вчена рада

 • Підсумкове засідання Вченої ради Інституту філології

  У вівторок, 25 червня, завідувачі та представники кафедр Інституту зібралися в актовій залі, аби на чолі з директором Григорієм Семенюком та його заступниками обговорити питання на часі. Не оминули хвилини суму – хвилини мовчання світлій пам’яті Ярослави Шекери, доцента кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії, якої не стало 17 червня.

  Людмила Смовженко звітувала про виробничі практики студентів (перекладацькі, соціально-комунікативні, комунікативні тощо). Методична база їх цього семестру покращилася. 13 практик апробувалися вперше. Усього було 39 практик, які допомогли 840 студентам покращити навички та розкрити себе.

  Далі голови екзаменаційних комісій презентували свій звіт про підсумкові іспити та захисти дипломних робіт бакалаврів і магістрів 2019 року. Вони будуть раді співпраці з Університетом і наступного року, адже вражені рівнем підготовки студентів та організованості викладачів.

  Почули про підсумки літньої сесії. Більшість майбутніх філологів пройшли цей етап. Щодо всіх питань: адміністрація працює індивідуально з кожним студентом задля досягнення найкращого результату. Також від Надії Янкової прозвучав звіт про стажування викладачів Інституту філології. Цьогоріч 25 осіб мали такий досвід. Заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко надала звіт про стан готовності до захисту випускників аспірантури 2019 року та про рекомендації до аспірантури цього ж року.

  Приємні моменти – нагородження. Доцента кафедри зарубіжної літератури Наталію Любарець відзначили подякою від Київської малої академії наук учнівської молоді. На завершення Людмила Олійник, начальник навчально-організаційного відділу із забезпечення навчального процесу, подала рекомендації на іменні стипендії для студентів Інституту філології. На премії Кабміну, імені Стешенка, імені Сергія Єфремова та соціальну стипендію Верховної ради України рекомендовані Паула Щербатюк, Юлія Лавренчук, Наталія Лисенко, Анастасія Петрович.

  Інститут філології продовжує роботу. Попереду – лише покращення, адже через літо, після вступної кампанії, до нас прийдуть безліч першокурсників. Будуть нові завдання й виклики та нові колективні й мудрі рішення.

  Фото Валерія Попова

  Категорії: 
 • Травневе засідання Вченої ради в Інституті філології

  28 травня відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. Перед початком роботи директор Інституту філології Григорій Семенюк зачитав наказ ректора про відзначення кращих співробітників Інституту філології, а також привітав ювілярів цього місяця, вручивши їм грамоти від імені ректора Університету Леоніда Губерського. На порядку денному травневого засідання було розглянуто 4 основних питання. Про перспективи розвитку студентського самоврядування в Інституті філології доповіла голова СПІФ Марина Мицюк. У своєму слові Марина окреслила напрямки діяльності студентського самоврядування та розповіла про такі проекти, як "Консультант абітурієнта", "Студкуратор", "Book crossing" та інші. Про підготовку вступної кампанії 2019 року розповів відповідальний секретар відбіркової комісії Інституту філології Сергій Різник. Сергій Михайлович закцентував увагу на етапах вступної кампанії, проаналізував оприлюднену інформацію щодо вступу на сайтах та у соцмережах. А також закликав кафедри активно долучатися до агітаційної діяльності на профорієнтаційних заходах. Про наукові періодичні видання в Інституті філології доповіла заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко. Окрім цього було розглянуто питання висунення кандидатів на визнання кращих викладачів року. У рамках травневого засідання також було розглянуто конкурсні та контрактні справи.

  Категорії: 
 • Квітневе засідання Вченої ради та збори трудового колективу

  Учора, 16 квітня відбулися збори трудового колективу та Вчена рада Інституту філології.

  На зборах трудового колективу претенденти на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр презентували свої програми розвитку кафедр. На зібранні трудового колективу було прийнято рішення рекомендувати Вченій раді Інституту філології та Університету обрати завідувачами кафедри іноземних мов математичних факультетів к.філол.н. Ніну Соловей та кафедри зарубіжної літератури д.філол.н. Лілію Мірошниченко.

  На Вченій раді Інституту філології, яка розпочалася одразу після зборів трудового колективу, розглядалися кадрові питання.

  Категорії: 
 • Березнева Вчена рада ІФ

  Останній вівторок місяця, 26 березня, - традиційний день Вченої ради Інституту філології. На порядку денному був виступ заступника директора Катерини Білик про профорієнтаційну роботу випускових кафедр ІФ, доповідь заступника директора з наукової роботи Ганни Черненко про ефективність аспірантури і докторантури в Інституті та про атестацію аспірантів ІІІ-ІV років навчання та обговорення додаткових питань.

