виставка

 • Виставка до 135-річчя Янки Купала

  З нагоди 135-річчя від дня народження класика білоруської літератури, поета, драматурга, публіциста, видатного діяча білоруського Відродження початку XX століття Янки Купала Центр білоруської мови і культури та кафедра слов'янської філології за сприяння Посольства Республіки Білорусь в Україні організували виставку, присвячену Янці Купалу та Тарасові Шевченку. Відкриття виставки відбулося 20 квітня у Мистецькій залі інституту за участі співробітників Центру білоруської мови та культури на чолі з директором центру Лесею Стеблиною, а також викладачів та студентів кафедри слов'янської філології.

  Категорії: 
 • Виставка праць професора Юрія Коваліва в ІФ

  У читальному залі Інституту філології відкрилася виставка наукових праць проф. Юрія Коваліва. На полицях бібліотеки зібрано "Історію української літератури", "Абетку дисертанта", "Літературознавчу енциклопедію", упорядковану вченим, та багато інших книг.
  Виставка відкрилася 13 квітня. Організатори, працівники Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича читального залу Інституту філології, повідомили, що такий захід присвячено дню народженню вченого, а надалі планується серія виставок із працями наших професорів.

  Категорії: 
 • Фотовиставка "В'єтнам: країна і люди"

  В Інституті філології 19 квітня відбулася фотовиставка, присвячена Дню об'єднання Північного і Південного В'єтнаму 1975 року.

  Виставка фототкартин «В’єтнам: країна і люди» розташовувалась у холі Інституту, тож усі охочі мали змогу ознайомитися з культурою і традиціями країни. Організатори, якими виступили представники кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії, створили таку виставку з метою ознайомлення відвідувачів з культурою країни та її потенціалом. Серед фото, що розвішані тематично, можна побачити досягнення В’єтнаму за 30 років: пам’ятки архітектури, що внесені у списки ЮНЕСКО, особливості їжі, роботу рибалок, красу пейзажів, аспекти економіки. Зокрема, на восьми фото відображені оздоровчі центри курортної зони, розташованої на берегах Тихого океану.

  Виставку відвідали студенти, викладачі Інституту філології, представники адміністрації. Гостями виставки були представники Посольства В’єтнаму та в’єтнамські студенти, які нині навчаються у вишах України.

  Прикрасою виставки став бронзовий барабан як символ старовинної культури В’єтнаму.

  фото - Валерій Попов

 • Українські візерунки

  27 лютого у Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка за сприяння Центру фольклору та етнографії відбулася творча зустріч з художницею-живописцем Світланою Аношкіною. Її полотна експонуються за кордоном та належать до приватних колекцій по всьому світу. У 2016 році колеги її визнали найкращим пейзажистом Києва. На творчій зустрічі були присутні Заслужений художник України Петро Зикунов, Микола Скобельський, журналіст Сергій Комісаров, рідні художниці – її син та мама, учениця Анна Черепаня, а також студенти-філологи. Модератором зустрічі була Марія Коломицева, яка зустрівшись із Світланою Аношкіною на одній із її виставок, запропонувала презентувати картини у філологічному осередку Київського університету.

  Серія робіт під назвою «Українські візерунки», які представлені в Інституті, присвячена українській землі, її людям, природі. Багато з робіт написані на пленерах, на які Світлану посилала Національна спілка художників України; а інша частина робіт – на території древньої Чернігівщини, яка надихає художницю вже багато років. Всі полотна пані Світлани випромінюють життя, а найголовніше українське життя. Запах сіна, троянд, стиглих яблук, морозець – це все відчуваєш, споглядаючи картини, які написані у реалістичній манері. Вони передають сутність нашого народу, наш ментальний код. Поряд з цим всі полотна вчать загальнолюдського – добра.

  Категорії: 
 • Запрошуємо на виставку Олександри Кирилової "Мандри інфанти"

  З 28 листопада 2016 року Центр фольклору та етнографії Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульв. Шевченка, 14, ауд.63) запрошує на виставку живопису Олександри Кирилової «Мандри інфанти».

  Олександра Кирилова – член Національної спілки художників України, старший викладач факультету дизайну кафедри рисунку Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Художниця закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури живописний факультет (майстерня монументального живопису).

