конференція

 • Науково-практичний семінар, присвячений вшануванню пам'яті перського поета Джалаледдіна Румі

  29 вересня 2020 року о 10-00 кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу та Центр іраністики Інституту філології за участю Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні проведуть науково-практичний семінар, присвячений Дню вшанування видатного перського суфійського поета Джалаледдіна Румі.

  Форма проведення: онлайн, платформа ZOOM

  Ідентифікатор конференції: 820 836 3327

  Код доступу: 290920

  Додані файли: 
 • Конференція «Філологічні й педагогічні студії у вітчизняній науці ХХІ сторіччя»

  23 червня 2020 року кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів, кафедра іноземних мов математичних факультетів, кафедра іноземних мов природничих факультетів, кафедра іноземних мов факультетів психології та соціології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Філологічні й педагогічні студії у вітчизняній науці ХХІ сторіччя». Участь у конференції взяли дослідники загального мовознавства, германістики та романістики , літературознавства, перекладознавства, міжкультурної комунікації, текстової та дискурс-лінгвістики, фахівці з методики викладання іноземних мов, із педагогіки вищої школи, а також викладачі та аспіранти українських та американських вишів.

  Пленарне та секційні засідання проходили на веб-ресурсах Skype та Zoom. Учасники підготували доповіді, провели воркшопи та обговорили актуальні проблеми й перспективи вищої освіти в Україні, проблеми методики викладання професійно орієнтованої англійської мови на нефілологічних факультетах, проблеми літературознавчого дискурсу та функціонування одиниць мови у сучасних жанрах дискурсу.

  Інформацію надав Сергій Петренко, доцент кафедри іноземних мов історичного та філософського факультетів

  Категорії: 
 • Заочна конференція "Мовознавча наука у ХХІ столітті" у відгуках учасників

  16-17 квітня 2020 року кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології провела конференцію, присвячену пам'яті професора Фіонілли Нікітіної - досвідченого педагога, наукового й морального взірця для науковців КНУ. Багато хто з сучасних науковців має досвід участі в заочних конференціях, але в цьому випадку такий формат наукового зібрання - вимога часу. Тези доповідей будуть опубліковані у фаховому збірнику наукових праць "STUDIA LINGUISTICA" (вип. XIV-XV). Вітальне слово завідувача кафедри професора Ірини Голубовської можете переглянути на Фейсбуці. Ірина Олександрівна зібрала слова подяки й пропозиції вчених, які брали участь у конференції "Мовознавча наука у ХХІ столітті".

  «Щиро Вам дякую. Програма просто вражає ̶ Вам вдалося зібрати надзвичайно авторитетний склад учасників із напрочуд цікавою проблематикою. Я із задоволенням переглянув назви доповідей. Оформлення - це окрема новела: дизайн, кольори... Дякую. Надзвичайно відповідально бути в такому контексті. Добра й здоров'я, радості й успіхів!»

  Анатолій Загнітко, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального мовознавства та прикладного мовознавства і слов’янської філології Донецького національногго універститету імені Василя Стуса

  «Прочитала Ваш буклет про кафедру. Кафедра просто унікальна! Вдячна за можливість взяти участь у такій конференції і збірнику «Studia Linguistica - 15». Пишаюся тим, що побувала на такій кафедрі і мала можливість передзахисту саме на Вашій кафедрі. Це було для мене подарунком долі»

  Оксана Просяник, доктор філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця

  «Спасибі велике за Конференцію, зокрема і за те, що в такий буремний час не збавляєте темпу в реалізації наміченого. Нехай Світло Христового воскресіння несе світло у Вашу кафедральну оселю»

  Олег Тищенко, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов та перекладознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

  «Влітку буде трохи більше часу, можна подумати про платформу, де б розмістити праці Фіонілли Олексіївни Нікітіної, або за тим же принципом зробити сайт науковця (я технічно допоможу, бо робила все сама). А поки можна (звісно, після карантину) посканувати її праці, потім зібрати в один файл PDF, щоб зручно було користуватися (сучасні сканери дозволяють це робити одразу). В ідеалі — знайти електронні варіанти хоча б останніх її праць (думаю, у видавництві це можливо). І популяризувати. Навіть ті ідеї, що я знайшла в хрестоматії, випередили життя не на один десяток років!»

  Оксана Таран, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики Національного університету «Львівська політехніка»

  «Вітаю з відкриттям Конференції! Ви запалюєте молоді покоління науковців і зберігаєте нетлінну пам'ять про вчителів і старших колег! Світла, добра, натхнення, енергії кафедрі!»

