виставка

 • Відкриття виставки Терези Асінас в ІФ

  5 жовтня в Інституті філології відкрилася виставка іспанської художниці Терези Асінас «Жінка Мрія Пристрасть» («Mujer Sueño Pasión»). Картини створені у стилі фонізму і символізму, а з полотен споглядають харизматичні іспанці. Під пензлем авторки за допомогою різних технік герої починають танцювати фламенко та святкувати Фієсту. Тереза Асінас народилася у Мадриді, а нині проживає поблизу Барселони. Організатором виставки художниці в Інституті філології став Олександр Гетьман, випускник кафедри перекладу з іспанської мови філологічного факультету КНУ.
  Усі охочі можуть відвідати виставку у Мистецькій залі Інституту філології (63 аудиторія) з 5 жовтня до 3 листопада 2017 року.

  Категорії: 
 • Виставка ікон "Благослови, мати!" в ІФ

  Запрошуємо відвідати виставку ікон "Благослови, Мати!" іконописної майстерні "Небо на землі". Виставка діє з 4 вересня по 4 жовтня 2017 року в Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка, 14, ауд. 63)

  Категорії: 
 • Як поема може вплинути на життя: історія випускниці Інституту філології

  Я у свій час була студенткою філологічного факультету, потім – Інституту філології, навчалася на українській філології при кафедрі фольклористики. Коли я була на другому курсі ( це було у 1999 році) ми проходили курс «Історії східної зарубіжної літератури» і вивчали поему «Шахнаме» Фірдоусі. А викладали нам тоді цей курс Людмила Василівна Грицик і Наталія Михайлівна Андрійченко (мої найщиріші вітання!!!). Так склалося, що тоді я не прочитала поему «Шахнаме» – і не хотілося, і важко взяти (інтернету тоді не було, а в бібліотеці на всіх охочих читачів не вистачало книг). Згодом так склалося в житті, що я через багато років після випуску потрапила в Іран. Бачила пам'ятник Фірдоусі в центрі Тегерану, мене надихала прекрасна різноманітна природа, гори, дуже сильне враження справила провінція Курдистан (це на самому заході Ірану, можна сказати, – як наші Карпати). І після того я не витримала! Я прочитала «Шахнаме» не один раз і хочу сказати, що читала б ще і ще, тільки часу не вистачає. Більше того, я вишила картину на тему «Шахнаме», вірніше, низку сюжетів (19 сюжетів). Зауважу, що вишивкою я займаюся давно, але робота над картинами за сюжетом «Шахнаме» зайняла більше року, порівняно з іншими моїми творами.

  До чого я це все розповідаю? Розпочався новий навчальний рік. Я не знаю, де і яка навчальна програма зараз. Дуже хочу сподіватись, що «Шахнаме» вивчають так само, як і 18 років тому. Хочу порадити і побажати усім-усім-усім студентам прочитати цей твір, не припуститися моєї помилки. Бо мені, я вважаю, просто вкрай пощастило в житті, що я потрапила до Ірану, який надихнув мене. Отож хай мій приклад надихає прийдешні покоління студентів на прочитання цієї прекрасної епічної поеми й інших творів відомих світових письменників. Читайте все, що радять викладачі, адже, можливо, й вас, шановні студенти, надихне якийсь твір, змінить ваше життя та вкаже шлях розвитку. Тим більше зараз усі можуть прочитати в інтернеті. Мою вишивку можна подивитися на сайті http://polina-ukr.com.ua/

  Поліна Гуменюк, випускниця Інституту філології

  Категорії: 
 • Виставка до 135-річчя Янки Купала

  З нагоди 135-річчя від дня народження класика білоруської літератури, поета, драматурга, публіциста, видатного діяча білоруського Відродження початку XX століття Янки Купала Центр білоруської мови і культури та кафедра слов'янської філології за сприяння Посольства Республіки Білорусь в Україні організували виставку, присвячену Янці Купалу та Тарасові Шевченку. Відкриття виставки відбулося 20 квітня у Мистецькій залі інституту за участі співробітників Центру білоруської мови та культури на чолі з директором центру Лесею Стеблиною, а також викладачів та студентів кафедри слов'янської філології.

  Категорії: 
 • Виставка праць професора Юрія Коваліва в ІФ

  У читальному залі Інституту філології відкрилася виставка наукових праць проф. Юрія Коваліва. На полицях бібліотеки зібрано "Історію української літератури", "Абетку дисертанта", "Літературознавчу енциклопедію", упорядковану вченим, та багато інших книг.
  Виставка відкрилася 13 квітня. Організатори, працівники Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича читального залу Інституту філології, повідомили, що такий захід присвячено дню народженню вченого, а надалі планується серія виставок із працями наших професорів.

  Категорії: 
 • Фотовиставка "В'єтнам: країна і люди"

  В Інституті філології 19 квітня відбулася фотовиставка, присвячена Дню об'єднання Північного і Південного В'єтнаму 1975 року.