  Фотографії Валерія Попова

  Категорії: 
 • Лютнева Вчена рада

  26 лютого відбулася Вчена рада Інституту філології. Традиційно під головуванням директора Григорія Семенюка зібралися представники всіх кафедр.

  Першою темою на порядку денному стали кадрові питання ІФ. Із доповіддю, статистикою та орієнтовним планом дій до 1 вересня виступив Сергій Скрильник, заступник директора з навчально-методичної роботи. Потім про підготовку до заходів, присвячених 205 річниці Тараса Шевченка звітувала завідувач кафедри історії української літератури, теорії літератури та літтворчості професор Людмила Грицик. Заплановано покладання квітів до пам’ятника Шевченку, проведення Міжнародної наукової конференції та зустрічі на факультетах із лауреатами Шевченківської премії.

  Звіт відділу зв’язків із громадськістю підготувала координатор відділу Олександра Касьянова. Говорили про профорієнтаційну роботу, внутрішньоінститутську та університетську комунікацію, співпрацю з періодичними виданнями, урегулювання роботи радіо ІФ.

  Заступник директора Катерина Білик розповіла про стажування викладачів за кордоном (цьогоріч їх було 16), а також навчання за кордоном студентів. Міжнародні програми обміну укладаються на семестр чи рік, за цей час студент значно покращує рівень знання мови.

  Від Катерини Аркадіївни насамкінець почули про роботу мовних центрів в Інституті. 23 центри сприяють вивченню мови, є базою студентських практик, організовують змістовні заходи та зустрічі з представниками посольств. Центри збирають корисні бібліотечні фонди та консультують студентів щодо складання іспитів на рівень володіння іноземною мовою

  Фото Валерія Попова

  Категорії: 
 • Відбулася вчена рада Інституту філології

  У вівторок, 22 січня, представники кафедр й адміністрація Інституту зібралися на першу у 2019 році Вчену раду, аби обговорити звіт ректора Університету Леоніда Губерського та віддзеркалення в ньому діяльності ІФ. Директор Григорій Семенюк привітав колег із початком навчального семестру.

  Із доповідями виступали заступники директора. Зокрема, Сергій Скрильник наголосив, що Інститут працює на студентів, для студентів і завдяки студентам. Нині кількість викладацьких ставок залежить від кількості студентів, і Сергій Вікторович назвав основні цифри. Креативних абітурієнтів необхідно заохочувати цікавими програмами, про це згадували не раз, зокрема завідувач кафедри стилістики та мовної комунікації Лариса Шевченко. Під час вступу-2019 ІФ пропонуватиме 40 освітніх програм на бакалаврат і 40 – на магістратуру. Наш Інститут – лідер серед університетських підрозділів за кількістю викладачів-іноземців (18 осіб), посідає ІІ місце в Університеті за академічною мобільністю (торік нею скористалися 308 студентів).

  Важливе на порядку денному питання – наукова робота ІФ та в КНУ загалом. Про це детальний аналіз виголосила заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко. Інститут має працювати над введенням у науковометричні бази власних видань. Наголошується не лише на кількості публікацій як таких, а й якості, наукової новизни, відсутності повторів, плагіату, автоплагіату. Ганна Анатоліївна говорила також про аспірантуру в ІФ. Маємо високий конкурс, 4,5 осіб на місце на 2018 рік, та гарну ефективність роботи аспірантів – 84%. 461 захист кандидатських і докторських дисертацій ставить Інститут на ІІ після фізико-математичного факультету місце за кількістю захистів. Важливо надавати доступ до власних наукових здобутків (статей, монографій) в інтернеті. А також отримати доступ до публікацій науковометричних баз (Scopus, Web of Science та ін.).

  Заступник директора з навчально-виховної роботи Святослав Шевель лаконічно доповів про виховну роботу Інституту. ІФ – лідер в організації та проведенні роботи зі студентами за 2018 рік разом із ІМВ, ІЖ, ВІ тощо. До Вчених рад активно долучаються органи студентського самоврядування, вони мають зв’язки між ОСС інших структурних підрозділів Університету, також серед них 40 делегатів до конференції трудового колективу, вони долучені до стипендіальної комісії, до організування КНУ-Expo та днів абітурієнта ІФ. Проводяться культурні, спортивні заходи, заходи з національно-патріотичного виховання.