  Світлана Лехніцька, випускниця кафедри загального мовознавства та класичної філології (2005 р.), кандидат філологічних наук, доцент кафедри латинської мови Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

  Дякуємо за співпрацю та відгуки. Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики сподівається на плідні обговорення як віддалено, так і офлайн, коли для зустрічей настане час. Робота триває, радість від наукової творчості - передусім!

  Категорії: 
 • "Мовознавча наука у ХХІ столітті" - програма заочної конференції

  Міжнародна наукова конференція "Мовознавча наука у ХХІ столітті" присвячена пам’яті професора Фіонілли Нікітіної, однієї з засновників класичної філології в КНУ імені Тараса Шевченка. Подія приурочена 90-літтю від дня народження Фіонілли Олексіївни (24 жовтня 1929 р. – 14 вересня 2019 р.).

  До середини лютого 2020 року учасники могли зареєструвати свої теми доповідей. Рішенням кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики конференцію було переведено у заочний формат. Початок її роботи - 16 квітня.

  Напрями конференції - у чотирьох секціях:
  ✓ Класична філологія у контексті лінгвокультурологічних студій
  ✓ Мова і соціум
  ✓ Проблеми теорії граматики, лінгвоконцептології, етнолінгвістики та комунікативної лінгвістики
  ✓ Актуальні питання перекладознавства та методики навчання мов

  Детальна програма конференції - у прикріпленому файлі.

  По додаткову інформацію звертайтеся до організаторів - кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики.
  e-mail: zagmoclasphil@gmail.com, zagmoclasphilel@univ.net.ua
  Сайт: https://philology.knu.ua/struktura-if/kafedry/kafedra-zahalnoho-movoznav...
  http://www.pinax.com.ua
  https://www.facebook.com/zagmoclasphilel

 • Запрошуємо на конференцію, присвячену Ліні Костенко

  Запрошуємо літературознавців, лінгвістів, культурознавців взяти участь у Міжнародній науковій конференції, яка відбудеться 23 березня 2020 року: «Постать і творчість Ліни Костенко в історичних вимірах часу», до 90-річчя від дня народження видатної сучасної української поетеси.

  Пропонуємо таку проблематику конференції, проте залишаємося відкритими до інших підходів в інтерпретації постаті й творчості Ліни Костенко в контексті епохи:

  Ліна Костенко в соціокультурному просторі України ХХ ст.
  Ліна Костенко: текст, інтертекст, контекст.
  Поетико-стильові виміри художнього світу Ліни Костенко.
  Фольклорні, міфологічні, історіософські моделі творчості Ліни Костенко.
  Сучасні інтерпретації творчості Ліни Костенко.
  Ідіолект поетичного світу Ліни Костенко.

  Місце проведення конференції:
  Інститут філології
  Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14
  Проїзд до ст. м. «Льва Толстого» або «Театральна», або «Університет».

  Порядок роботи конференції 23 березня 2020 року
  10.00 – 11.30
  11.30 – 13.00
  13.00 – 14.00
  14.00 – 16.00
  16.00 – 17.00
  Реєстрація учасників
  Пленарне засідання
  Перерва на обід
  Робота секцій
  Підведення підсумків конференції

  Робоча мова конференції: українська.

  Для участі в конференції просимо до 15 березня 2020 року надіслати заявки на участь у конференції (форма для їхнього оформлення додається) на адресу novitnya@ukr.net

  Пропонуємо очну і заочну участь у конференції.

  Статті учасників конференції будуть опубліковані у фахових виданнях Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка: «Літературознавчі студії» та «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика».

  ПРИМІТКА. Витрати, пов’язані з перебуванням на конференції (проїзд, проживання тощо), оплачуються учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що відряджає.
  Телефон для довідок: (044) 239-33-68 

  Форма заяви у прикріпленому файлі.

 • Запрошення на XІV Міжнародну наукову конференцію «Пріоритети германської та романської філології»

  Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки запрошує філологів на XІV Міжнародну наукову конференцію «Пріоритети германської та романської філології»

  Конференція відбудеться 12-14 червня 2020 року на базі спортивно-оздоровчого табору «Гарт» (о. Світязь). Для участі просимо надсилати до 1 квітня 2020 року заявку учасника (див. прикріплений файл). Також доповідачі мають можливість опублікувати дослідження у фаховому виданні факультету іноземної філології «Актуальні питання іноземної філології», у науковому журналі “Research Trends in Modern Linguistics and Literature”, який належатиме до видань, індексованих у наукометричних базах.

  Робочі мови – українська, російська, англійська, німецька, французька, польська, іспанська.