  Виставка фототкартин «В’єтнам: країна і люди» розташовувалась у холі Інституту, тож усі охочі мали змогу ознайомитися з культурою і традиціями країни. Організатори, якими виступили представники кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії, створили таку виставку з метою ознайомлення відвідувачів з культурою країни та її потенціалом. Серед фото, що розвішані тематично, можна побачити досягнення В’єтнаму за 30 років: пам’ятки архітектури, що внесені у списки ЮНЕСКО, особливості їжі, роботу рибалок, красу пейзажів, аспекти економіки. Зокрема, на восьми фото відображені оздоровчі центри курортної зони, розташованої на берегах Тихого океану.

  Виставку відвідали студенти, викладачі Інституту філології, представники адміністрації. Гостями виставки були представники Посольства В’єтнаму та в’єтнамські студенти, які нині навчаються у вишах України.

  Прикрасою виставки став бронзовий барабан як символ старовинної культури В’єтнаму.

  фото - Валерій Попов

 • Українські візерунки

  27 лютого у Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка за сприяння Центру фольклору та етнографії відбулася творча зустріч з художницею-живописцем Світланою Аношкіною. Її полотна експонуються за кордоном та належать до приватних колекцій по всьому світу. У 2016 році колеги її визнали найкращим пейзажистом Києва. На творчій зустрічі були присутні Заслужений художник України Петро Зикунов, Микола Скобельський, журналіст Сергій Комісаров, рідні художниці – її син та мама, учениця Анна Черепаня, а також студенти-філологи. Модератором зустрічі була Марія Коломицева, яка зустрівшись із Світланою Аношкіною на одній із її виставок, запропонувала презентувати картини у філологічному осередку Київського університету.

  Серія робіт під назвою «Українські візерунки», які представлені в Інституті, присвячена українській землі, її людям, природі. Багато з робіт написані на пленерах, на які Світлану посилала Національна спілка художників України; а інша частина робіт – на території древньої Чернігівщини, яка надихає художницю вже багато років. Всі полотна пані Світлани випромінюють життя, а найголовніше українське життя. Запах сіна, троянд, стиглих яблук, морозець – це все відчуваєш, споглядаючи картини, які написані у реалістичній манері. Вони передають сутність нашого народу, наш ментальний код. Поряд з цим всі полотна вчать загальнолюдського – добра.

  Категорії: 
 • Запрошуємо на виставку Олександри Кирилової "Мандри інфанти"

  З 28 листопада 2016 року Центр фольклору та етнографії Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульв. Шевченка, 14, ауд.63) запрошує на виставку живопису Олександри Кирилової «Мандри інфанти».

  Олександра Кирилова – член Національної спілки художників України, старший викладач факультету дизайну кафедри рисунку Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Художниця закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури живописний факультет (майстерня монументального живопису).

  Олександра Кирилова – учасниця багатьох виставок та фестивалей в Україні і за кордоном, а саме: Міжнародного фестивалю «Арт-Київ», в Українському домі, у Національному музеї російського мистецтва, у благодійному аукціоні Дукат (2014), біенале абстрактного мистецтва в Чернівцях (2016), у центрі сучасного мистецтва Монфор ля Мурю, Франція та ін. Твори зберігаються у приватних колекціях: України, Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії, Хорватії, Польщі, Словаччини та США.

  Виставка триватиме до 19 грудня 2016 року.

  Категорії: 
 • Зустріч із майстринею Анжелікою Рудницькою

  В останній день виставки "Радуйся", яку всі охочі мали можливість відвідати у Мистецькій залі Інституту філології, відбулася зустріч із авторкою робіт Анжелікою Рудницькою.

  Майстриня розповіла присутнім про джерела натхнення, про виставки у різних країнах. Загалом у серїі "Радуйся" 130 робіт. У стінах Інституту філології було представлено менше двадцяти робіт, розподілених за тематикою чи образами: "Мені було цікаво, чи можна показати час, простір через дерево. Зобразити дороги, як одні пересікаються, інші втікають одна від одної. Ось зобразила вузлики напам'ять"

  Мисткиня згадала про свою зустріч з відомим майстром Іваном Марчуком, який порадив: "Якби ти взяла в руки пензля, то з твоєю працьовитістю мала б уже гектари живопису".

  На думку Анжеліки Рудницької, яка їздить з виступапи в зону АТО і робить волонтерські проекти (до збору книг у згорілу бібліотеку долуився і СПІФ): "Поки в країні війна, мистецтво може хоча б надихати, відволікати".

  Мисткиня працює у різних техніках вишивки, а роботи вражають різноманіттям. "Поки шосте чуття не розвинеш - не почнеш творити власний світ. Кожен митець тим і цікавий", - підсумувала наостанок зустрічі Анжеліка Рудницька.

  Каріна Дорошенко,
  фото - Валерій Попов

  Категорії: 
 • Відкриття виставки "Свою Україну люблю!": анонс

  25 жовтня о 15:00 відбудеться відкриття виставки живопису "Свою Україну люблю" Галини Морозової, Заслуженої діячки мистецтв України.

  Картини розташовано а другому поверсі Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича (Володимирська, 68)

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to виставка