конференція

 • До ювілею Лесі Українки

  Центр літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка взяв участь у виданні монографічної праці про модерну творчість геніальної Лесі Українки. У лютому 2021 року їй виповнюється 150 років. Загребський університет (Хорватія), зокрема університетська кафедра української мови і культури, підготували про поетесу колективне монографічне дослідження «Lesja Ukrajinka i kultura ukrajinske moderne» (Загреб, 2020, 516 стор.). У ньому йдеться про життя і творчість великої поетеси, про її фольклорно-етнографічні зацікавлення, про громадську діяльність та участь у загальноєвропейському становленні модерну як нового стильового явища рубежу ХІХ-ХХ століть. Директору Центру літературної творчості професору М. К. Наєнку належить у монографії наукова студія про суто поетичну спадщину Великої Українки (Myhajlo Najenko: Lesja Ukrajinka Neoromantizam, Lirika, Lirsko-epska djela, Dramski opus). Переклад українського тексту хорватською мовою здійснила Pavao Jergović.
  Автори проекту видання професори Jevgenij Paščenko i Tetyana Fuderer. Монографія щедро ілюстрована світлинами, а також живописними та скульптурними зображеннями поетеси і репродукціями з українського культурного ареалу її епохи.

 • Студентська конференція Адамаського університету Калькути (Індія)

  Шановні студенти!

  Запрошуємо вас взяти участь у міжнародній студентській конференції "Education: Creating Future Today, Going Beyond the Pandemic", організованій Адамаським університетом Калькути (Індія), яка відбудеться 5 грудня 2020 року в режимі онлайн. Для реєстрації, а також для ознайомлення з програмою конференції перейдіть на сайт: http://adamasuniversity.ac.in/isc-adamas-2020/

 • Центр літературної творчості ІФ взяв участь у Міжнародному вебінарі «Одинадцяті короленківські читання»

  Центр літературної творчості Інституту філології взяв участь у Міжнародному вебінарі «Одинадцяті короленківські читання», який дистанційно відбувся 11-12 листопада 2020 р. в Полтавському національному педагогічному університеті імені Володимира Короленка. Ректор університету професор Микола Степаненко, відкриваючи вебінар, наголосив на гуманістичній спрямованості творчості письменника, значна частина життя і творчості якого пов’язана з Україною, зокрема – з Полтавою. Модератор вебінару – професор, завідувачка кафедрою світової літератури університету Ольга Ніколенко говорила про ідейно-тематичні зв’язки творчості М. Гоголя і В. Короленка. Доповідь директора Центру літературної творчості ІФ КНУ імені Тараса Шевченка, почесного професора Полтавського Педінституту професора Михайла Наєнка присвячувалась стильовій характеристиці прози В. Короленка в контексті неоромантичної літературної традиції, яка розвинулась у вітчизняній літературі на рубежі ХІХ-ХХ століть. В. Короленко одним із перших помітив відродження романтичного стилю в літературі цього періоду. Він говорив, що «цей Лазар» (тобто, романтизм) живий, але зі своїми особливостями. Ця його думка корелювалася з роздумами і творчістю І. Франка («Зів’яле листя», «Старе й нове…»), Лесі Українки («Володимир Винниченко») та ін.

  Різні аспекти творчості В. Короленка і літературного процесу його часу висвітлили в своїх доповідях доцент Університету Хоккайдо (Японія) Дайсуке Адаті, професор Т. Матвєєва (Харків), професор О. Ємець (Хмельницький), аспірант Уемура Масаюкі (Японія), магістрантка Катерина Ніколенко (Полтава), наукові співробітники Полтавського літературно-меморіального музею В. Короленка Л. Ольховська й О. Головко, доценти й асистенти кафедри світової літератури ПНПУ імені В. Короленка та ін. Модератор вебінару Ольга Ніколенко «ілюструвала» виступи доповідачів виданнями наукових досліджень про творчість В. Короленка та експонатами університетської аудиторії українсько-японської дружби «Sakura».

  Після завершення вебінару його учасники відвідали Музей В. Короленка. Захід відбувався онлайн на платформах e-Tutorium і Google Meet. Ці платформи дали змогу «глядачам» вебінару не тільки слухати, а й залишити на його чаті свої відгуки про виступи доповідачів. Зокрема – про доповідь директора Центру літературної творчості ІФ КНУ імені Тараса Шевченка, Почесного професора ПНПУ імені В. Короленка Михайла Наєнка: «Щиро раді бачити нашого дорогого і шанованого Михайла Кузьмовича! Кожна його доповідь – це безцінний урок Майстра» (Дмитро Лебідь, режисер трансляції вебінару). «Щиро дякуємо Вам за прекрасну і корисну доповідь, за можливість отримати нові знання» (Олена Пітерська, вчителька Білоцерківської школи, аспірантка-заочниця ПНПУ імені В. Короленка).

