конференція

 • 100-ЛІТТЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА НА МАЛІЙ БАТЬКІВЩИНІ

  Центр літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка взяв участь у міжнародних конференціях, присвячених 100-річчю від дня народження Олеся Гончара. Наукові зібрання відбулися у Дніпрі та Полтаві в університетах імені Олеся Гончара та імені Володимира Короленка.

  Учасники конференцій осмислили творчість автора "Прапороносців" та "Собору" в духовному просторі України та літературного зарубіжжя. У рамках наукових заходів презентовано ряд видань ("гончарівський" альманах "Рідний край", монографія М. Наєнка "Олесь Гочар в інтер-інтер'єрі" та ін.), у яких українські та іноземні автори окреслили широке коло питань, пов'язаних із життям та літературно-громадською діяльністю письменника. Художні колективи обох університетів (у Полтавському їх близько 30-ти!) показали учасникам конференцій та всім зацікавленим ювілейні концертні програми. Вражаючими, зокрема, були "студентські" інсценізації роману Олеся Гочара "Людина і зброя" (Дніпро) та його новели "За мить щастя" (Полтава).

  Науковці, які брали участь у конференціях, відвідали місце народження класика літератури ХХ століття – робітниче поселення "Ломівка" поблизу Дніпра та село його дитинства – мальовничу "Суху" в Кобеляцькому районі на Полтавщині.

  Інформацію надав Центр літературної творчості ІФ

  Категорії: 
 • Відбудеться конференція "Одинадцяті фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській»

  18 травня 2018 року в Інституті філологїі відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Одинадцяті фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській». Тема конференції: «Національний фольклор – стратегічний ресурс державної безпеки».

  Конференція проводиться з метою здійснення аналітики сучасного стану української гуманітаристики та апробації дослідницьких інноваційних технологій і практик, актуальних для вивчення та реконструкції фольклорного феномену. Форма проведення: очна або заочна. Мова конференції: українська, всі слов’янські, англійська.

  До участі в конференції запрошуються науковці, аспіранти, студенти ВНЗ та науково-дослідних установ, а також практичні працівники, які активно займаються науковими дослідженнями у сфері гуманітаристики.

  Особи, зацікавлені взяти участь у роботі міжнародної конференції, мають надіслати електронною поштою до організаційного комітету до 18 квітня 2018 року (включно) такі документи: заповнену за зразком заявку; тези доповіді; скрін (у разі сплати через «Приват 24») чи відскановану електронну копію підтвердження сплати організаційного внеску. Назва файлу повинна відповідати прізвищу доповідача із вказівкою для заявки – Заявка, для тез – Тези, підтвердження сплати організаційного внеску – Внесок. Наприклад: Коваленко_Заявка, Коваленко_Тези, Коваленко_Внесок
  Електрона адреса: folkconference@gmail.com.

  Вимоги до тез доповіді: назва секції відповідно до переліку, який вказаний вище (шрифт Times New Roman №12, праворуч); назва доповіді посередині рядка (перше слово з великої літери, без крапки): шрифт Times New Roman №14, bold. Наприклад: Українські паремії у словꞌянському фольклорі. Нижче, через один інтервал, по центру – прізвище, ім’я по батькові автора, повна назва установи, де навчається або працює автор: шрифт Times New Roman №14. Наприклад: Коваленко Софія Вікторівна , к.філол.н., доцент кафедри культурології Ужгородського національного університету

  Через один інтервал – текст тез, який повинен відповідати таким вимогам: формат А-4, поля: верхнє, нижнє, ліве, праве – 2 см, шрифт Times New Roman № 14, міжрядковий інтервал 1,5. Список використаних джерел (без повторів) оформлюється в кінці тексту під назвою «Список використаних джерел:». У тексті виноски позначаються квадратними дужками із вказівкою в них порядкового номера джерела за списком та через кому – номера сторінки (сторінок), наприклад: [7, с. 16]. Обсяг тексту: до 5 сторінок зі списком використаних джерел.

  Авторам доповідей редакційною колегією наукового збірника «Література. Фольклор. Проблеми поетики» (Затверджено Міністерством юстиції України Свідоцтво КВ №16158-4630Р від 11.12.2009; Наказом МОН України від 13.07.2015 № 747) буде запропоновано опублікувати наукові статті у черговому випуску збірника (на платній основі).

 • Програма "ХVІІI Міжнародних славістичних читань пам'яті академіка Леоніда Булаховського"

  20 квітня відбудуться традиційні "ХVІІI Міжнародні славістичні читання пам'яті академіка Леоніда Булаховського". Нижче прикріплена програма читань.

