Четвер. Сніданок. Виселення з готелю. Стажування (позааудиторна робота). Вільний час. Нічний переїзд у Львів.
  11 день. 28 квітня. П’ятниця. Прибуття у Львів.
  6 ночей у готелі, 4 нічні переїзди.

  УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ТРАНСФЕРУ ТА СТАЖУВАННІ

  Загальна вартість участі у програмі складає гривневий еквівалент 620 євро, до якої входить сплата послуг туроператора, який забезпечує трансфер та готельне обслуговування учасників стажування (гривневий еквівалент 470 євро) та ще 150 євро сплачується по прибуттю в Парижі.

  Консульський збір, послуги візового центру та страхування до вартості участі у програмі не входять та додатково самостійно сплачуються у відповідні інституції.
  Трансфер, проживання та організацію вільного часу учасників стажування забезпечує туристична компанія «Алголь» (www.algol.com.ua).Вартість послуг складає гривневий еквівалент 470 євро, куди входить трансфер комфортабельним автобусом за визначеним маршрутом, проживання в готелях зі сніданками (6 ночей) у двомісних номерах.

  Бронювання місця учасника групи здійснюється за умови попередньої сплати частини від вартості послуг туроператору «Алголь» в еквіваленті 100 євро згідно рахунку, який буде виставлено туроператором. У випадку, якщо учасник з якоїсь причини відмовився від участі у програмі, вартість бронювання не повертається. Виняток – відмова консульства Франції видати візу. Залишок суми, еквівалент 370 євро, сплачується на рахунок туроператора після отримання візи. Туроператор надає відповідний договір про надання своїх послуг. Кожний учасник укладає індивідуальний договір на обслуговування з туроператором «Алголь».

  Факультативні екскурсії та вхідні білети в музеї сплачуються додатково. Бажаючі мають можливість замовити туроператору «Алголь» факультативні екскурсії за додаткову плату. Перелік факультативних екскурсій надсилається туроператором при укладанні договору.

  Оформлення віз та відряджень відбувається за офіційним запрошенням Міжнародного університету Шиллера (кампус Париж, Франція).

  Учасникам стажування запрошення на стажування та документи від туроператора для оформлення візи надаються після сплати бронювання місця в групі та укладення відповідного договору з туроператором.

  Керівництво позааудиторною роботою та відповідні консультації для учасників стажування на шляху з України до Парижу та зворотно забезпечує професор Міжнародного університету Шиллера, який супроводжує групу.

  Увага! Учасники стажування можуть брати з собою супроводжуючих (за наявності вільних місць). Супроводжуючі особи оформлюють туристичні візи, їм запрошення на стажування не надаються.

  ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІЗИ

  Для отримання візи необхідно підготувати наступні документи: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, довідка з місця роботи із зазначенням середньої заробітної плати за останні 6 місяців, довідка з банку по залишку на рахунку (з розрахунку 50 євро на день перебування за кордоном), медична страховка для виїзду за кордон. Після отримання заявки, учаснику буде надіслано перелік документів, які необхідно підготувати для подання на отримання візи.

  Всі учасники, які планують взяти участь у стажуванні, повинні надіслати заявку та скановану копію першого розвороту закордонного паспорту на електронну адресу: confgalilei@ukr.net до 24 лютого 2017 р.!

  Тема листа: Стажування-квітень Париж Прізвище та Ім'я учасника
  Вкладені файли, які будуть відіслані на електронну адресу, повинні мати обов'язкові назви, а саме:
  Заявка прізвище (учасника);
  Паспорт прізвище (учасника).

  З питань оформлення віз та документів для перетину кордону, розподілу місць в автобусі та розселення, програми стажування та запрошень консультування надається: confgalilei@ukr.net Максименко Ірина, тел: 068 955 22 67

  Категорії: 
 • Студенти-елліністи розповіли про літню мовну школу

  12 жовтня студенти-елліністи повернули колег у літо. Відбулася зустріч, де студенти, які їздили на мовне стажування у Грецію, розповіли колегам про школи в Салоніках.