  За матеріалами сайту ПНПУ імені В. Короленка

 • МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ФІЛОЛОГІЧНІ Й ПЕДАГОГІЧНІ СТУДІЇ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТА ЗАРУБІЖНІЙ НАУЦІ XXI СТОРІЧЧЯ"

  КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ ІСТОРИЧНОГО ТА ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТІВ
  КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ МАТЕМАТИЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ
  КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ
  КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ ФАКУЛЬТЕТІВ ПСИХОЛОГІЇ ТА СОЦІОЛОГІЇ
  Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  запрошують до участі в роботі
  МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЇ "ФІЛОЛОГІЧНІ Й ПЕДАГОГІЧНІ СТУДІЇ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТА ЗАРУБІЖНІЙ НАУЦІ XXI СТОРІЧЧЯ",
  яка відбудеться 17 листопада 2020 року

  Попередньо заплановано участь у секціях:
  Секція 1: ФУНКЦІОНУВАННЯ ОДИНИЦЬ МОВИ У СУЧАСНИХ ЖАНРАХ ДИСКУРСУ (координатор: Тетяна Андріївна Мірончук +380954181815)
  Секція 2: ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧИЙ ДИСКУРС: ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ (координатор: Ірина Вікторівна Летуновська +380633594104)
  Секція 3: ВИЩА ОСВІТА В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ (координатор: Анна Леонідівна Горбаченко +380502073347)
  Секція 4: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА НЕФІЛОЛОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТАХ (координатор: Ганна Леонідівна Андросюк +380963646832)

  Учасники науково-практичної конференції отримають Сертифікат про підвищення кваліфікації з зазначенням кількості годин (диференційовано до заявленої форми участі).

  Робочі мови науково-практичної конференції: англійська, українська.

  Матеріали виступів будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції.

  До участі у конференції запрошуються дослідники та вчені з загального, германського, романського мовознавства, слов’янських мов, порівняльного мовознавства, загального та порівняльного літературознавства, міжкультурної комунікації, перекладознавства, термінознавства, текстової та дискурс лінгвістики, когнітивної лінгвістики та концептології, фахівці з методики викладання мов, педагогіки вищої і середньої школи, педагогіки професійної освіти. Допускається участь магістрів та аспірантів з науковими повідомленнями.

  Для опублікування статті потрібна рецензія наукового керівника, або співавторство з керівником.

  Форма участі: онлайн (Zoom/Skype-включення, презентація, доповідь, повідомлення тез, участь у дискусії) та заочна (надсилання матеріалів для опублікування у збірнику: тези (1-3 сторінки).

  Організаційний внесок – 200 грн. Прохання здійснити оплату участі та публікації до 14 листопада 2020 року. Відскановану копію чека про оплату надсилати Бабчук Юлії Йосипівні +380675263207 (Viber)

  Матеріали конференції (тези) надсилати на адресу: http://ppstudies.kyiv.ua/index.php/conf2020/conf2020november/schedConf/cfp або serge.v.petrenko@gmail.com

  Більше інформації у прикріпленому файлі нижче.

 • Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науковій конференції «ТВОРЧА СПАДЩИНА КОРИФЕЇВ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ»

  Конференція відбудеться 26–27 листопада 2020 р. в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14) в online-форматі

  У програмі планується пленарне та секційні засідання.

  Основні тематичні напрями конференції:
  - джерела й традиції українського театрального мистецтва;
  - роль корифеїв у становленні українського професійного театру;
  - М. Кропивницький у літературно-культурному процесі другої пол. ХІХ – поч. ХХ ст.;
  - жанрова й стильова специфіка репертуару першого українського професійного театру;
  - особливості творчості представників театру корифеїв (І. Карпенко-Карий, М. Старицький, М. Садовський, П. Саксаганський);
  - значення першого професійного театру в розвитку української драматургії кінця ХІХ – ХХ ст.;
  - український професійний театр та європейський театральний досвід.

