загальна інформація

 • 26 грудня Святославу Горбенку виповнилося б 25 років

  Сьогодні, 26 грудня, Святославу Горбенку – студенту-японісту Інституту філології, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт, – виповнилося б 25 років. Щороку університетська громада згадує героя під час пам’ятних мітингів, які проходять 3 жовтня – у роковини загибелі хлопця.

  В Інституті філології завжди шанують своїх героїв. Так, у 2015 році біля лабораторії методики викладання східних мов та інформатики встановили меморіальну дошку імені Святослава Горбенка. У 2019-му році на 5-ті роковини смерті воїна в інститутському сквері посадили пам'ятну сакуру. Щорічною традицією в Київському університеті стали змагання з прикладного багатоборства пам’яті Святослава Горбенка. Також його ім'ям названо Студентську гвардію КНУ, учасники якої гідно продовжують традиції студентів-звитяжців Київського університету.

  Історія Святослава Горбенка – це приклад героїзму, який не вимірюється віком людини. Він пішов на фронт добровольцем, залишивши позаду кар'єру перекладача. Хлопець знав кілька іноземних мов, закінчив військову кафедру, навчався у трьох вишах. Святослав був посмертно нагороджений званням молодшого лейтенанта.

  Фото Валерія Попова, Юлії Кузьменко

 • Гурток "ASEZ-КНУ" провів ознайомлювальну кампанію в Інституті філології

  У 1948 році Асамблея ухвалила Загальну декларацію прав людини. Відтоді щорічно 10 грудня відзначається День прав людини — міжнародне свято. 4 грудня в холі Інституту філології гурток "ASEZ-КНУ" провів ознайомлювальну кампанію, яка мала на меті розповісти молоді про основні положення Загальної декларації прав людини (економічних, соціальних, культурних, громадянських, політичних). Говорили й про обов’язки, за дотримання яких не порушуватиметься декларація. "ASEZ" –міжнародна волонтерська організація студентів у всьому світі. Її заснували, щоб інформувати про проблеми різного масштабу (наприклад, глобальне потепління) та шукати шляхи їх розв’язання.

  Загальна декларація прав людини проголошує права особистості, цивільні та політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації також заявлено, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їхнього походження чи соціального статусу.

  Враженнями від презентації поділилася студентка 1 курсу Інституту філології спеціальності «українська мова і література та західноєвропейська мова» Тетяна Цихмістер. «Я вважаю, що такі заходи необхідні, адже завдяки їм студенти будуть більш обізнані щодо світових проблем. Сьогодні я дізналася багато нового для себе про права людини. Підтримую "ASEZ" і бажаю організації успіхів», - говорить студентка.

  Студенти-члени гуртка "ASEZ-КНУ" прагнуть і надалі організовувати пізнавальні заходи в Університеті. Волонтери планують просвітницькі семінари, форуми тощо з метою реалізації Цілей сталого розвитку, встановлених ООН.

  За матеріалами Анастасії Ратушної

 • Відбулися вибори делегатів до Конференції студентів Університету

  Упродовж 24 жовтня в холі Інституту філології студенти могли проголосувати за делегатів до Конференції студентів Університету. КСУ - вищий представницький орган студентського самоврядування Університету: https://telegra.ph/SHCHo-take-KSU-10-23

  Спостерігала за виборами комісія у складі голови Тетяни Мохнацької, замісника голови Катерини Новінської, секретаря Анастасії Турлюн і члена комісії Діани Гончаренко. Отже, за підсумками голосування від Інституту філології інтереси студентів захищатимуть Анастасія Руденко, Роман Галій, Анна Бакума, Дарина Стафійчук та Наталя Гайдиш. Побажаємо успіхів новим делегатам!

  Інформацію надала Катерина Новінська. Фото - Валерій Попов.

 • Освітньо-мистецький фестиваль КНУ-Ехро

  19 жовтня у Головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка зібралися представники усіх структурних підрозділів. Інститут філології представляли студентський парламент, усі випускові кафедри, заступники директора та відділ зв’язків із громадськістю. Об'єднані спільною метою - зацікавити вступників представники Інституту упродовж дня консультували майбутніх студентів, залучали їх до презентацій, виставок книг, майстер-класів, квесту. Відповідальний секретар відбіркової комісії Сергій Різник розповів вступникам про правила вступу, рейтинги, систему пріоритетів і коефіцієнтів для вступу на бакалаврат. Сергій Михайлович наголосив, що в Інституті філології вивчають понад 30 мов. Є рідкісні програми із вивчення білоруської, прикладної лінгвістики, етнокультурології та фольклористики, літературної творчості. Наші випускники працюють в сферах освіти, перекладу, журналістики, дипломатії, мистецтва, PR, реклами тощо. Інститут філології намагається дати всебічний розвиток студентам. Нагадуємо: цьогоріч Університет посів 151-200 місце у предметному рейтингу QS World University Ranking by subject в галузі «Сучасні мови». Ми знані у світі, співпрацюємо з 65 країнами.

  Абітурієнти, ви вже хочете до нас на навчання? Остаточно правила прийому до Університету будуть затверджені орієнтовно в середині грудня 2019 року. Уся інформація – на сайті http://vstup.univ.kiev.ua/pages/61 Звісно, у вас виникатиме ще багато запитань. Дні вступника нашого Інституту відбудуться 20 грудня, 27 березня та 5 червня, там і поговоримо. Обирайте філологію!

  Фото Валерія Попова, Юлії Кузьменко. Відеорепортаж Ельдара Якушина: https://www.youtube.com/watch?v=qjAvRMzZ4n0&fbclid=IwAR0RNUnW59S5osEBg6_...

