анонс

 • IDentity project на Форумі видавців у Львові від нашої випускниці Дарини Гладун

  Інститут філології завжди тішиться успіхам вихованців. Серед таких талановитих випускників поетеса Дарина Гладун. 20 вересня на Форумі видавців, що у Львові, вона із співавторками презентуватиме "Логографічну поезію" - синтез мистецтв, у якому верліброва лірика взаємодіє зі знаками-символами трипільської культури. Гості почують про логографи - старовинну писемність Трипілля. Цей унікальний український код існує й сьогодні в графіті чи в орнаментах одягу. Наша народна культура жива та значима для сучасників.

  Дарина рада, що проект IDentity project має підтримку видавництва "Рідна мова". Також вона вдячна за курс "Лексикон української орнаментики" професору Юрію Коваліву. Із його лекцій почалося дослідження дівчини.

  Отож приходьте та підтримайте Дарину Гладун і її команду на презентації у Львові! Дізнаєтеся усе про логографи Трипілля та, можливо, наступний цікавий проект куруватимете саме ви.

 • Онлайн-вікторина від Інституту Конфуція КНУ імені Тараса Шевченка

  З нагоди святкування 70-ї річниці заснування Китайської народної республіки Інститут Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з українським відділом Міжнародного радіо Китаю оголошує онлайн-вікторину (https://www.wenjuan.com/s/vQrmmaK/).

  Переможці будуть визначені 24 жовтня 2019 року об 11:00 в актовій залі Інституту філології (бульв. Тараса Шевченка, 14). Перше місце посядуть 3 особи, друге місце - 7 осіб, третє - 10 осіб.

  Учасники урочистої церемонії зможуть отримати заохочувальні сувеніри.

  Категорії: 
  Додані файли: 
 • Конференція "Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами"

  Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
  імені Григорія Сковороди запрошує всіх охочих узяти участь у І Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами».

  Для цього необхідно до 1 листопада 2019 року (включно):
  1) заповнити заявку учасника конференції за посиланням: https://forms.gle/E36sLWDRpCjhk4aM7;
  2) надіслати на електронну адресу irina_conference@ukr.net тези, що відповідають темі, напрямкам конференції та оформлені відповідно до вимог (https://phdpu-kif.webnode.com.ua/vimogi-do-oformlennya-tez/)
  Детальніше - у прикріплених файлах.

 • МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «МОВОЗНАВЧА НАУКА У XXI СТОЛІТТІ»

  Інститут філології
  Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики,
  присвячена 90-річному ювілею ПРОФЕСОРА ФІОНІЛЛИ ОЛЕКСІЇВНИ НІКІТІНОЇ, відбудеться 16-17 квітня 2020 року

  Плануються такі напрямки роботи Конференції: 1. Класичні мови в культурологічному вимірі. 2. Медієвістика та неолатиністика в Україні: вектори розвитку. 3. Неоелліністичні студії в Україні. 4. Порівняльно-історичні та типологічні дослідження. 5. Теоретико-методологічні проблеми української лінгвоісторіографії. 6. Актуальні питання когнітивної лінгвістики, лінгвоконцептології та лінгвоаксіології. 7. Актуальні проблеми лінгвокомунікативістики, дискурсології, політичної та сугестивної лінгвістики. 8. Корпусні дослідження в Україні: стан і перспективи. 9. Проблеми лінгвістичної експертизи текстів. 10. Мова і соціум: інформаційні війни в медіапросторі. 11. Українсько-грецькі, українсько-румунські, українсько-чеські, українсько-польські та українсько-литовські мовно-культурні зв’язки: традиції і сучасність. 12. Методика навчання давніх і новітніх мов у контексті інформатизації вищої освіти. Більше інформації - у файлі нижче

 • «ІХ Довженківські читання: «ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО Й УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА: ІСТОРІЯ, ТРАДИЦІЇ, СУЧАСНІСТЬ»

  Запрошуємо Вас до участі у Всеукраїнській науково-теоретичній конференції «ІХ Довженківські читання: «ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО Й УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА: ІСТОРІЯ, ТРАДИЦІЇ, СУЧАСНІСТЬ», що відбудеться 17–18 жовтня 2019 року на базі Глухівського НПУ ім. О. Довженка та Сосницького літературно-меморіального музею О. П. Довженка.