  Безкоштовне навчання, екскурсії Грецією, знайомство з культурою і традиціями, а головне - мовне середовище, дало змогу студентам Інституту філології підвищити свій рівень знання новогрецької мови.

  Студентка 3-го курсу (новогрецька група) Софія Єрмоліна розповіла про своє стажування: «Цього року, завдяки рекомендаціям кафедри елліністики, мені вдалося взяти участь в одній із навчальних грецьких програм під назвою «Ясон». Ця програма відбувається щороку в місті Салоніки в кінці серпня і триває чотири тижні. Як і кожна навчальна програма, вона має на меті підвищення рівня володіння мовою, подолання мовного бар’єру та знайомство із культурними пам’ятками країни. Можу запевнити, що «Ясон» якнайкраще справляється з усіма вищезазначеними пунктами. До переваг програми можна віднести наступне:

  • забезпеченість житлом (гуртожиток) та його розташування (центр міста; університетське містечко):
  • харчування (обід і вечеря за окрему плату, що включає в себе основний перелік традиційних грецьких страв);
  • високий рівень викладання мови;
  • підтримка адміністрації програми.

  До переваг також належать: знайомство із цікавими людьми різного віку та національності, значна кількість вільного часу.

  До своєрідних "недоліків" я б віднесла екскурсії. Вони були більш розважального характеру, аніж освітнього, причому вартість варіювалася від 7€ до 30€, що абсолютно себе не виправдовувало. Також відсутність сніданку створювала певні проблеми, готувати доводилось самостійно, що означало додаткові витрати.

  З приводу основної мети програми, я хочу запевнити, що викладачі виявилися справжніми, кожен з яких мав свій підхід до навчання. На уроках ми користувалися підручниками, купленими на власні кошти, або ж ксерокопіями, що надавали викладачі. На початку та в кінці програми проходили тестування. Перший тест визначав рівень володіння мовою та розподіляв учасників по групах, останній оцінював здобуті знання та впливав на отримання сертифікату. Загалом, програма дуже сподобалась і, на мою думку, вона ідеально підходить для тих, хто вперше готується відвідати Грецію».

  Миронова Катерина, студентка 3-го курсу (новогрецька група) теж поділилася враженнями про поїздку: «Цього літа я вперше відвідала Грецію у рамках програми вивчення грецької мови, історії та культури ΙΜΧΑ у Салоніках. Для мене це була подорож із унікальним досвідом, яскравими емоціями та купою нових друзів. Кожного дня я відвідувала інтенсивні заняття з вивчення грецької мови, цікаві лекції з історії та культури цієї країни, що проводили викладачі грецьких університетів, а також веселі заняття з народних танців.

  За три тижні я встигла підвищити мій рівень володіння мовою, побачити багато визначних місць у місті та за межами Салонік, а також відчути справжній дух Еллади. По закінченню програми провели тестування, після якого всі учасники отримали сертифікати з визначеним мовним рівнем на фінальній церемонії.

  Здавалося, що навчання влітку під яскравим сонцем та біля теплого моря не буде кращим за звичайний відпочинок, та зараз, завдяки програмі, я розумію, що поєднання корисного та приємного можливе. Для мене це був по-справжньому незабутній досвід. Сподіваюся, що знову зможу стати частиною великої сім'ї "ΙΜΧΑ" (Інститут досліджень Балканського півострову, при якому функціонує програма) наступного року».

  Фото - Валерій Попов

 • Інформація про польську стипендіальну програму GAUDE POLONIA

  Національний Центр Культури у Варшаві оголошує конкурс на отримання піврічної стипендії у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща "GAUDE POLONIA". Програма "Gaude Polonia" призначена для молодих митців і перекладачів польської літератури з країн Центрально-Східної Європи.