  Заявки приймаються до 10 листопада 2020 р. (вказати: ім’я, прізвище, науковий ступінь, вчене звання, посаду, місце роботи, місто, тему доповіді, номер телефону, ел. пошту) на адресу: litstudii.ukrainian@gmail.com

  За матеріалами конференції планується видання збірника наукових праць (категорія Б) «Літературознавчі студії».
  Статті надсилати до 30 грудня 2020 р. на адресу: litstudii.ukrainian@gmail.com
  Координатор конференції: к. філол. н., проф. Гаєвська Надія Марківна (контактні тел.: 067-239-86-20; (044)239-33-68).

  Додаткова інформація - у прикріпленому файлі

 • Науково-практичний семінар, присвячений вшануванню пам'яті перського поета Джалаледдіна Румі

  29 вересня 2020 року о 10-00 кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу та Центр іраністики Інституту філології за участю Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні проведуть науково-практичний семінар, присвячений Дню вшанування видатного перського суфійського поета Джалаледдіна Румі.

  Форма проведення: онлайн, платформа ZOOM

  Ідентифікатор конференції: 820 836 3327

  Код доступу: 290920

  Додані файли: 
 • Конференція «Філологічні й педагогічні студії у вітчизняній науці ХХІ сторіччя»

  23 червня 2020 року кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів, кафедра іноземних мов математичних факультетів, кафедра іноземних мов природничих факультетів, кафедра іноземних мов факультетів психології та соціології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Філологічні й педагогічні студії у вітчизняній науці ХХІ сторіччя». Участь у конференції взяли дослідники загального мовознавства, германістики та романістики , літературознавства, перекладознавства, міжкультурної комунікації, текстової та дискурс-лінгвістики, фахівці з методики викладання іноземних мов, із педагогіки вищої школи, а також викладачі та аспіранти українських та американських вишів.

  Пленарне та секційні засідання проходили на веб-ресурсах Skype та Zoom. Учасники підготували доповіді, провели воркшопи та обговорили актуальні проблеми й перспективи вищої освіти в Україні, проблеми методики викладання професійно орієнтованої англійської мови на нефілологічних факультетах, проблеми літературознавчого дискурсу та функціонування одиниць мови у сучасних жанрах дискурсу.

  Інформацію надав Сергій Петренко, доцент кафедри іноземних мов історичного та філософського факультетів

  Категорії: 
 • Заочна конференція "Мовознавча наука у ХХІ столітті" у відгуках учасників

  16-17 квітня 2020 року кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології провела конференцію, присвячену пам'яті професора Фіонілли Нікітіної - досвідченого педагога, наукового й морального взірця для науковців КНУ. Багато хто з сучасних науковців має досвід участі в заочних конференціях, але в цьому випадку такий формат наукового зібрання - вимога часу. Тези доповідей будуть опубліковані у фаховому збірнику наукових праць "STUDIA LINGUISTICA" (вип. XIV-XV). Вітальне слово завідувача кафедри професора Ірини Голубовської можете переглянути на Фейсбуці. Ірина Олександрівна зібрала слова подяки й пропозиції вчених, які брали участь у конференції "Мовознавча наука у ХХІ столітті".

  «Щиро Вам дякую. Програма просто вражає ̶ Вам вдалося зібрати надзвичайно авторитетний склад учасників із напрочуд цікавою проблематикою. Я із задоволенням переглянув назви доповідей. Оформлення - це окрема новела: дизайн, кольори... Дякую. Надзвичайно відповідально бути в такому контексті. Добра й здоров'я, радості й успіхів!»

  Анатолій Загнітко, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального мовознавства та прикладного мовознавства і слов’янської філології Донецького національногго універститету імені Василя Стуса

  «Прочитала Ваш буклет про кафедру. Кафедра просто унікальна! Вдячна за можливість взяти участь у такій конференції і збірнику «Studia Linguistica - 15». Пишаюся тим, що побувала на такій кафедрі і мала можливість передзахисту саме на Вашій кафедрі. Це було для мене подарунком долі»

  Оксана Просяник, доктор філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця

  «Спасибі велике за Конференцію, зокрема і за те, що в такий буремний час не збавляєте темпу в реалізації наміченого. Нехай Світло Христового воскресіння несе світло у Вашу кафедральну оселю»

  Олег Тищенко, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов та перекладознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

  «Влітку буде трохи більше часу, можна подумати про платформу, де б розмістити праці Фіонілли Олексіївни Нікітіної, або за тим же принципом зробити сайт науковця (я технічно допоможу, бо робила все сама). А поки можна (звісно, після карантину) посканувати її праці, потім зібрати в один файл PDF, щоб зручно було користуватися (сучасні сканери дозволяють це робити одразу). В ідеалі — знайти електронні варіанти хоча б останніх її праць (думаю, у видавництві це можливо). І популяризувати. Навіть ті ідеї, що я знайшла в хрестоматії, випередили життя не на один десяток років!»