  Для обговорення і дискусій виносяться такі питання:
   Основні тематичні напрями та концепти літературної творчості О. Довженка;
   Рецепція О. Довженка в сучасному літературознавстві;
   О. Довженко: історико-біографічний аспект;
   Творчість О. Довженка у контексті світової культури;
   Мемуарно-біографічна, кінематографічна і публіцистична спадщина О. Довженка;
   О. Довженко і Сіверщина;
   Актуальні питання української і зарубіжної літератур: літературознавчий, лінгвістичний, методичний аспекти.

  До участі в конференції запрошуються науковці, аспіранти, магістранти, викладачі та студенти ЗВО різних рівнів, учителі, працівники науково-дослідних установ України та зарубіжних держав, які активно займаються науковими дослідженнями у сфері філологічних та педагогічних наук.

  Форми участі у конференції: очна, заочна.

  У разі заочної участі програма конференції буде надіслана учасникам на поштову адресу, вказану в заявці за рахунок замовника.

  Під час роботи конференції буде організовано презентацію наукових і навчально-методичних видань із філології. Про бажання взяти участь у презентації просимо авторів повідомити завчасно.

  Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику наукових праць Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка «ІХ Довженківські читання».

  Більше інформації у файлі нижче.

 • Круглий стіл "Інноваційна парадигма сучасної лінгвістики"

  Кафедра стилістики та мовної комунікації запрошує на круглий стіл "Інноваційна парадигма сучасної лінгвістики", який відбудеться 25 жовтня. Більше інформації на фото або ж за телефоном.

  Категорії: 
 • Про видавничий проект із Яриною Цимбал

  Кафедра історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості запрошує на зустріч із Яриною Цимбал, автором видавничого проекту "Наші двадцяті". Вона розповість про задум і реалізацію проекту.

  Організатор і модератор заходу - Тетяна Белімова. Зустріч відбудеться у понеділок, 9 вересня, о 10:00 у 63 ауд. (Мистецька зала).

  Категорії: 
 • Засідання лінгвістичного клубу "ЗМовники": «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

  12 вересня у 63 аудиторії о 13.00 у Лінгвістичному клубі "ЗМовники" обговорюватиметься Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Говоритимуть про таке:

  - Про історію боротьби і перемоги.
  - Про мови національних меншин.
  - Про те, чому треба захищати українську мову в Україні.
  - І про те, яким чином Закон забезпечить роботу українським філологам.

  Приходьте! Буде цікаво!

  Категорії: 
 • 4th International Conference on Transformations in Education Science

  The 4th International Conference on Transformations in Education Science „Education Policy in Cultural Contexts: Transmission and/or Transformation“ organised by the Institute of Education Science at Vilnius University. The conference shall take place in Vilnius, Lithuania, November 7-9, 2019.

  The main topics of the conference are the following:
  · Formation and implementation of educational policy;
  · The problem of effectiveness and efficiency of educational systems;
  · Curriculum change and transformation;
  · Scenarios for a future school;
  · The role of social sciences and humanities in the world of technology;
  · Learning cultural literacy: text and context;
  · The mission of educating the natural scientist in the posthuman era.

  Abstracts (up to 500 words) you can sent no later than 20 September, 2019.

  You can find the full call for papers as well as all the other necessary information on the conference website: https://fsfeducation.wordpress.com/call-for-papers/ If you have any questions, please do not hesitate to contact the organizers at: educonference@fsf.vu.lt.

 • Літературна студія імені Максима Рильського запрошує на вересневу зустріч

  Директор Центру літературної творчості професор Михайло Наєнко нагадав, що в Інституті філології діє постійна літстудія. Збираємося кожного другого вівторка місяця. Отже, 10 вересня о 13:00 в 63 ауд. (мистецька зала) відбудеться перша в новому навчальному році зустріч. На порядку денному:

  1. Річний звіт літстудії та вибори студійного старости.
  2. Знайомство з новобранцями літератури.. Свої твори читають студенти 1-го курсу спеціальності "Літературна творчість" та інших (за бажанням) спеціальностей.
  3. ВІльний мікрофон.

  Також Центр літтворчості (ауд. 37) запрошує всіх охочих на літературні консультації за таким розкладом:

  Бакалаврат:
  1-й курс - понеділок;
  2-й курс - вівторок;
  3-й курс - середа;
  4-й курс - четвер;

  Магістратура:
  1-й і 2-й курси - п'ятниця.

  Час проведення консультацій щоденно: 14.30 - 17.00.

  Чекємо на талановиту молодь!

Сторінки

Subscribe to анонс