  Стипендіальна програма триватиме у Польщі з 1 лютого до 31 липня 2017 року. Відбір стипендіатів відбудеться шляхом конкурсу. Від кандидатів вимагається володіння польською мовою, щонайменше на початковому рівні. Заявки про участь у програмі прийматимуться до 15 жовтня 2016 року.

  Необхідні документи:

  - Заявка про надання стипендії;
  - 2 рекомендації від осіб, які в обраній царині є визнаними постатями;
  - Порт-фоліо в паперовому вигляді або на диску CD/DVD.

  Заявки можна складати в Польському Інституті у Києві (вул. Б. Хмельницького, 29/2 oф. 17, 01-030 Київ) та безпосередньо в Національному Центрі Культури у Варшаві (ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa).

  Детальний регламент програми можна знайти на сторінці: http://nck.pl/dokumenty-3/

  Додаткову інформацію про програму можна отримати у Національному Центрі Культури у Варшаві (тел.: +48-22-21-00-121, email: bogumila.berdychowska@nck.pl).

  Категорії: 
 • Зустріч стажистів програми «МЕВЛЯНА»

  17 лютого 2016 р. кафедра тюркології Інституту філології ініціювала зустріч зі студентами-стажистами та бажаючими взяти участь у програмі стажування «МЕВЛЯНА». Основною метою зустрічі стала необхідність ознайомити студентів з цьогорічними умовами участі у програмі стажування «МЕВЛЯНА», вимогами у оформленні документів тощо.
  Тремтливими, щирими, емоційними та навіть ексцентричними стали доповіді студентів-стажистів, які перебували у Туреччині в рамках цієї програми та нещодавно повернулися до України. Учасники розповіли про оформлення документів, побутові моменти проживання безпосередньо в турецьких гуртожитках, систему освіти Туреччини, кредити, предмети та можливість відвідувати різноманітні лекції за бажанням. Спільною рисою приємних спогадів усіх учасників стали згадки про хороше, тепле ставлення місцевого населення до студентів з України.
  Своїми виступами порадували та приємно вразили Мирослава Осадча, Ольга Гордієнко, Лідія Ляшок, Валентина Хорунджа, Ірина Алискевич, КадирТатаріс, Анастасія Хоменюк та Андрій Бойко.
  Особливої уваги заслуговує історія студента-стажиста з історичного факультету Андрія Бойко. Андрій не вивчав турецьку мову, але це не спинило його у прагненні поїхати на стажування до Туреччини. Більше того, він залишився у захваті від країни, прекрасного міста Стамбула, у якому він прожив 4 місяці, а також від мешканців цього міста, з якими він, не володіючи турецькою, все-таки знаходив спільну мову протягом всього періоду свого перебування у Туреччині.
  Усі студенти наголосили, що отримали незрівнянний і неоціненний досвід, познайомилися з іншою культурою, відчули особливості цієї культури, менталітету цих людей та значно покращили свій рівень володіння турецькою мовою. Приємним фактом виявилося хороше ставлення турків до українців, їх небайдужість, навіть щире уболівання за Україну.