  Відповідальний секретар відбіркової комісії ІФ Сергій Різник зауважив: набір студентів на бакалаврат і магістратуру дещо падає, порівняно з попередніми роками. Необхідно проводити профорієнтаційну роботу, більше рекламувати доступність контрактної форми навчання. Щодо магістратури можливий резерв – притік студентів із інших навчальних закладів. Інститут уже визначив орієнтовні обсяги бюджетних місць і сподівається, що Міністерство фінансів України затвердить план. Сергій Михайлович також сказав, що всі освітні програми мусять бути інтерактивними, мати навчальні плани онлайн для кожного вступника.

  Проблемні питання обговорювалися. Виступили з пропозиціями завідувач кафедри германської філології Марія Іваницька, завідувач кафедри романської філології Георгій Крючков. Наприкінці Вченої ради озвучили звіт успішності студентів на сесії за І семестр 2018-2019 н.р.

  Фото Валерія Попова

  Категорії: 
 • Груднева вчена рада в Інституті філології

  26 грудня під керівництвом директора Інституту Григорія Семенюка відбулася заключна у 2018 році вчена рада за участі представників усіх кафедр ІФ.

  На порядку денному було кілька важливих питань. Звіт з наукової роботи Інституту детально презентувала заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко. Ганна Анатоліївна розповіла про процедуру внесення наукового видання до міжнародних науковометричних баз (таких, як Scopus, Web of Science та ін.). Також почули статистику щодо публікацій науковців ІФ у вітчизняних та закордонних виданнях (952 і 111 відповідно), названа кількість виданих підручників і монографій (13 і 26 відповідно). За поточний рік захищено 13 докторських та 53 кандидатські дисертації. Інститут працює над двома науково-дослідними темами. На конкурсі виграли проекти Костянтина Тищенка щодо розвитку лінгвістичного навчального музею та Надії Гаєвської зі створення трансдисциплінарного науково-освітнього закладу О.Гончара. В стінах Інституту за 2018 рік проведено 26 конференцій, співробітники брали участь у 76 зарубіжних конференціях. Студенти ж підготували значущі матеріали для розділу «Молода наука» на сайт ІФ.

  Лаконічно про набір іноземних студентів розповіла заступник директор з навчально-методичної роботи Катерина Білик. Нині в Інституті навчаються 140 іноземців, 106 із яких – бакалавранти, 34 – магістранти. Цифра висока порівняно з іншими структурними підрозділами (ІМВ, геологічний та економічний факультети навчають меншу кількість іноземних студентів). Популярними є російськомовні та англомовні навчальні програми. Проблемні питання – індивідуальний графік для студентів із-за кордону та їхня підготовка, зокрема опанування українською мовою для розуміння теоретичних дисциплін.

  Начальник навчально-організаційного відділу із забезпечення навчального процесу Людмила Олійник звітувала щодо заяв на іменні стипендії від Кабміну для трьох студентів. Ще шість кандидатур японістів пропонуватимуть на отримання спонсорської стипендії Міцубісі. Критерії відбору студентів: успішність, наукові досягнення, громадська діяльність.

  Про результати перевірки навчально-методичної документації всіх кафедр і змісту програм звітувала Ірина Ситдикова. Комісія працює вже 3 роки, аби, у першу чергу, уникнути повторення курсів на бакалавраті та магістратурі. Переоформлення йде успішно.

  Звіт про виконання навчальних і виробничих практик у 2018 році почули від заступника директора з навчально-методичної роботи Людмили Смовженко. Практику цьогоріч пройшли 348 студентів (188 – бакалаврату, 160 – магістратури) під керівництвом 101 викладача. Практика в ІФ дуже різноманітна за характером: соціально-комунікативна, педагогічна, перекладацька, асистентська та ін. Вид уточнюють кафедри залежно від спеціальності. Бози також різні: мовні центри, бюро перекладів, Наукова бібліотека ім. М.Максимовича, СЗШ і гімназії, посольства, Інститути НАН, редакції газет і ТБ, культурні центри. У звітах керівників практики має бути вичерпна інформація про проведену діяльність.

  Насамкінець директор Григорій Фокович Семенюк побажав колегам гарних свят і попрощався до наступної, уже січневої, вченої ради.