  Категорії: 
  Додані файли: 
 • ІІІ Міжнародний науковий конгрес молодих вчених Європи та Азії запрошує на конференцію

  Центр наукових досліджень «Solution» (м.Київ, Україна) та Видавництво Premier Publishing s.r.o. (м.Відень, Австрія) запрошують на ІІІ Міжнародний науковий конгрес
  молодих вчених Європи та Азії, що відбудеться у місті Відні 19-20 квітня 2018 року.
  До участі в роботі конференції запрошуються студенти, магістранти, аспіранти, викладачі й інші представники наукової спільноти, котрі мають бажання висловити свою думку про проблеми сучасної науки та практики.
  За результатами конференції буде сформовано збірник наукових
  ISBN 978-3-903197-91-6.
  Робота конференції відбуватиметься за такими напрямами:
  1. Технічні науки
  2. Педагогічні науки
  3. Біологічні науки
  4. Медичні науки
  5. Хімічні науки
  6. Історичні науки
  7. Економічні науки
  8. Психологічні науки
  9. Філологічні науки
  10. Географічні науки
  11. Юридичні науки
  12. Філософські науки
  13. Політичні науки
  14. Соціологічні науки
  15. Фармацевтичні науки
  16. Мистецтвознавство
  17. Сільськогосподарські науки
  18. Військові науки
  19. Науки про Землю
  20. Геолого-мінералогічні науки
  21. Архітектура
  22. Ветеринарні науки
  23. Культурологія
  24. Фізико-математичні науки
  Умови участі:
  Оргкомітет конференції до 13 квітня 2018 р. (включно) приймає тези доповідей обсягом до 10 сторінок (українською, російською або англійською мовами) по електронній пошті (шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5, усі поля – 2 см); використана література оформлюється в кінці тексту під заголовком «Використана література», посилання по тексту оформлюються у квадратних дужках за зразком [3]).
  Разом із тезами доповіді подається копія квитанції про оплату публікації тез доповіді (відсканована та прикріплена до листа).
  Тези доповіді та квитанцію про оплату публікації необхідно надіслати на електронну адресу: forum200418@ukr.net
  Форма участі у конференції – дистанційна.

 • Конференція "Шевченківська весна 2018:національні мови та літератури в інформаційному просторі ХХІ століття"

  Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує взяти участь у Міжнародній міждисциплінарній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Шевченківська весна 2018: національні мови та літератури в інформаційному просторі XXI століття», яка відбудеться 27 квітня 2018 року.

  Авторів заявок просимо вказувати ПІБ, назву університету та факультету, номер телефону та електронну адресу. Кінцевий термін подачі заявок – 20 квітня 2018 року.

  За матеріалами конференції буде опубліковано збірник тез.

  Заявки та тези просимо надсилати на електронну адресу shchelkunova2017@ukr.net.

  Щодо організації та проведення конференції звертайтеся за телефоном +3 8(063) 591 97 69 (Ольга Щелкунова, голова НТСА КНУ ІФ).

  Детальніше у прикріпленому файлі.

 • Щорічна конференція студентів ІФ

  30 березня відбулася щорічна конференція студентів Інституту філології. За затвердженим порядком денним на ній: переобрали команду Дільничої виборчої комісії ІФ. Голова ДВК – Анна Алексєєнко. Заступник голови – Яна Левицька. Секретар – Анна-Ніколь Бакума.

  Про свій другий термін на посаді Голови СПІФ звітувала Анастасія Кікоть. Вона представила свою команду та презентувала роботу, протягом року виконувану культурно-мистецьким, інформаційним, освітнім відділами та відділом зовнішніх зв’язків. Зокрема, культурно-мистецький відділ на чолі з Катериною Панасенко організовував концерти, заходи до Тижня Інституту філології, вечорниці (спільно з кафедрою фольклористики). Інформаційний відділ постійно тримав руку на пульсі, інформуючи студентів різних курсів в режимі 24/7, а також провів серію лекцій «7 найкращих виступів TED». Соціальний відділ не раз проводив благодійні ярмарки, кошти від яких передали Ніжинському та Кмитівському дитбудинкам. Їм допомагало Студмістечко, ФІТ, факультет кібернетики КНУ. Вступна кампанія та поселення, що загалом тривали 3 місяці, були найскладнішим періодом за рік, але СПІФ упорався. Цьогоріч також продовжили проект студкураторів: першокурсникам допомагали 89 студентів. Також СПІФ брав участь в організації виборів органів студентського самоврядування, співпрацював із Профбюро Інституту.

  Із надихаючою промовою до студентів виступила колишня Голова СПУ, а нині заступник Голови СПУ Станіслава Гречки із зовнішніх зв’язків Тетяна Федорчук. Наш Інституту нині задає тон усім органам студентського самоврядування КНУ, ми себе чудово зарекомендували. Усе це завдяки справжній згуртованості студентів.

  Головуюча конференції – Катерина Панасенко. Секретар – Марина Мицюк. Представник лічильної комісії – Яна Левицька.