  Матеріали – кафедра тюркології

  Категорії: 
 • Зустріч зі стипендіатами програм з вивчення новогрецької мови

  У середу 21 жовтня 2015 р. на кафедрі елліністики відбулася зустріч зі студентами Інституту філології, що побували на літніх програмах з вивчення новогрецької мови. Зустріч проведено в межах діяльності Центру грецької мови та культури ім. А. О. Білецького. Мета заходу – поінформувати студентів молодших курсів, що вивчають новогрецьку як першу та другу іноземну, про грецькі літні програми, учасниками яких вони можуть стати в майбутньому.
  У заході взяли участь студентки 4-го курсу новогрецької групи Анастасія Власюк і Анастасія Охрімчук, 3-го курсу англійської групи Антоніна Черніченко (напрямок «Філологія») та Аліна Скіданова (напрямок «Переклад»). Аудиторія складалася зі студентів 2-го курсу новогрецької групи та 1-го курсу англійської групи, які щойно розпочали вивчення грецької як другої іноземної мови. У зустрічі також взяли участь завідувач кафедри елліністики доц. А. О. Савенко, доц. А. А. Столярова та асистент кафедри І. В. Титаренко.
  Антоніна Черніченко та Аліна Скіданова розповіли про досвід участі у місячній програмі з вивчення новогрецької мови «Ясон», яка щорічно відбувається у Салоніцькому університеті і триває з середини серпня до середини вересня. Свою розповідь про організацію навчального процесу, екскурсії та інші культурні заходи, передбачені програмою, вони підкріпили яскравими фотографіями та відео.
  Анастасія Власюк, яка теж цього року побувала в Греції на програмі «Ясон», докладно розповіла про принципи організації занять, типи завдань, які виконували студенти, підручники, що використовувалися в групах різних рівнів.
  Анастасії Охрімчук пощастило в різні роки стати учасницею двох програм – «ІМХА» та «ФІЕСПА», про які вона радо розповіла молодшим друзям. Особливість програми «ІМХА», що триває чотири тижні, полягає в тому, що кожного року вона відбувається в різних містах Греції, внаслідок чого кожне покоління стипендіатів цієї програми має свій унікальний досвід. Ще однією «родзинкою» цієї програми є надзвичайно насичений графік практичних занять, лекцій і неповторна культурна програма. У студентів майже немає вільного часу, але саме це і забезпечує повне «занурювання» в мовне та культурне середовище.
  Програма «ФІЕСПА» традиційно триває півтори місяці – з середини червня до кінця липня і проводиться в Афінському університеті. Як і решта програм, включає курс практичних занять з мови, лекції з грецької культури та літератури, екскурсії по Афінах та інших містах Греції. Студенти після приїзду пишуть тест, на основі якого їх розподіляють по групах за рівнем знання мови. Мало не єдиним недоліком цієї програми, на думку Анастасії, є те, що організатори не забезпечують студентів житлом, внаслідок чого його доводиться шукати заздалегідь.
  Зустріч пройшла у дружній і невимушеній атмосфері. Після виступів слухачі мали змогу поставити запитання і поспілкуватися.

  Текст - доц. Столярова А.А.

 • Соціально-комунікативна практика для студентів

  Інститут філології запрошує студентів 3-4 курсів, які хочуть оволодіти практичними навичками роботи у роботі з учнівською молоддю, взяти участь в ознайомчій Соціально-комунікативній практиці.

  Змістом Соціально-комунікативної практики є оволодіння навичками роботи зі школярами різного віку і за предметним спрямуванням (мови, літератури, історія культури й мистецтв та інше); і з оволодіння соціальними та громадянськими компетенціями (командна робота в колективі з колегами, комунікація з учнями різних соціальних груп, комунікація з батьками учнів, комунікація із родинами тимчасово переміщених осіб та інше).

  Соціально-комунікативна практика передбачає роботу з молоддю шкільного віку у співпраці з громадськими організаціями, які надають освітні послуги дітям.

  За результатами практики студенти отримають:
  - практичне оволодіння предметними та соціально-громадянськими компетенціями у роботі з молоддю шкільного віку різних соціальних груп;
  - налагодження співпраці із громадськими організаціями, які надають різні освітні послуги дітям;
  - сертифікат, який підтверджує години виробничої соціально-комунікативної практики від громадської організації, з якою відбувалася співпраця.

  Практика триватиме мінімально 1 місяць з 12 жовтня до 12 листопада. Термін проходження практики може бути продовжений за взаємною згодою сторін.