  Категорії: 
 • Відбулася конференція трудового колективу

  29 листопада відбулася конференція трудового колективу Інституту філології, на якій директор Григорій Семенюк звітував про роботу за період з вересня 2017 року по листопад 2018 року, а також окреслив перспективи розвитку на новий навчальний рік. На зборах був присутній перший проректор нашого університету Олег Закусило. Після конференції відбулася Вчена рада Інституту філології. На Вченій раді було заслухано звіт керівників бюджетних тем, обговорено теми дисертацій.

 • Жовтневе засідання Вченої ради Інституту філології

  30 жовтня відбулася Вчена рада Інституту філології. Під час жовтневого засідання було розглянуто такі питання: 1. Новий правопис української мови (д.філол.н., проф. Л.Гнанюк); 2. Затвердження плану роботи засідань Вченої ради на 2018/2019 н.р. (заступник директора Г.А.Черненко); 3. Поселення студентів у гуртожитки (заступник директора С.М.Шевель); 4. Різне (про уточнення тем дисертацій, рекомендації до друку, присвоєння вченого звання).

  Перед початком засідання директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк зазначив, що у жовтні кафедра стилістики та мовної комунікації нашого інституту провела загальноуніверситетський конкурс «З українською мовою в серці». Серед переможців є й філологи, зокрема Анна Ляшенко, Діна Душа, Валерія Мозгова, Анна Чоп. Названим студентам Григорій Фокович вручив грамоти.

  Д.філол.н., проф. Лідія Гнатюк, яка є членом Української національної комісії з питань правопису, розповіла присутнім про нову редакцію українського правопису, яка була оприлюднена у серпні і наразі винесена на всенародне обговорення. Роботу над нею було розпочато у 2015 році. Девізом нового проєкту стали слова: "Єдиний правопис для єдиної України". До цього часу існувало чимало редакцій правопису. Та й у цілому історія українського правопису терниста. Але, Лідія Павлівна Гнатюк зауважила, що Україна не єдина держава, де досі триває робота над правописом. Так, у Німеччині упродовж 10 років (1996-2006 рр.) співіснували два варіанти правопису. Виступаючи, Лідія Павлівна зупинилася на найобговорюваніших змінах, які викликали чималий резонанс у суспільстві.

  Про поселення у гуртожитки доповів на Вченій раді заступник директора Святослав Шевель. Святослав Миколайович зауважив, що 33% із загальної кількості студентів-філологів проживає у гуртожитках. Заступник директора підкреслив, що переважна більшість охочих нині вже розселена по гуртожитках Університету.

  Наступною виступила заступник директора Ганна Черненко, яка представила план роботи засідань Вченої ради на цей навчальний рік.

  Про поїздку до Швеції на Саміт вчителів Нобелівської премії 2018 та отриманий досвід від цього розповіла присутнім к.пед.н., доц. кафедри іноземних мов хіміко-фізичних факультетів Наталія Білоножко. Наталія Білоножко у своєму слові відзначила, що її присутність на заході такого рівня стала можливою завдяки студентам Шевченкового університету й задля них. Варто зауважити, що представника з України було запрошено на Саміт вчителів Нобелівської премії вперше, тому досвід викладачки є особливо цінним.

  Насамкінець засідання відбулося обговорення про уточнення тем дисертацій, рекомендацій до друку, присвоєння вченого звання.

  Категорії: 
 • Викладач має надихати

  Нині сучасність вимагає від закладів вищої освіти готувати не просто фахівця, а всебічнорозвинену особистість - активну, мобільну, творчу, конкурентоспроможну. Зважаючи на це, у процесі підготовки фахівців висуваються нові вимоги до організації виховної роботи в університетах. Однією з необхідних складових у цьому питанні виступає інститут кураторства. Хто такий куратор? Яка його роль? Кура́тор (лат. curator від curare — піклуватися) організує систему відносин через різноманітні види виховної діяльності академічної групи, створює умови для розвитку кожної особистості, для самовираження студента. У сучасному розумінні куратор – це менеджер, котрий скеровує студента у правильному напрямку, сприяє його розвиткові. У житті кожної молодої людини є ключова особистість, на яку вона орієнтується, прислухається, довіряє. Недарма куратор перекладається як піклування, це своєрідне піклування про студентські душі. Виходячи із цього, 27 вересня на засіданні Постійної комісії Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка з гуманітарних питань було розпочато роботу над нормативними документами щодо куратоської роботи в Шевченковому університеті. Члени комісії на чолі із директором Інституту філології Григорієм Семенюком, обговорюючи питання кураторства і розроблюючи положення, взяли за основу твердження: "Викладач має надихати". Адже від цього залежить не лише розвиток студента, а й загалом діяльність ЗВО.

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to вчена рада