виставка

 • Запрошуємо відвідати виставку художниці Ольги Гайдамаки

  Шановні студенти, колеги, гості!

  Запрошуємо вас відвідати виставку художниці Ольги Гайдамаки «Духовні скарби».
  Ольга Гайдамака народилася у 1990 році у Києві. Навчалася у Київському національному університеті технологій та дизайну.
  Джерелом натхнення для художниці є українська традиційна культура, зокрема краса та розмаїття народного строю, який авторка творчо переосмислює.
  Виставка триватиме до 1 листопада 2018 року в Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (63 аудиторія) за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.

  Організатори: Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка

  Категорії: 
 • КНУ Ехро-2018

  Суботнього дня, 29 вересня, відбувся загальноуніверситетський день відчинених дверей – КНУ Ехро-2018. Попри негоду в коридорах Червоного корпусу було тісно: абітурієнти та їхні сім’ї завітали, аби дізнатися про навчання на бажаній спеціальності. Експозиція Інституту філології мала що запропонувати вступникам.

  Щороку у нас проводиться 3-4 зустрічі з абітурієнтами. Уже в грудні Жовтий корпус знову ласкаво запросить усіх охочих, адже будуть сформовані остаточні правила вступу. Однак і нині було що розповісти. Відповідальний секретар відбіркової комісії доцент Сергій Різник у вступному слові розповів про переваги наших освітніх програм, а також про міжнародну співпрацю. Наприклад, торік Посольство Республіки Болгарія обладнало інтерактивний кабінет для вивчення мов при кафедрі слов’янської філології. У нас велика база практик (перекладацької, соціально-комунікативної, народознавчої), а кожен студент має право протягом семестру поїхати на навчання в Європу за програмою Erasmus+. Детальніше про академічну мобільність розповіла заступник директора Інституту філології доцент Наталя Любарець.

  Представники від кафедр презентували свою діяльність, пізніше абітурієнти мали змогу розпитати про деталі. Виступила очільник кафедри слов’янської філології Ольга Паламарчук. Славісти – одна з найстаріших кафедр Університету, тут викладається унікальна комбінація слов’янських мов. Лише здається, що перекладати з них легко. Освітні програми унікальні, дуже затребувані. Випускники знаходять роботу в МЗС, МВС, СБУ, у дипломатичних академіях, у посольствах, у торгівельно-промисловій палаті, в університетах і на телебаченні. Завідувач кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Олена Мазепова наголосила, що викладацький склад в Інституті – найкращий: «Ви будете впевнені, що отримали найвищу якість знань». До того ж з першого курсу вимову студентам ставлять носії мови. Від доцента кафедри мов і літератур Далекого Сходу Наталі Ісаєвої дізналися, що в ІФі працює Інститут Конфуція, завдяки якому принаймні 90% китаїстів упродовж бакалаврату стажуються в Китаї. Також почули про відносно програму – прикладну (комп’ютерну) лінгвістику та англійську мову. Куратор спеціальності Оксана Зубань розповіла про історію програми, створеної на базі лабораторії експериментальної фонетики та комп’ютерної лінгвістики ІФ. Спільно з кібернетиками КНУ студенти вивчають 3 блоки дисциплін: лінгвістичні, математичні та інформаційних технологій.

  Філологи вже декілька років очолюють студентське самоврядування в Університеті – СПУ, Профбюро та СРС. На презентацію завітав голова Студпарламенту КНУ Станіслав Гречка, який запевнив: абітурієнти не пожалкують про вступ до ІФу. Мова – ключ до культури і цілого світу. До того ж тут будь-яка ваша ідея зможе реалізуватися завдяки підтримці однодумців.

  У холі Червоного відбувалися поетичні читання за участі студентів ІФ, студенти-тюркологи співали пісні турецькою та кримськотатарською, а локація ІФ на експозиції пропонувала пізнавальні інтерактиви. Пізніше для майбутніх абітурієнтів провели екскурсію до Жовтого корпусу. Від магістрантки Антоніни Чередніченко абітурієнти дізналися про історію Інституту, побачили ретроаудиторію, Мистецьку залу, лабораторію синхронного перекладу, музей імені Олеся Гончара. На завершення студенти-фольклористи провели майстер-клас із традиційних українських танців.
  Настрій події – сонячний. Чекаємо на майбутні зустрічі.