  Оксана Таран, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики Національного університету «Львівська політехніка»

  «Вітаю з відкриттям Конференції! Ви запалюєте молоді покоління науковців і зберігаєте нетлінну пам'ять про вчителів і старших колег! Світла, добра, натхнення, енергії кафедрі!»

  Світлана Лехніцька, випускниця кафедри загального мовознавства та класичної філології (2005 р.), кандидат філологічних наук, доцент кафедри латинської мови Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

  Дякуємо за співпрацю та відгуки. Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики сподівається на плідні обговорення як віддалено, так і офлайн, коли для зустрічей настане час. Робота триває, радість від наукової творчості - передусім!

  Категорії: 
 • "Мовознавча наука у ХХІ столітті" - програма заочної конференції

  Міжнародна наукова конференція "Мовознавча наука у ХХІ столітті" присвячена пам’яті професора Фіонілли Нікітіної, однієї з засновників класичної філології в КНУ імені Тараса Шевченка. Подія приурочена 90-літтю від дня народження Фіонілли Олексіївни (24 жовтня 1929 р. – 14 вересня 2019 р.).

  До середини лютого 2020 року учасники могли зареєструвати свої теми доповідей. Рішенням кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики конференцію було переведено у заочний формат. Початок її роботи - 16 квітня.

  Напрями конференції - у чотирьох секціях:
  ✓ Класична філологія у контексті лінгвокультурологічних студій
  ✓ Мова і соціум
  ✓ Проблеми теорії граматики, лінгвоконцептології, етнолінгвістики та комунікативної лінгвістики
  ✓ Актуальні питання перекладознавства та методики навчання мов

  Детальна програма конференції - у прикріпленому файлі.

  По додаткову інформацію звертайтеся до організаторів - кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики.
  e-mail: zagmoclasphil@gmail.com, zagmoclasphilel@univ.net.ua
  Сайт: https://philology.knu.ua/struktura-if/kafedry/kafedra-zahalnoho-movoznav...
  http://www.pinax.com.ua
  https://www.facebook.com/zagmoclasphilel

 • Запрошуємо на конференцію, присвячену Ліні Костенко

  Запрошуємо літературознавців, лінгвістів, культурознавців взяти участь у Міжнародній науковій конференції, яка відбудеться 23 березня 2020 року: «Постать і творчість Ліни Костенко в історичних вимірах часу», до 90-річчя від дня народження видатної сучасної української поетеси.

  Пропонуємо таку проблематику конференції, проте залишаємося відкритими до інших підходів в інтерпретації постаті й творчості Ліни Костенко в контексті епохи:

  Ліна Костенко в соціокультурному просторі України ХХ ст.
  Ліна Костенко: текст, інтертекст, контекст.
  Поетико-стильові виміри художнього світу Ліни Костенко.
  Фольклорні, міфологічні, історіософські моделі творчості Ліни Костенко.
  Сучасні інтерпретації творчості Ліни Костенко.
  Ідіолект поетичного світу Ліни Костенко.

  Місце проведення конференції:
  Інститут філології
  Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14
  Проїзд до ст. м. «Льва Толстого» або «Театральна», або «Університет».

  Порядок роботи конференції 23 березня 2020 року
  10.00 – 11.30
  11.30 – 13.00
  13.00 – 14.00
  14.00 – 16.00
  16.00 – 17.00
  Реєстрація учасників
  Пленарне засідання
  Перерва на обід
  Робота секцій
  Підведення підсумків конференції

  Робоча мова конференції: українська.

  Для участі в конференції просимо до 15 березня 2020 року надіслати заявки на участь у конференції (форма для їхнього оформлення додається) на адресу novitnya@ukr.net

  Пропонуємо очну і заочну участь у конференції.

  Статті учасників конференції будуть опубліковані у фахових виданнях Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка: «Літературознавчі студії» та «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика».

  ПРИМІТКА. Витрати, пов’язані з перебуванням на конференції (проїзд, проживання тощо), оплачуються учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що відряджає.
  Телефон для довідок: (044) 239-33-68 

  Форма заяви у прикріпленому файлі.

Сторінки

Subscribe to конференція