  Олександра Кирилова – учасниця багатьох виставок та фестивалей в Україні і за кордоном, а саме: Міжнародного фестивалю «Арт-Київ», в Українському домі, у Національному музеї російського мистецтва, у благодійному аукціоні Дукат (2014), біенале абстрактного мистецтва в Чернівцях (2016), у центрі сучасного мистецтва Монфор ля Мурю, Франція та ін. Твори зберігаються у приватних колекціях: України, Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії, Хорватії, Польщі, Словаччини та США.

  Виставка триватиме до 19 грудня 2016 року.

  Категорії: 
 • Зустріч із майстринею Анжелікою Рудницькою

  В останній день виставки "Радуйся", яку всі охочі мали можливість відвідати у Мистецькій залі Інституту філології, відбулася зустріч із авторкою робіт Анжелікою Рудницькою.

  Майстриня розповіла присутнім про джерела натхнення, про виставки у різних країнах. Загалом у серїі "Радуйся" 130 робіт. У стінах Інституту філології було представлено менше двадцяти робіт, розподілених за тематикою чи образами: "Мені було цікаво, чи можна показати час, простір через дерево. Зобразити дороги, як одні пересікаються, інші втікають одна від одної. Ось зобразила вузлики напам'ять"

  Мисткиня згадала про свою зустріч з відомим майстром Іваном Марчуком, який порадив: "Якби ти взяла в руки пензля, то з твоєю працьовитістю мала б уже гектари живопису".

  На думку Анжеліки Рудницької, яка їздить з виступапи в зону АТО і робить волонтерські проекти (до збору книг у згорілу бібліотеку долуився і СПІФ): "Поки в країні війна, мистецтво може хоча б надихати, відволікати".

  Мисткиня працює у різних техніках вишивки, а роботи вражають різноманіттям. "Поки шосте чуття не розвинеш - не почнеш творити власний світ. Кожен митець тим і цікавий", - підсумувала наостанок зустрічі Анжеліка Рудницька.

  Каріна Дорошенко,
  фото - Валерій Попов

  Категорії: 
 • Відкриття виставки "Свою Україну люблю!": анонс

  25 жовтня о 15:00 відбудеться відкриття виставки живопису "Свою Україну люблю" Галини Морозової, Заслуженої діячки мистецтв України.

  Картини розташовано а другому поверсі Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича (Володимирська, 68)

  Категорії: 
 • Співпраця сходознавців iз посольствами різних країн (Виставка "Світ творчості Рабіндраната Таґора")

  «Якщо на твій поклик ніхто не прийшов, вирушай сам»
  Рабіндранат Тагор

  9 вересня 2016 року о 14:30 студенти та викладачі кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у семінарі «Світ поезії», присвяченому творчості трьох поетів: Рабіндраната Тагора, Джалалоддіна Румі та Джебрана Халіля Джебрана, який відбувся у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у рамках виставки картин і світлин із життя Рабіндраната Тагора – відомого індійського письменника, поета, громадського діяча, художника і композитора.

  З коротким вступним словом про ідею організації семінару «Світ поезії» виступила організатор заходу, голова правління Східноєвропейського інституту розвитку пані Мрідула Гош. Вітальне слово виголосив директор Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського Національної Академії наук України Олександр Богомолов.

  У заході взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Індії в Україні пан Манодж Кумар Бгарті, Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської республіки Іран в Україні пан Мохаммад Бегешті Монфаред, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Ліван в Україні пані Клод Аль Гаджаль, які у своїх виступах привітали учасників семінару і прочитали поезії Рабіндраната Тагора, Джалалоддіна Румі та Джебрана Халіля Джебрана.

  З презентацією «Душа людини у поезіях Дж. Румі» виступила професор Керманського університету (Іран), доктор філософії Суссан Джабрі, яка за сприяння Посольства Ірану в Україні викладає перську мову і літературу в Інституті філології. Викладач кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Інституту філології Субота Інна Олександрівна ознайомила присутніх із життям та творчістю видатного арабського філософа і письменника Джебрана Халіля Джебрана.

  Зустріч завершилася читанням віршів Рабіндраната Тагора на бенгалі та гінді з перекладом українською мовою.

  Всі охочі доторкнутися до живого духовного джерела східної поезії мали нагоду прийти на виставку і взяти участь у цьому заході.

