виставка

 • Дистанційно відвідати виставку

  Творчість може бути порятунком у складні періоди. Але вона не існує без глядача. Інститут філології чекає на звичний ритм роботи й навчання. Тим часом пропонуємо всім охочим бодай дистанційно помилуватися керамічними панно Віри Томашевської. Ця колекція, що нині розміщена в мистецькій залі Інституту, має назву "Весняна симфонія". Виставку було заплановано до 30 квітня, тож ми ще зможемо нею помилуватися.

  Автор - член Національної спілки художників України, дипломована теоретик та історик мистецтва. Персональні виставки Віри Томашевської бачили відвідувачі музеїв України, Хорватії, Німеччини. Роботи зберігаються у держустановах і музеях Великої Британії, США, Китаю, Бельгії. Настрій для художниці - над сюжетом і реалістичністю. Віра використовує для панно глину, скло, різноманітні оздоблювальні емалі й поливи. Твори виготовляє вручну. Мистецтвознавець Зоя Чегусова у передмові до книги-альбому "Віра Томашевська. Мистецтво кераміки" високо оцінює творчість художниці:

  Як справжній художник вона у буденному бачить глибинний зміст. (...) Коли милуєшся життєлюбними квітковими композиціями Томашевської, досконало вибудованими нею на основі традиційних (...), особливо гостро розумієш, як безмежно авторка закохана в природу і в Бога, який дарує нам цю красу

  Фото - Валерій Попов.

  Категорії: 
 • "Виставка в стилі етно" фотографа Олексія Плиска

  Центр фольклору та етнографії Інституту філології запрошує відвідати фотовиставку майстра репортажного фото, члена Національної спілки фотохудожників України Олексія Плиска «Виставка в стилі Етно». Репортажні фото Олексія Плиска фіксують сучасне життя в етноподіях. Його роботи неодноразово перемагали на всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсах.

  Виставка триватиме з 27 січня по 29 лютого 2020 року в Мистецькій залі Інституту філології (63 ауд.).

  Категорії: 
 • Виставка витинанок Дарії Альошкіної

  До 25 грудня в мистецькій залі Інституту філології (63 ауд.) триває виставка молодої майстрині Дарії Альошкіної. За фахом жінка - скульптор, але вже давно присвячує себе народному мистецтву витинанок. Дарія прагне відродити його в Україні. Для цього заснувала проект "Та, що читає". Саме він нині експонується в нашому Інституті. Роботи різних розмірів доповнені народними прислів'ями та приказками про жінку. Майстриня переконана, що "ажурна витинанка – це решето для добра та зла й потужний оберіг".

  Завітайте та розгадайте глибокий зміст символів, закладених у паперовій лінії.

  Фото Юлії Кузьменко.

  Категорії: 
 • Запрошення на Свято гарбуза в Національний музей українського народного декоративного мистецтва

  Вас вітає відділ науково-освітньої роботи
  Національного музею українського народного декоративного мистецтва!

  Свято Гарбуза
  24 жовтня – 2 листопада

  Музей пропонує всім бажаючим нове трактування символу європейського дня всіх святих (Хелловіну) – гарбуза. Інтерактивна екскурсія спрямована на розвиток критичного мислення, формування загальнокультурної компетенції та дозволяє відвідувачам по-новому розглянути експозицію музею.

  Таємнича, цікава та весела атмосфера гарантована!
  Детальна інформація у прикріпленому файлі!

  Слідкуйте за нашими новинами на сторінці Facebook:https://www.facebook.com/Національний-музей-українського-народного-декоративного-мистецтва-617456761747782/?fref=ts

 • Фотовиставка до Дня Героїв України

  23 травня – День Героїв України. Відзначення цієї дати започатковано у 1941 році Другим Великим Збором Українських націоналістів на честь пам’яті всіх українців, які віддали своє життя боротьбі за свободу і незалежність України.

  З нагоди цього Комунальна бюджетна установа «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції» презентують в Інституті філології фотографії учасника АТО, кіборга Руслана Боровика: «Спогади про Героїв».