  Для тих, хто зголошується прохання:
  - Написати мотиваційний лист – до 1000 знаків;
  - Заповнити анкетні дані претендента: ім’я, прізвище, курс, спеціальність, яку предметну дисципліну може викладати дітям, які додаткові навички може запропонувати дітям (до прикладу, вишивання, ікебана, створення відеокліпів,театральна студія тощо)

  Заявки подавати до 10 жовтня, 24.00 на електронну адресу: galyna.ysatenko@gmail.com

  Довідкова інформація за телефоном:
  +380674466053; +380504695913
  Галина Усатенко

 • Відбувся обмін викладачами в рамках програми міжнародного стажування «Мевляна»

  Д-р.філол.наук Л. П. Дядечко та к.філол.наук І. Л. Покровська з 22 лютого по 1 березня 2015 р. перебували в Анатолійському університеті в рамках програми обмінів «Мевляна». Викладачам нашого університету пощастило провести тиждень в одному з найкращих університетів Туреччини, який знаходиться у м. Ескішехір.
  Ескішехір – це місто в північно-західній частині сучасної Туреччини. Назва Ескішехір в перекладі з турецької означає «старе місто».
  Відповідно до рішення Саміту голів тюркомовних держав, у 2013 році Ескішехір став культурною столицею тюркського світу.
  Анатолійський університет – це найбільший університет у Туреччині і четвертий у світі за кількістю студентів. Цей навчальний заклад по праву є одним з найкращих у Турецькій Республіці і має навіть свій власний аеропорт та чудові гуртожитки, які можуть розмістити усіх іноземних студентів. Університет має статус державного і був заснований у 1958 р. Анатолійський університет нараховує 12 факультетів (3 з яких є факультетами дистанційної освіти).
  Л. П. Дядечко – відомий фахівець у галузі фразеології, теорії крилатих слів, етимології, лексикографії, стилістики, старослов’янської мови, методики викладання російської мови у середній та вищій школі. Людмила Петрівна прочитала студентам Анатолійського університету лекцію про крилаті слова. Професор наводила приклади крилатих слів різних мов, у т.ч. і турецької. Наприклад, відомий вислів Язик до Києваа доведе було донесено до тюркомовної аудиторії через вислів Dil Bagdat`a getirir (букв. переклад з турецької мови: Язик і до Багдаду доведе) тощо. При цьому студенти Анатолійського університету змогли відчути і зрозуміти усю глибину іншомовних крилатих виразів, оцінити їх глибокий зміст та форму.
  І. Л. Покровська прочитала турецьким студентам лекцію про турків-месхетинців, які живуть на теренах України. Зокрема, загальновідомим є факт, що в м. Ескішехір проживає багато кримських татар, а також турків-переселенців із балканських країн, тому тема проживання турків-месхетинців на території України викликала інтерес у турецьких слухачів. Крім того, іноземних студентів приємно здивував той факт, що викладачка з київського університету так майстерно оволоділа рідною для них турецькою мовою, що дало змогу легко і невимушено спілкуватися на різноманітні, цікаві для аудиторії теми.
  Турецькі студенти, зокрема, ставили цікаві і, водночас, неочікувані питання до українських лекторів. Наприклад, студенти поцікавилися, чи М. В. Гоголь український письменник, де саме він народився тощо. Подібні питання виникали і стосовно інших авторів і митців. Турецькій аудиторії було дуже цікаво почути такі деталі саме від українців, нації, яка дала світу так багато визначних постатей.
  Крім того, обидві викладачки були приємно вражені теплим прийомом турецьких колег, гостинністю і красою старовинного міста Ескішехір.

 • Подорож до міста Ерзурум (стажування доц. Тетяни Маленької)

  Завідувачка кафедри Близького Сходу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка доц. Маленька Т.Ф. у травні пройшла стажування у Туреччині.