 • Презентація ОСС Інституту філології в актовій залі

  12 вересня в актовій залі Інституту філології відбулася презентація органів студентського самоврядування. Марина Мицюк, Дарина Стафійчук та Яна Овчиннікова представили студентський парламент, студентське профбюро та студентські ради гуртожитків. Зустріч була зорієнтована переважно на перший курс, але загалом усі охочі можуть обрати департамент, де б хотіли працювати. ОСС чекає на вас!

  Заповнюйте гугл-форму до 16 вересня, аби долучитися до команди студактиву: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOpNxAx3H0JAYMOhgu7-1Px0Y8XP3h... і стежте за новинами в Телеграм-каналі: https://t.me/knuspif

  Фото - Валерій Попов.

 • Запрошуємо на День кар'єри ЄС 2019

  Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції МОН України запрошує на День кар’єри ЄС 2019, які відбуваються в містах України до 27 вересня.

  Представництво Європейсього Союзу в Україні люб’язно запрошує молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державної служби та активних громадян взяти участь у Днях кар’єри ЄС 2019. Безліч вакансій, можливості стажування та навчання, безкоштовні тренінги, дискусії, що надихають, а також зустрічі з представниками європейських та великих українських компаній та багато іншого чекає на учасників під час Днів кар’єри ЄС з 27 лютого по 27 вересня:

  10 квітня – Львів, Полтава, 11 квітня – Тернопіль, 15 квітня – Маріуполь, 16 квітня – Івано-Франківськ, 18 квітня – Одеса, 23 квітня – Кривий Ріг, 25 квітня – Дніпро, 16 травня – Суми, 17 травня – Хмельницький, 23 травня – Черкаси, 7-8 червня – Сєверодонецьк, 27 вересня – Харків.

  Мета заходу – ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді в контексті європейської інтеграції України.

  Під час Днів кар’єри ЄС гості зможуть дізнатися про світові та європейські тренди у професійних компетентностях; про те, як задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах; про можливості навчання та стажування. Крім того, молодь отримає поради щодо працевлаштування, написання резюме, проходження співбесід.

  Додаткову інформацію шукайте на сайті: https://euroquiz.org.ua/career-days

 • Інформація про ґранти Наукового Товариства імені Тараса Шевченка (США)

  Наукове Товариство ім. Шевченка в США призначатиме ґранти у двох категоріах: ґранти для досліджень і ґранти на написання дисертацій. Всі заяви на ґранти приймаються до 1 лютого 2019 року. Заяви та документи приймаються лише в електронному онлайн форматі.

  Детальніша інформація про вимоги до робіт: http://shevchenko.org/grants-and-scholarships/prohrama_grantiv-2018-2019/

 • Триває п'ятий конкурс грантів Culture Bridges

  Триває п'ятий конкурс Culture Bridges, який розпочався 20 листопада 2018 року. Гранти надаватимуться у всіх трьох категоріях. Проекти міжнародної мобільності фінансують поїздки до країн ЄС (і навпаки) до 4 000 євро. Проекти національної співпраці надають фінансування до 10 000 євро на реалізацію спільних проектів українських інституцій із щонайменше двох несуміжних областей України. Проекти міжнародної співпраці підтримують спільні проекти культурних операторів з України та країн ЄС грантами до 50 000 євро.

  Кінцевий термін подання заявки на гранти міжнародної мобільності — 9 січня 2019 року, на проекти національної та міжнародної співпраці — 31 січня 2019 року.

  Перші чотири конкурси програми засвідчили величезний попит на можливості, які пропонує програма в культурному та креативному секторах — було подано 1333 заявки, з яких 1130 — з України. Найбільше проектних заявок подано у секторах культурної спадщини, візуального мистецтва, фестивалів та креативних просторів і платформ взаємодії. За рік існування програми 71 проект отримав фінансування на суму понад півмільйона євро, з яких 41 проект вже реалізовано.

  У разі виникнення запитань щодо умов участі можна звернутися за адресою: CultureBridges@britishcouncil.org.ua.

 • День Гідності та Свободи

  День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цей день є пам’ятним для молоді тим, що рівно п'ять років тому студенти вийшли на Євромайдан, щоб відстояти європейське майбутнє України. Воля, відважність і безмежна любов до України об’єднали усіх у боротьбі за гідність та справедливість. Сили усім нам й надалі відстоювати інтереси нашого народу. Низький уклін героям!

 • Не будьмо байдужими!

  Терміново потрібна донорська кров
  (будь-якої групи)
  Галині Андріївні Трипуз!

  Це матір нашої колеги к.філол.н., доц.кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Валентини Миколаївни Миронової. Вона перебуває у тяжкому стані внаслідок кровотечі дванадцятипалої кишки у Міській клінічній лікарні №12 м. Києва (вул.Підвисоцького 4/а).

  Усіх, хто може допомогти, просимо звернутися за вказаною адресою лікарні у четвер та вівторок з 9.00 до 11.00 (1 поверх).

  Умови здачі крові:

  Від 18 до 60 років, будь-яка група крові, легкий сніданок (пісна їжа), при собі мати паспорт. Для здачі крові підходять особи, які не хворіли гепатитами, не мають язви шлунку і хвороб дванадцятипалої кишки, бронхіальної астми, алергій, захворювань серця, печінки, нирок. У поточному році не мали операцій, травм, не робили татуювань, пірсингів. Жінки (4 дні після місячних). Особи, які не мають псоріазу та варикозного розширення вен.

  Не будьмо байдужими!

Сторінки

Subscribe to загальна інформація