  Руслан Боровик – молодший сержант, гранатометник-командир десантного відділення 90-Окремого десантного батальйону. Упродовж 2014-2015 років перебував у місцях проведення зони бойових дій: с.Піски, с.Тоненьке, с.Водяне, с.Опитне, м.Авдіївка, Донецький Аеропорт. У січні 2015 року. отримав вогнепальне кульове поранення та контузію в ДАП.

  Нагороджений відзнакою Президента України, орденом «За Мужність» ІІІ-го ступеня, відзнакою міністра оборони, нагрудними знаками ««За доблесну службу» та «За оборону Донецького аеропорту», медалями за участь у бою, за бойове поранення.

  У 2004-2005 рр. брав участь у миротворчій діяльності, у складі багатонаціональних коаліційних військ у Республіці Ірак на посаді кулеметника.

  Захоплення: фото, спорт, футбол, легка атлетика, піший гірський туризм, історія, літератури, географія, садівництво-квіти. Також кулінарія і колекціонування!

  Одружений, виховує двох доньок (6-ти і 1,5 років).

  Закінчив академію МВС у м.Київ, магістр кримінального права.

  Відкриття виставки відбудеться 7 червня об 11.30 у 63 аудиторії. Експозиція діятиме упродовж місяця. Запрошуємо!

  Категорії: 
 • Виставка традиційних українських рушників

  Шановні студенти, колеги, гості!

  Запрошуємо відвідати виставку "Український традиційний рушник кін. ХІХ - поч. ХХ ст." з приватної колекції Володимира Щибрі. В експозиції представлені ткані та вишиті рушники з різних регіонів України. Виставка триватиме до 13.06.2019 року в Мистецькій залі (63 ауд.) Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульвар Т. Шевченка, 14).

  Організатор - Центр фольклору та етнографії ІФ КНУ імені Тараса Шевченка.

  Категорії: 
 • Виставка картин Володимира Рака «Ланка»

  26 березня до Інституту філології завітав Володимир Рак, аби презентувати власні обрані картини. Виставку нині можна відвідати в Мистецькій залі. Гостя вітали студенти-фольклористи, співробітники Центру фольклору та етнографії та інші представники Інституту, небайдужі до творчості запрошеного митця. Пан Володимир згадував, що зала колись була переобладнана під виставкову з поради Лідії Дунаєвської, засновника й першого завідувача кафедри фольклористики Інституту філології. Сьогоднішня виставка приурочена до Теплого Олекси (30 березня) на пошанування фольклориста та етнографа, директора Центру фольклору та етнографії Інституту філології Олексія Долі. Саме він першим познайомив із творчим доробком Володимира Рака свою кафедру. Також згадували, що два роки тому в цій самій залі Інституту експонували роботи матері Володимира – Анастасії Рак. Вони мають спільний світогляд на філософському рівні.

  Розмова з художником не була схожа на лекцію. Він аналізував власні картини, відповідав на цікаві й де в чому провокативні запитання аудиторії. Однак це не вкладеш у строгі рамки репортажу. Володимир Рак говорить афоризмами про мистецтво, наше сприйняття світу і творче мислення як таке.

  Пізнання – це порівняння. Якщо говорити у двох словах, то наше завдання – відродити гуманітарне мистецтво. Творчість Рака – це народні мотиви, пропущені через ХХ ст. Він звертає увагу на японське правило єдиної риси, сформульоване на Далекому Сході (де виріс сам художник) іще 1000 р. тому. Йдеться про вміння бачити найдрібніші риси життя, на основі яких митець має витворити смисл, вихопити його, надати змісту, адже саме з дрібниць складається життя людей. Дрібниці помічала, наприклад, Сей Сьонаґон у своїх «Записках в узголів’ї». Щодня придворна дама фіксувала, що за день їй сподобалося, а що ні. Володимир Рак радить робити те саме кожному, і це, на його думку, є творчістю на рівні життя. У будь-яких ситуаціях людина повинна шукати вихід у творче мислення.

  Художник не малює, він пише, а отже, мусимо читати, а не просто дивитися на картину. Володимир навмисне віддзеркалює на картинах, у якому емоційному стані писав роботу. Розповів про свій прийом «удару пензля». Закликає гостей вистави відчути не просто загальну інформацію, а інформацію лінії: «У світі є таємниці. Не забувайте про це!»