  Текст: Юлія Кузьменко
  Фото: Валерій Попов

  Категорії: 
 • Музей Олеся Гончара в ІФ поповнився новим експонатом

  Новостворений Музей Олеся Гончара поповнився новим експонатом – фотографією Олеся Терентійовича в кабінеті. Розмір світлини вражає (це метрове фото в рамці). А передала музею дорогоцінну реліквію дружина українського літературознавця, прозаїка, філолога, журналіста, викладача Київського університету Віталія Федоровича Святовця – Марія Дмитрівна. Портрет письменника Віталію Федоровичу подарували студенти. За словами Марії Дмитрівни, свого часу її чоловік був добре знайомий з Олесем Терентійовичем і шанував його творчість, а письменник зі свого боку відзначав Віталія Святовця як талановитого літературознавця.

  Категорії: 
 • Виставка "Все буде Фольк!"

  Запрошуємо вас відвідати виставку художниці Надії Онищенко «Все буде Фольк!». Поринувши в дивовижний світ її мистецтва, ви неодмінно покращите свій настрій!

  Мисткиня народилася у 1984 році в Києві. Навчалася у Національній академії мистецтв України, після закінчення якої отримала диплом майстра графічних мистецтв. Із 1999 року художниця бере активну участь у всеукраїнських і закордонних фестивалях, пленерах, виставках. За плечима Надії Онищенко вже понад 100 персональних виставок. Улюблена техніка майстрині – лінорит (ліногравюра) – походить від деревориту (ксилографії). Це – опукла гравюра, створювана вирізуванням малюнка на поверхні художнього лінолеуму. Захоплюється пані Надія багатьма видами народного мистецтва: вишивкою, скульптурою, керамікою, наївним малярством, розписом на склі. Про власну творчість мисткиня говорить так: «А по суті, що бачу і відчуваю, те і «співаю». Художницею стала, ще не знаючи того сама, бо родина творча і все навколо спонукало. Живу на горі. Сад – моя майстерня. Щастя – джерело. Нехай усім буде Фольк!»

  Виставка триватиме до 1 жовтня 2018 року в Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (63 аудиторія) за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.

  Організатори: Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка

  Категорії: 
 • Українські переклади грецької літератури на Міжнародній книжній виставці в Салоніках

  Щороку на початку травня в Салоніках проходить Міжнародна книжна виставка, що є одним із найбільш престижних книжних форумів на Балканах, який об’єднує письменників, видавців та читачів з усієї Європи.

  Цьогоріч у межах виставки відбувся Третій Фестиваль перекладу, організований Фондом грецької культури та Всегрецькою спілкою перекладачів, на якому перекладачі з 20 країн світу могли обговорити на круглих столах важливі для галузі теми. До тем, що хвилюють перекладацьку спільноту, належить питання міжкультурної комунікації в епоху цифрових технологій та автоматизованого перекладу, інституційні засади діяльності перекладача, переклад як засіб збереження малих мов, зиски та небезпеки мовної глобалізації, способи популяризації нових досягнень національних літератур тощо.

  На виставці українських перекладачів грецької літератури представляв Директор Центру елліністичних студій Інституту філології Андрій Савенко. Цього року в Україні вперше з’явилося видання основного корпусу поезій найбільшого грецького поета ХХ ст. К.Кавафіса, здійснене видавництвом «Фоліо». Андрій Савенко ознайомив учасників круглого столу з перебігами перекладу грецької літератури в ХХ ст., діяльністю перекладацького гуртка Білецького-Чернишової, що функціонував як своєрідний «дисидентський салон», перекладом як політичним актом, що виражалося в протистоянні русифікації української мови, актуальними темами сучасної грецької літератури (малоазійська катастрофа 1922 р. та проблема міграції, процеси формування ідентичності в контексті політично та культурно нестабільного суспільства, громадянська війна 1947-49 рр. та шляхи до суспільної єдності), які могли б зацікавити українського читача. Під час виставки Андрій Савенко мав зустрічі з відомими і молодими грецькими авторами: Д.Димітріадисом (драматургія), Р.Галанакі, Т.Грігоріадисом (роман) та видавництвами «Кедрос», «Сейкспірікон», «Патакі», «Агра», заклавши основи для подальшого діалогу та співпраці.