  Контактні номери:
  (+38) 050-674-85-21, (+38) 096-875-47-64 – Алла Борисівна Павлюк – координатор конференції;
  (+38) 050-545-49-36, (+38) 096-561-26-65 – Оксана Олексіївна Рогач – координатор конференції;
  (+38) 050-338-14-74, (+38) 097-80-90-784 – Лариса Миколаївна Угонь – лаборант кафедри практики англійської мови факультету іноземної філології

  В інформаційному листі знайдете перелік секцій, які працюватимуть на конференції.

  Додані файли: 
 • Запрошуємо на ІV Всеукраїнські наукові читання за участю молодих учених

  Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить традиційні Всеукраїнські наукові читання за участю молодих учених «Філологія початку ХХІ сторіччя: традиції та новаторство», які відбудуться
  28 квітня 2020 року. Цьогоріч конференція відбуватиметься вчетверте.

  У межах читань буде проведено круглий стіл «Троянди, терни й виноград: Максим Рильський у контексті епохи» до 125-річчя від дня народження Максима Рильського, на якому обговоряться такі питання:

  - Творчість Максима Рильського у контексті формування літературної генерації 1920–1930-х років;
  - мистецтво й політика: два образи Максима Рильського;
  - трансформація поетики неокласиків в радянську добу у творчості Максима Рильського;
  - Максим Рильський-перекладач.

  Для учасників конференції є можливість опублікувати свою статтю в наукових періодичних виданнях Інституту філології: «Літературознавчі студії», «Мовні та концептуальні картини світу», «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика». Студентів запрошуємо опублікувати тези доповідей у Збірнику праць молодих учених.

  Вимоги до оформлення статті та зразок - у прикріпленому файлі.

  Охочі взяти участь у Всеукраїнських наукових читаннях мають подати заявку до 20 березня 2020 року за адресою: 01601, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, оргкомітет (кімн. 86) або на відповідні кафедри Інституту філології. Е-mail: mk_kartynysvitu@ukr.net; тел: (044) 239-34-69.

  Додані файли: 
 • Конференція до 130-річчя з дня народження Миколи Зерова

  Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України вас узяти участь у Міжнародній науковій конференції «Мова, культура та переклад у ХХ – ХХІ ст. (до 130 річчя з дня народження проф. Миколи Зерова)». Захід відбудеться 20 – 21 жовтня 2020 року (Київ, вул. М. Грушевського, 4, 7-ий поверх).

  Для участі просимо до 1 жовтня 2020 року надіслати анкету учасника (зразок подано нижче). Анкету учасника надсилайте на електронну адресу оргкомітету inmo.conference@ukr.net, зазначивши тему листа «Мова, культура та переклад у ХХ – ХХІ ст. (до 130 річчя з дня народження проф. Миколи Зерова)». Анкета учасника, контактні е-мейл та телефони, а також перелік тем, які обговорюватимуться на конференції, - у прикріпленому файлі.

 • Запрошуємо на конференцію Національної академії СБУ

  15 травня 2020 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасна філологія: теорія та практика", на яку всіх охочих дослідників-філологів запрошує Навчально-науковий центр мовної підготовки Національної академії Служби безпеки України.

  Для участі в конференції оргкомітет просить надсилати до 30 березня 2020 року матеріали та анкету учасника (див. додатки у прикріплених файлах) на електронну пошту: tsentr.movnoyi.pidhotovky@gmail.com

  Адреса оргкомітету: м. Київ, вул. М.Максимовича, 22, 03066
  Контактні телефони: (097) 248-39-16 - Хіценко Людмила Іванівна
  (093) 757-72-75 Акульшина Наталія Тарасівна

 • Харківський університет запрошує на березневу конференцію

  Колеги з Харкова запрошують усіх викладачів, науковців, аспірантів, які чиї дослідження присвячені галузям східної філології, історії, політики, економіки, культури країн Сходу, а також студентів і всіх зацікавлених взяти участь у IV Всеукраїнській науково-методичній конференції з міжнародною участю "Питання сходознавства в Україні".

  Конференція відбудеться 26 березня 2020 року у м. Харків, на базі ХНУ ім. В.Н.Каразіна. Матеріали просимо подавати до 5.03.2020.

  Планується робота таких секцій:
  Секція №1. Лінгвістика, перекладознавство та літературознавство країн Сходу.
  Секція №2. Філософія та культура країн Сходу.
  Секція №3. Історія Сходу : проблеми теорії та практики.
  Секція №4. Методика викладання сходознавчих дисциплін та виховання у країнах Сходу.
  Секція №5. Країни Сходу та країни Африки у світовій політиці.
  Секція №6. Модернізаційні процеси в економіці країн Азії та Африки.

  Реєстрація за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzSZaVHYkYq966ueMxM1KJs1-hUWpt...

  Детальніше - у прикріплених файлах.

Сторінки

Subscribe to конференція