олімпіада

 • Міжуніверситетська олімпіада з мови гінді

  19 грудня студенти Інституту філології та Київського національного лінгвістичного університету взяли участь в міжуніверситетській олімпіаді з мови гінді. Побажати успіху молоді завітав Посол Республіки Індія в Україні Партха Сатпатхі.

  10 січня у світі відзначають Міжнародний день мови гінді. Щороку до неї зростає інтерес студентів. Інститут філології з нагоди цього представить кілька заходів. Зокрема 10 січня нагородять переможців олімпіади, які цієї середи брали участь у написанні есе про Індію та її культуру. Після того буде творча програма.

  Тим часом Посол був радий познайомитися з найкращими знавцями гінді. Кожен учасник розповів коротко про себе та власне зацікавлення Індією. Заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко зауважила: щороку в нашому Інституті традиційно проводять олімпіади з 5 мов. Велика честь додати до цього переліку гінді. Живі й тісні зв’язки України з Індією розвиваються. Інститут дякує пану Послу за підтримку студентів. Можливо, незабаром вони працюватимуть в індійських фірмах і представництвах. До слів Ганни Анатоліївни долучилася заступник директора Інституту філології з міжнародної співпраці Катерина Білик.

  Високоповажний Посол не оминув нагоди поговорити з молоддю та викладачами гінді. Упевнений, київські студенти – справжні бхакти, віддані душею Індії. На стенді, який прикрасили до заходу, пан Посол помітив зображення Сарасваті та Ганеша – індійських богів священної мови, знань та натхнення, і побажав: «Нехай дадуть вони вам благодать і успіх!» Надихнувся й сам, продекламував кілька рядків поезії, аби переконати: якщо ви хочете вивчити гінді, то маєте полюбити її, «як поезію на вустах» і «як мрію в очах».

  Індія сьогодні – дуже демократична держава, що є певною мірою викликом для неї самої. Там живе свобода слова, присутні всі релігії. Країна налічує 29 штатів, кількість офіційних мов велика, хоча гінді рідна для 50% населення. Влада дбає, щоб суспільство жило в гармонії. Пан Посол запевнив: щасливий зацікавленості українських студентів у вивченні мови гінді. Наша молодь має перспективи в цій галузі.

  Текст: Юлія Кузьменко
  Інформацію також надала студентка Дар’я Кондратенко
  Фото: Валерій Попов

 • Відбувся І етап конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

  Першого листопада в Інституті філології всі охочі могли спробувати й перевірити себе як знавці української. На конкурс зареєструвалися 33 учасники, із яких 13 - представники нефілологічних факультетів та Інститутів КНУ. Оксана Суховій (кафедра української мови та прикладної лінгвістики) та Оксана Луценко (кафедра стилістики та мовної комунікації) розробили завдання для вже ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Завдання складаються більше на логіку й творче мислення. Наприклад, учасникам запропонували описати у 5 стилях української мови їхню аудиторію.

  Відбувся етап університетського рівня. На тих, хто посяде призові місця, чекатиме наступний, міський.

 • Вітаємо наших студентів – призерів олімпіади з прикладної лінгвістики!

  17–18 травня 2018 року у Львові на базі Національного університету "Львівська політехніка" відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Прикладна лінгвістика". У ній взяли участь 28 студентів із різних міст України. Київський національний університет імені Тараса Шевченка представили троє учасників – студентів ОПП "Прикладна (комп’ютерна) лінгвістика": Валерія Білоус (3 курс), яка виступила із доповіддю "Автоматичне визначення лексичної тональності українського тексту (на матеріалі новин ТСН)"; Іванна Дейнека (3 курс) презентувала доповідь "Автоматичне визначення ключових слів та синтагм (фраз) в українськомовних текстах"; Павло Кучмійчук (2 курс), який представив дослідження за темою "Векторна модель WORD2VECяк спосіб встановлення семантичної близькості текстових сегментів". Конкурсні роботи були виконані під керівництвом доцента кафедри української мови та прикладної лінгвістики О. М. Зубань, асистента кафедри теорії і технології програмування факультету комп’ютерних наук та кібернетики Т. В. Россади та асистента кафедри обчислювальної математики факультету комп’ютерних наук та кібернетики А. Л. Гуляницького.