  Текст студентки Юлії Кузьменко, фото Валерія Попова

  Категорії: 
 • Відбулася конференція з японістики

  23 березня в Інституті філології відбулася 10-а міжнародна науково-практична конференція японістів під назвою «Десятитрічний ювілей: оцінки досягнень та подальший розвиток”. На відкритті наукового зібрання учасників привітали: заступник директора Інституту філології Сергій Скрильник та другий секретар Посольства Японії в Україні пан Хошіно Юічі. З доповідями виступили завідувач кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії професор Іван Бондаренко, доцент Оксана Асадчих, викладач японської мови кафедри азійських досліджень гуманітарного факультету Латвійського університету Оохаші Юкіхіро. Після відкриття конференції працювали тематичні секції, а саме «Японська лінгвістика”, “Методика викладання японської мови”, “Японська література”. Прикметно, що у ці дні японісти відзначають також 10-річний ювілей початку плідної співпраці з компанією «Mitsubishi Corporation”, завдяки якій багато років поспіль були курси з японської мови, найкращим студентам надаються заохочувальні стипендії, щорічно видаються десятки книг.

  Текст та фото Валерія Попова

 • Cлавістичні читання пам'яті академіка Леоніда Булаховського (анонс)

  Запрошуємо до участі у традиційних "ХVІІI Міжнародних славістичних читаннях пам'яті академіка Леоніда Булаховського", які відбуватимуться 20 квітня 2018 року.

  Програма передбачає пленарне засідання та роботу секцій. На засіданні будуть заслухані та обговорені доповіді з проблем компаративних досліджень у галузі мов, літератур, історії, фольклору та етнографії слов’янських народів.
  Конференція проводиться за адресою: м. Київ, б-р Тараса Шевченка, 14.

  Робочі мови – всі слов’янські.

  До участі запрошуються українські та зарубіжні вчені. Зацікавлених осіб просимо до 10 квітня 2018 року подати в Оргкомітет заявки із зазначенням теми доповіді, вченого ступеня (звання), місця роботи, контактних координат, необхідності бронювання місць у готельному комплексі Київського університету і терміну перебування.

  Підтвердження про включення доповіді до програми конференції буде надіслано до 12 квітня 2018 року.

  Детальніше у рикріпленому файлі

 • Програма конференції «Десятирічний ювілей: оцінка досягнень та подальший розвиток»

  Програма Десятої міжнародної науково-практичної конференції «Десятирічний ювілей: оцінка досягнень та подальший розвиток», а також вимоги до оформлення наукових статей. Тексти статей просимо надіслати на адресу оргкомітету до 31 березня 2018 року.

  Просимо звернути увагу на те, що цьогоріч ми не зможемо роздрукувати цю програму і вручити всім учасникам під час реєстрації. Будь ласка, роздрукуйте її самостійно або завантажте на портативний електронний пристрій.

  Працівники охорони нашого університету можуть попросити вас пред*явити посвідчення особи, тому переконливо просимо мати при собі такий документ.

  Із нетерпінням чекаємо зустрічі з вами у нашому університеті. Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам.
  Програма у прикріпленому нижче файлі.
  З повагою,
  Оргкомітет

  参加者の皆様、
  第10回全ウクライナ国際学術シンポジウム2018「第10回ウクライナ国際学術シンポジウム日本研究2018」のプログラムをお送りします。添付資料をご覧ください。論文は添付の論文執筆要領に応じて作成いただき2018年3月31日までに実施委員会のメールアドレスにお送りください。
  なお、今年度はプログラムを全員分印刷しお渡しできないので、お手数ですが、各自でご用意ください。
  また、本学守衛係が写真つき身分証明書の提示を要求する場合がありますので、ご持参ください。
  キエフ国立大学にてお会いする日を楽しみに待っております。何かご質問などがありましたら、ご遠慮なくお問い合わせください。
  実施委員会

 • Конференція "УКРАЇНСЬКА І ПОЛЬСЬКА ПОЛІТИЧНА ЕМІГРАЦІЯ ХХ СТОЛІТТЯ: ТРАДИЦІЇ – ОСОБИСТОСТІ – ІДЕЇ – РИТОРИКА"

  Кафедра полоністики Інституту філології
  Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  Відділення філологічних інтердисциплінарних досліджень
  філологічного факультету Університету у Білостоці
  Підляська книгозбірня імені Лукаша Гурніцького у Білостоці
  Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України
  Міжнародна школа україністики НАН України
  Національний музей літератури України
  Представництво Польської академії наук в Україні

  запрошують взяти участь у роботі
  Міжнародної наукової конференції
  УКРАЇНСЬКА І ПОЛЬСЬКА ПОЛІТИЧНА ЕМІГРАЦІЯ
  ХХ СТОЛІТТЯ: ТРАДИЦІЇ – ОСОБИСТОСТІ – ІДЕЇ – РИТОРИКА

  Конференція відбудеться у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 23 – 25 травня 2018 року.