  Ерзурум знаходиться у Східній Анатолії, на сході Туреччини. Назва «Ерзурум» походить від Arz-e Rûm — «земля Ромеїв» перською. За римських та візантійських часів місто було відоме як Феодосіополіс, сучасна назва була отримана після його завоювання сельджуками у Манзікертській битві 1071 року. Це адміністративний центр провінції Ерзурум, найбільшої у Східній Анатолії. Місто розташоване на висоті 1757 м та має чітко виражений континентальний клімат.

  Ще Олександр Сергійович Пушкін, колись відвідавши це місто, залишив потому наступні рядки:

  «Арзрум почитается главным городом в Азиатской Турции. <...> Климат арзрумский суров. Город выстроен в лощине, возвышающейся над морем на 7000 футов. Горы, окружающие его, покрыты снегом большую часть года. Земля безлесна, но плодоносна. Она орошена множеством источников и отовсюду пересечена водопроводами. Арзрум славится своею водою. Евфрат течет в трех верстах от города. Но фонтанов везде множество. У каждого висит жестяной ковшик на цепи, и добрые мусульмане пьют и не нахвалятся.

  А. С. Пушкин «Путешествие в Арзрум во время похода 1829 года».

  Доцент Маленька Тетяна Федорівна перебувала у відрядженні на запрошення університету імені Ататюрка (м. Ерзурум, Туреччина) з 27.04 2015 р. по 10.05 2015 р. за програмою міжнародного обміну Мевляна МОН Туреччини.

  Відповідно до програми «Мевляна» Маленька Т.Ф. пройшла двохтижневе стажування в одному з найбільших вузів Туреччини у столиці Східної Анатолії м. Ерзурум і за звітній період провела 6 пар (лекцій і практичних) на кафедрі перської мови та літератури, а також лекцію перською мовою у форматі конференційного виступу на тему "Поезія Гафеза в Європі та Україні: переклади, дослідження, наслідування мотивів і поетичних форм" для студентів I-IV курсів.

  Окрім цього, за попередньою домовленістю з кафедрою російської мови та літератури, Тетяна Федорівна прочитала лекцію для студентів I-IV та аспірантів на тему "Пушкін і Схід: ісламські мотиви в російській поезії XIX – початку XX ст." (російською мовою з послідовним турецьким перекладом), у якій також було проаналізовано подорожній нарис О.С. Пушкіна «Подорож в Арзурум».

  Під час відрядження Тетяна Федорівна також провела ознайомчу лекцію "Іраністика в Україні та КНУ імені Тараса Шевченка" (перською мовою) для слухачів курсів перської мови Іранського культурного центру, відкритого за сприяння Консульства Ісламської Республіки Іран в м. Ерзурум.

  Тетяна Федорівна зауважила, що подорож в рамках програми «Мевляна» – це не тільки безцінний досвід та незабутні враження, але і налагоджені контакти та запозичений досвід, які в подальшому сприятимуть зміцненню міжнародних зв’язків Україна-Іран-Туреччина та розвитку іраністики в КНУ імені Тараса Шевченка.

  Категорії: 
 • Стажування викладачів Інституту філології в Туреччині

  У квітні-травні доценти кафедри методики навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики Інституту філології Денисенко Марина Володимирівна та Пономарьова Віра Анатоліївна повернулись з відрядження в Туреччину згідно програми міжнародних академічних обмінів Мевляна за підтримки уряду Туреччини.

  Координатором цієї програми від України виступає Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

  Програму створено у 2011 році з метою академічного обміну студентами та викладачами між турецькими вишами та університетами інших країн світу. Іноземні студенти можуть навчатися від одного до двох семестрів в університетах Туреччини, а викладачі зазвичай читають модульні курси протягом одного-трьох тижнів.

  Денисенко Марина Володимирівна читала лекції в університеті «Чукурова» в м.Адана, Пономарьова Віра Анатоліївна працювала в Університеті «Ондокуз» в м. Самсуні.