  Також Володимир Рак наголошує, що читати будь-який мистецький твір розумом – непрофесійно. Є дві форми нелюбові до мистецтва: загалом не сприймати його, не споглядати й не ходити на виставки і читати розумом. Бажано споглядати на самоті, бо в гурті боїмося повністю розкритися. Відкривайте в собі щось нове, обмірковуйте твір. Пам’ятайте, що в основі живопису лежить почуття краси. Знову-таки згадав про східну методику споглядання, коли «я» не є «розум». Ви маєте відкинути інтелект, повернутися до себе справжнього, заглибитися в спогади, познайомитися з собою! Нам лише здається, що себе знаємо. Через мистецтво бачимо все інакше, ніж звикли.

  Згадував слова Марка Шагала про те, що якщо художник викладається на 99%, то він не художник. Митцеві дається дар, але він мусить упродовж життя бути собі редактором, «полоти в собі бур’яни». Володимир Рак описує власний творчий процес яскраво: він може зачепитися за одну ідею, писати до ночі, а вранці не пригадати, що відбувалося, майже не впізнати власну роботу. Це – особливий стан творчості. Звісно, творчий імпульс то виникає, то зникає. Велику роль у натхненні відіграє кохання. Для Володимира кохання – таке саме безумство, відключення розуму. Кохати – обов’язкова умова існування на цій Землі. Тоді душа заспокоюється, що виконує обов’язкову свою програму. Тоді художнику твориться краще.

  Юлія Кузьменко

  Категорії: 
 • Творча зустріч у Мистецькій залі ІФ

  У Мистецькій залі Інституту філології триває організована Центром фольклору та етнографії виставка живопису чернігівського художника Олексія Потапенка "Українська містерія". Олексій Потапенко - митець-філософ, митець-мандрівник, митець-мрійник...Член Спілки художників України, багаторазовий учасник Всеукраїнських художніх виставок, роботи якого зберігаються у фондах Чернігівського художнього музею та приватних колекціях України і світу. Художник звертається у своїй творчості до народних традицій, занурюється в етнографію українців, їх буття, звичаї, обряди і у притаманному йому художньому стилі реконструює українську минувшину.

  12 лютого з ініціативи Анжеліки Рудницької відбулася творча зустріч, учасники якої більше довідалися про художника та історію створення деяких його полотен, переглянули документальний фільм про митця, поділілися враженнями. Уважно оглянувши експозицію, студенти залишили теплі слова у книзі відгуків.

  Картини Олексія Потапенка експонуватимуться до 1 березня 2019 року в Мистецькій залі (63 ауд.) Інституту філології за адресою: бульвар Т. Шевченка 14.

  Фото: Юлія Кузьменко, Валерій Попов

  Категорії: 
 • Експозиція "Українська містерія" в Мистецькій залі

  Шановні студенти, колеги, гості. Запрошуємо відвідати виставку живопису Олексія Потапенка "Українська містерія".

  Митець-філософ, митець-мандрівник, митець-мрійник...

  Він створює Всесвіт, у якому відчуваєш свою унікальність.

  Народився Олексій Потапенко в 1939 році на Слобожанщині, але уже багато років живе і працює в Чернігові. Навчався у Московському заочному народному університеті мистецтв. Роботи художника зберігаються у фондах Чернігівського художнього музею, в приватних колекціях України і світу. Член Спілки художників України, багаторазовий учасник Всеукраїнських художніх виставок.

  Із 1991 року художник звертається у своїй творчості до народних традицій, занурюється в етнографію українців, їх буття, звичаї, обряди і у притаманному йому художньому стилі, реконструює українську минувшину.

  "...Сім'я, дім, земля - це найважливіше для існування України...", - говорить сам автор.

  З експозицією можна ознайомитися з 30 січня по 1 березня 2019 року в Мистецькій залі (63 ауд.) Інституту філології за адресою: бульвар Т. Шевченка 14.

  Центр фольклору та етнографії
  Фото: Валерій Попов

  Категорії: 
 • Небо на землі. Нова виставка у Мистецькій залі ІФ

  У Мистецькій залі Інституту філології (ауд. 63) Центр фольклору та етнографії організував цікаву виставку іконопису. Роботи експонуватимуться до 21 січня. Запрошуємо!

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to виставка