  Олімпіада продемонструвала широту напрямів розвитку прикладної лінгвістики в Україні й високий рівень підготовки її учасників. За результатами двох турів другого етапу олімпіади Павло Кучмійчук здобув друге місце, а Валерія Білоус та Іванна Дейнека увійшли у п’ятірку найсильніших і відзначені грамотами за актуальність та практичну значущість дослідження.

  Категорії: 
 • Закриття олімпіади зі спеціальності "переклад"

  Упродовж двох днів Інститут філології був місцем проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Переклад". Це були випробування для найкращих знавців англійської, французької та німецької мов серед студентів навчальних закладів України. Учасники конкурсу були налаштовані на активну співпрацю та показали високий рівень володіння іноземними мовами.

  19 квітня в Актовій залі Жовтого корпусу відбулося закриття та нагородження переможців олімпіади. З вітальним словом до учасників-фіналістів конкурсу, членів журі та гостей звернувся директор Інституту філології Григорій Семенюк. Він наголосив, що Жовтий корпус було свідомо вибрано місцем проведення 2-го етапу олімпіади, адже в Інституті філології вивчається 30 мов й Університет вперше увійшов в номінацію "Сучасні мови" світового рейтингу "QS".

  Далі слово взяв заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха. Від імені міністерства Максим Віталійович привітав учасників олімпіади. Виступаючи, заступник міністра розповів слухачам про український переклад ХІХ століття, його шлях і становлення. Просвітницьке слово Максима Стріхи з цікавістю слухали студенти.

  І ось нарешті відбулося нагородження переможців і призерів ІІ етапу Всеукраїнської студенської олімпіади зі спеціальності "Переклад" (англійська, німецька та французька мови). Цьогоріч за звання кращих серед студентів провідних вишів України змагалося 83 учасника з 21-го міста. У результаті змагань перемогли:

  Зі спеціальності "Переклад" (німецька мова):
  1. Медведєва Ольга – Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка;
  2. Бугайова Марія – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  3. Ванкевич Олександра – Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича.

  Зі спеціальності "Переклад" (англійська мова):
  1. Сухина Оксана - Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  2. Грендович Олеся - Львівський національний університет імені Івана Франка;
  3. Садловська Ольга Сергіївна - Житомирський державний університет імені Івана Франка.

  Зі спеціальності "Переклад" (французька мова):

  Перше місце посіла Савчак Аліна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), а от друге місце розділили Ткаченко Марія (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та Чорнокнижна Катерина (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна).

  Вітаємо переможців та зичимо натхнення й сил на нові звершення.
  Фото -Валерій Попов

 • Відкриття Другого етапу всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Переклад"

  18 квітня в Актовій залі Жовтого корпусу відбулася церемонія відкриття Другого етапу всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Переклад" (англійська, німецька, французька мови). Із вітальним словом від адміністрації Інституту філології до учасників та гостей олімпіади звернулася заступник директора закладу Ганна Черненко, котра наголосила, що на олімпіаду зібралися студенти майже з усіх регіонів України (представники 33-ох університетів з 21-го міста України).

  Привітали студентів із відкриттям олімпіади також радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле, а також заступник керівництва відділу з питань культури, освіти і меншин у Посольстві Федеративної республіки Німеччина Даніель Ліснер, котрі у своїх виступах зауважили, що французька та німецька мови в Європі мають важливе значення, на рівні з англійською. Представники посольств побажали студентам якісних перекладів та перемоги в олімпіаді, наголосивши, що професія перекладача - це важлива справа в суспільстві, завдяки якій налагоджується міжкультурний діалог.

  Категорії: 
 • Нагородження кращих знавців арабської та перської мов

  12 березня відбулося закриття Другого етапу всеукраїнської студенської олімпіади зі спеціальності "переклад" (арабська та перська мови). Цьогоріч за звання кращого арабіста та іраніста серед студентів провідних вишів України змагалося більше 50 учасників. У складі журі та апеляційної комісії олімпіади були досвідчені сходознавці з різних університетів. У результаті змагань перемогли:

  зі спеціальності
  "переклад" (перська мова):
  1. Дросенко Катерина (КНУ імені Тараса Шевченка);
  2. Андреєщев Олег (Національна академія СБУ);
  3. Лещенко Юлія (Київський національний лінгвістичний університет) .