  Мазепова О.В.

 • Виставка акварелей Василя Шпака в ІФ

  Новий навчальний рік в Інституті філології розпочався творчо. Цьогоріч за сприяння Центру фольклору та етнографії та кафедри фольклористики у Мистецькій залі інституту з 1 вересня експонується виставка акварелей «Сяйво квітів» відомого українського художника Василя Шпака. Експозиція містить 23 роботи – пейзажі, натюрморти, майстерно виконані у техніці акварелі.

  Про автора

  Василь Олексійович Шпак – художник-графік, член Національної спілки художників України з 1989 року. Народився 14 січня 1951 року в с. Грабове на Одещині. Закінчив Київський державний художньо-промисловий технікум і графічний факультет Київського державного художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Педагоги з фаху – І. Селіванов, М. Попов, А. Чебикін. У творчому доробку Василя Шпака станкова графіка, мала графіка – екслібрис, живописні твори, зокрема, натюрморт і пейзаж. Більшість графічних творів зберігається у вітчизняних художніх і краєзнавчих музеях, живописні – у приватних зібраннях України та інших країн. Особливість митця полягає в тому, що він успішно поєднує заняття живописом з педагогічною діяльністю. Нині Василь Олексійович Шпак – завідувач кафедри рисунку Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, професор. Засновник консультативної роботи при інституті з обдарованою молоддю у напрямку надання освітянських послуг з основ образотворчого мистецтва мешканцям інших міст України. Керівник підготовчих курсів по підготовці майбутніх абітурієнтів до вступу у вищі навчальні заклади мистецького спрямування. Талановитий художник досконало володіє аквареллю і є автором навчального посібника «Основи живопису. Акварель» (Київ, 2013 р.), призначеного для студентів вищих і середніх навчальних закладів, які опановують дизайн, образотворче мистецтво, архітектуру тощо, а також для учнів художніх шкіл і студій.

  За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність Василь Шпак нагороджений Грамотою Верховної Ради України, орденом Української Православної Церкви Преподобного Іллі Муромця II ступеня. Отримав подяки Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури та Українського Національного фонду «Взаєморозуміння і примирення» при Кабінеті Міністрів України.

  Виставка діє з 1 вересня до 1 жовтня. Інститут філології запрошує бажаючих зарядитися позитивною енергетикою, якою насичені акварелі Василя Шпака. Чекаємо всіх за адресою: бульвар Т.Шевченка 14, другий поверх, каб.63.

  Категорії: 
 • Виставка Ніни Данилейко "В духовну вись"

  З 13 червня 2016 року Центр фольклору та етнографії Інституту філології запрошує на виставку народного малярства художниці Ніни Данилейко «В духовну вись».
  Колишня киянка Ніна Данилейко зараз живе у Полтаві. Висока, широкоплеча, з відкритим обличчям жінка спершу набула популярності не завдяки творчим здібностям, а тим, що на початку 1970-х років стала прообразом київського монумента «Батьківщина–мати».
  З дитинства Ніна Миколаївна захоплювалася хатнім настінним малюванням. На подвір’ї Данилейків стіни господарських будівль яскравіють квітами і півниками. А ще ця жінка народила шестеро дітей, більшість з яких відомі своєю активною діяльністю у сфері народного мистецтва.
  Чи не найулюбленішими у малярському спадку Ніни Данилейко є аркуші з образами «Птахів». Її «птахи» – повсюди; вони наповнюють собою, разом із «древами», «листом», «квітами», усі параметри гармонійно організованих художніх площин. Нінині «Птахи» – найвигадливіших вифігурувань – від поважно-масивних, рвійно-рухливих до граціозно-витончених і мініатюрних.
  Син майстрині, Кий Данилейко теж художник. З’ясовуючи собі смисл творчості матері-художниці так висловився про неї: «Оце і є суто народне – по формі і стилю – художнє розписувальне українське мистецтво. Українськіше, здається мені, не можна й намалювать...»
  «І ці її форми, лінії, кольори, ідеї – сучасні!! В усьому мені відчутно, що їх мальовано рукою (і думкою) українки XXI століття».

  Виставка триватиме до 15 липня 2016 року у Мистецькій залі Інституту філології (63 ауд.)

  Матеріал - Ірина Барамба

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to виставка