 • Виставка «Зона, 2009 – 2011». Фотографії Гійома Ербо

  У Національному музеї Тараса Шевченка (за адресою: бульвар Шевченка,12) з 18 квітня по 6 травня проходитиме виставка французького фотографа Гійома Ербо, у творчості котрого важливе місце посідає Україна.

  Гійом Ербо народився у 1970 році. Живе та працює у Парижі. Паралельно з роботою фотожурналіста він працює у напрямку документальної фотографії, яка приводить його у сповнені історією місця, де митець звертається до символів та пам’яті і відкриває невидимі драми: Чорнобиль, Освенцим, Нагасакі і військовий конфлікт в Україні. Його фотографії представлені в галереї Jeu de Paume, фундації la Maison rouge, на численних фестивалях. Отримав художник багато відзнак, зокрема, Word Press, Visa d’or, Niepce 2011, і у 2016-му Премію Bayeux-Calvados для військових кореспондентів у категорії веб-журналістики за свій подорожній щоденник по Україні, створений для Arte Info. Нещодавно видавництво la Martinière випустило альбом «7/7, тіні живих».

  Про свою роботу в Україні Гійом Ербо говорить: "У 2001 році Чорнобиль змусив мене перейти від чорно-білого фото до кольорового, від руху до фронтальності. Загалом, я перейшов з репортажної до документальної зйомки, змушуючи себе переосмислити мій підхід як фотожурналіста. У 2009 році Чорнобиль мені дозволив подивитись на реальність, як на матерію, в яку я міг зануритись, використати моє художнє бачення і вийти за межі статичної фотографії».

  Категорії: 
 • Виставка книг до 70-річчя Ростислава Радишевського

  З нагоди 70-річчя доктора філологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України, завідувача кафедри полоністики Ростислава Радишевського у читальній залі Наукової бібліотеки імені М.Максимовича, що розташована у 32 аудиторії Інституту філології, створено виставку книг. На полицях читальної зали експоновано праці, написані ювіляром. Ростислав Петрович є автором наукових, науково-методичних праць, антологій та монографій. Інститут філології вітає ювіляра та зичить здоров'я на многії літа!<

  Категорії: 
 • У читальній залі ІФ створено виставку, присвячену Еммі Андієвській

  Цьогоріч Емма Андієвська отримала Шевченківську премію з літератури. Вона здобула 23 голоси учасників комітету. Саме книжки Емми Андієвської найбільше організацій висунули на здобуття премії, зокрема Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національний університет «Острозька академія», Національний музей літератури України.

  Книжки, які було висунуто: «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг» і «Щодення: перископи».

  З нагоди отримання такої почесної відзнаки у читальній залі Наукової бібліотеки імені М.Максимовича, що розташована у 32 аудиторії Інституту філології, створено виставку, присвячену Еммі Андієвській. Інститут філології вітає лауреатку і зичить здоров'я, сил та творчої енергії на многії літа!

  Категорії: 
 • Відкриття виставки Терези Асінас в ІФ

  5 жовтня в Інституті філології відкрилася виставка іспанської художниці Терези Асінас «Жінка Мрія Пристрасть» («Mujer Sueño Pasión»). Картини створені у стилі фонізму і символізму, а з полотен споглядають харизматичні іспанці. Під пензлем авторки за допомогою різних технік герої починають танцювати фламенко та святкувати Фієсту. Тереза Асінас народилася у Мадриді, а нині проживає поблизу Барселони. Організатором виставки художниці в Інституті філології став Олександр Гетьман, випускник кафедри перекладу з іспанської мови філологічного факультету КНУ.
  Усі охочі можуть відвідати виставку у Мистецькій залі Інституту філології (63 аудиторія) з 5 жовтня до 3 листопада 2017 року.

  Категорії: 
 • Виставка ікон "Благослови, мати!" в ІФ

  Запрошуємо відвідати виставку ікон "Благослови, Мати!" іконописної майстерні "Небо на землі". Виставка діє з 4 вересня по 4 жовтня 2017 року в Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка, 14, ауд. 63)

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to виставка