  зі спеціальності "переклад" (арабська мова):
  1. Мурадян Лоліта (КНУ імені Тараса Шевченка);
  2. Моріс Куріє (Харківський національний університет);
  3. Смик Антоніна (КНЛУ).

  На урочистому закритті переможців привітала заступник директора Ганна Черненко, завідувач кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Олена Мазепова, а також представники посольств - Посольства Арабської республіки Єгипет в України та Посольство Ісламської республіки Іран в України. Усіх учасників було нагороджено грамотами та дипломами.

  Вітаємо переможців та зичимо натхнення та сил на нові звершення.

  Категорії: 
 • Відбулося відкриття Другого етапу всеукраїнської олімпіади з арабської та перської мов

  Традиційно у березнево-квітневий період Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка збирає у своїх стінах молодих сходознавців. Цьогоріч 11 квітня відбулося відкриття Другого етапу всеукраїнської студенської олімпіади зі спеціальності переклад (арабська та перська мови).

  На офіційному відкритті учасників олімпіади привітала заступник директора к.філол.н. Ганна Черненко. Ганна Анатоліївна зауважила, що цього року 26 студентів беруть участь в олімпіаді з арабської мови та 27 - з перської. Вони представляють Київський національний лінгвістичний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національну академію Служби безпеки України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

  Наступною присутніх привітала завідувач кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу д.філол.н. Олена Мазепова. Олена Вікторівна представила членів журі олімпіади та апеляційну комісію, а також побажала перемогти найдостойнішому.

  На відкритті взяв слово й арабіст, перекладач, дипломат, д.філол.н., професор кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Валерій Рибалкін. Валерій Сергійович наголосив, що цьогоріч учасники є репрезентантами тих міст, звідки йдуть витоки сходознавства в Україні. Валерій Рибалкін розповів про історію сходознавчих студій в Шевченковому універстету.

  Учений-сходознавець, д. філол. н., провідний науковий співробітник і завідувач відділу Класичного Сходу Інституту Сходознавства НАН України Олексій Хамрай на відкритті Другого етапу всеукраїнської олімпіади зазначив, що участь у таких конкурсах - це потужний організуючий фактор, який розвиває і стимулює до самовдосконалення. Сходознавець побажав учасникам підвищувати свій рівень володіння східних мов, аби гідно представляти свій виш і Україну на світовій арені загалом.

  Категорії: 
 • Марафон франкофонії в ІФ

  20 березня всі франкомовні студенти Дніпра, Івано-Франківська, Києва, Запоріжжя, Львова, Миколаєва, Одеси, Рівного, Харкова, Чернівців взяли участь у марафоні франкофонії. Студенти Інституту філології також долучилися до всеукраїнського марафону. У читальній залі Наукової бібліотеки імені М.Максимовича, що розташована в 32 аудиторії Інституту, вони демонстрували свою ерудованість та знання французької мови в іграх та вікторинах.

 • Вітаємо переможця та його наставників

  Наказом Ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка № 713-32 від 02.08.2017 р. за ІІІ призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук, галузь знань – переклад, оголошено подяку: студенту Інституту філології – Різнику Максиму Сергійовичу, науковим керівникам – к.філол.н., доц. Сергію Вікторовичу Скрильнику, викладачу Наталії Федорівні Міхненко.

  Вітаємо переможця та його наставників!

  Категорії: 
 • Нагородження учасників міської олімпіади з російської мови і літератури

  Минули напружені дні для школярів, які стали для учасників олімпіад випробуванням на глибину знань, витривалість, силу волі й прагнення до перемоги. Наприкінці травня у стінах Інституту філології відбулося нагородження учасників Учнівської олімпіади з російської мови та літератури (міський етап), яка проводилася серед школярів м. Києва 9-11 класів. Нагороджували переможців змагань викладачі кафедри російської філології на чолі з д.філол.н. Оленою Снитко. Учасники олімпіади отримали грамоти та книжки за авторства викладачів кафедри, а 10-11-класники ще й запрошення втсупати до КНУ імені Тараса Шевченка в Інститут філології.

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to олімпіада