  Мета конференції – вивчити феномен політичної еміграції ХХ століття в українській та польській культурах, здійснити порівняльний аналіз ідейного та аксіологічного горизонтів, естетичної думки обох середовищ, дослідити взаємини між ними та вплив на тогочасні реалії в країнах та в Європі.

  Пропонується така тематика конференції:
  - українська та польська еміграція ХХ століття: генеза, представники, угруповання,
  - ідейний профіль обох еміграційних середовищ: польського та українського,
  - ідеї українсько-польської співпраці в політичних емігрантських колах,
  - українські та польські еміграційні проекти європейської єдності, світового устрою (спільне і відмінне),
  - часописи та видавнича діяльність польської та української еміграції,
  - взаємини представників обох народів на еміграції: ідейні суперечки, спільні проекти,
  - українські та польські еміграційні кола як центри впливу на культуру Польщі та України ХХ століття,
  - рецепція ідей українських і польських емігрантів після 1989 року,
  - література, есеїстика, публіцистика.

  За матеріалами конференції буде підготовлена колективна монографія, яка вийде в рамках Наукового видавничого проекту – серії «Злами / Пограниччя» та серії «Київські полоністичні студії».

  Участь у конференції – за власний рахунок. Передбачається оргвнесок у сумі 100 евро (500 грн. для учасників з України), який покриває витрати на проведення конференції та публікацію матеріалів. Учасники самостійно оплачують проїзд та проживання. Організатори запропонують список готелів різного стандарту та допоможуть у бронюванні.

  Оплату оргвнеску треба здійснити на місці під час конференції.
  Інші витрати, пов’язані з перебуванням на конференції (проїзд, проживання тощо), оплачуються учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що відряджає.

  Програма конференції передбачає екскурсію по Києву та концерт.
  Робочі мови конференції: українська, польська, англійська.
  Заявки на участь у конференції просимо надсилати до 15 лютого 2018 року на електронну адресу: konferencja.emigracja.2018@gmail.com

  Щиро запрошуємо до участі у київській конференції!

  проф. Віолетта Вейс-Мілевська проф. Ростислав Радишевський
  (Університет у Білостоці) (КНУ імені Тараса Шевченка)

  проф. Анна Яніцка доц. Марія Брацка
  (Університет у Білостоці) (КНУ імені Тараса Шевченка)

  НАУКОВИЙ КОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ:
  д.гуманіт.н Ніна Тейлор-Терлецька – Оксфордський університет – Голова
  проф. Леонід Губерський – Київський національний університет імені Тараса Шевченка – Голова
  проф. Ярослав Лавський – Університет у Білостоці
  проф. Микола Жулинський – Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України
  проф. Петро Бех – Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  проф. Григорій Семенюк – Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  проф. Людмила Грицик – Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  проф. Євген Нахлік – Інститут Франка НАН України
  проф. Генрик Собчук –Представництво Польської академії наук у Києві
  проф. Єжи Сікора - Університет кардинала Стефана Вишинського у Варшаві
  Йоланта Гадек – директор Підляської книгозбірні імені Лукаша Гурніцького у Білостоці
  Дмитро Павличко – поет, перекладач, Надзвичайний і Повноважний Посол
  Іван Драч – поет, перекладач, голова Товариства звʼязків з українцями за межами України «Україна – Світ»
  Михайло Ратушний – голова Української всесвітньої координаційної ради

  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ:
  проф. Ростислав Радишевський – Київський національний університет імені Тараса Шевченка – Голова
  проф. Анна Яніцька – Університет у Білостоці – Голова
  проф. Віолетта Вейс-Мілевська – Університет у Білостоці – Голова
  доц. Марія Брацка – Київський національний університет імені Тараса Шевченка – Голова
  проф. Олександр Астафʼєв – Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  д.гуманіт.н. Лукаш Забєльський – Підляська книгозбірня імені Лукаша Гурніцького у Білостоці
  Галина Сорока – директор Національного музею літератури України
  Уршуля Трохімович – Університет у Білостоці
  Ірина Шевченко – Університет у Білостоці – секретар
  Олександра Іванчик – Київський національний університет імені Тараса Шевченка – секретар

  АДРЕСИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ:
  Кафедра полоністики Інституту філології
  Національний університет імені Тараса Шевченка
  бульв. Шевченка 14, 01033 Київ
  тел. +38 044 239 34 31
  e-mail: kafpolonistyka@ukr.net

  Zakład Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych
  Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku
  Pl. NZS-u 1, 15-420 Białystok, p. 144
  Tel. +48 668 215 232 lub +48 85 745 74 54 (sekretariat IFP UwB)

Сторінки

Subscribe to конференція