  Програмою було передбачено знайомство з системою вищої освіти Турецької Республіки та з Університетом «Ондокуз», який є одним з найбільших університетів Туреччини, де навчаються 40 тисяч студентів і працюють 2 тисячі викладачів. Він був заснований у 1975 році та має у своєму складі 16 факультетів, консерваторію, 3 школи (Школа цивільної авіації, Школа іноземних мов та Школа здоров’я), 11 професійних шкіл та 5 інститутів (Педагогічний інститут, Інститут мистецтв, Інститут здоров’я, Технологічний інститут, Інститут соціальних наук).

  Пономарьова Віра Анатоліївна читала лекції на факультеті Ögretim (виховання) з методики викладання англійської мови, лінгвістики та проводила воркшопи.

  Заняття проводилися для студентів бакалаврату і магістратури факультету виховання (2, 3 та 5 курсів). Проведені презентації супроводжувались дискусією щодо можливості розробки спільних проектів в сфері покращення навчання англійської мови в школі і вузі в Україні і Туреччині.

  Програмою «Мевляна» також було передбачено знайомство з історією, культурою та традиціями країни перебування. Представники міжнародного департаменту Університету «19 Травня» підготували спеціальну екскурсійну програму містом Самсун з відвідуванням міських музеїв, пам’яток архітектури і мистецтва, а також відвідування історичного міста Амазія, що справило незабутні враження та розкрила колорит старовинної й сучасної Туреччини, її гостинних, працелюбних і талановитих мешканців.

  Партнерська участь Київського національного університету імені Тараса Шевченка у програмі Мевляна протягом наступного навчального року відкриває широкі можливості для наших студентів і викладачів, які можуть взяти участь у конкурсі та здобути право на навчання або викладання у провідних університетах Туреччини.

  Категорії: 
 • Участь завідувача кафедри германської філології у міжнародній програмі обмінів викладачами «Мевляна»

  Завідувач кафедри германської філології Ростислав Євгенович Пилипенко взяв участь у міжнародній програмі обмінів викладачами «Мевляна». Він провів близько двох тижнів у місті Адана в університеті «Чукурова», де читав лекції турецьким студентам, які вивчають німецьку мову. Приїхавши на Батьківщину, Ростислав Євгенович 18 травня поділився враженнями про своє стажування з колегами.

  Перше, що вразило пана Ростислава – це відношення турків до дітей та жінок. Він також зазначив, що його здивував той факт, що перша жінка-суддя з’явилася саме у Туреччині, перший інститут розлучень також був створений у цій країні, а Туреччина, виявляється,– одна з країн, де спостерігається найнижчий рівень злочинності. До того ж, на території цієї держави століття назад були написані книги, які потім увійшли до Біблії, а у місті Ефес жила матір Божа Діва Марія.

  Сучасна Туреччина також здивувала Ростислава Євгеновича своїми мінаретами, ставленням до національного героя, батька усіх турків, Мустафи Кемаля Ататюрка. В університеті «Чукурова», як зазначив Ростислав Євгенійович, навчається 55 тисяч студентів. Цей університет входить до 40 найпопулярніших університетів світу. До 1973 року він був Вищою школою і мав 2 факультети. На сьогоднішній день в університеті «Чукурова» представлено 16 факультетів.

  Турецька германістика, як зазначає пан Ростислав, орієнтована на практику і у навчальному процесі переважає стиль гри (використання пісень, віршів тощо). Завжди підтримується діалог зі студентами. Турецькі викладачі дуже творчо підходять до викладання німецької мови, наприклад, переклад художніх творів супроводжується їхнім інсценуванням, німецька мова розглядається в контексті своєї пісенної культури тощо.

  Ростислав Євгенович подякував кафедрі тюркології та її керівнику – Ірині Леонідівні Покровській за допомогу у реалізації його подорожі в рамках програми «Мевляна». Крім того, він висловив свої сподівання на подальшу співпрацю з університетом «Чукурова».

  Кафедра тюркології ІФ

Сторінки

Subscribe to стажування