вчена рада

 • Грудневе засідання Вченої ради Інституту філології

  26 грудня відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. На порядку денному були розглянуті такі питання: звіт про наукову роботу за 2017 рік, кадрові питання, про реалізацію Концепції викладання іноземних мов у межах неспеціальних освітніх програм КНУ, про результати зимової сесії на денній та заочній формах, про закордонні стажування викладачів та студентів, про призначення іменних стипендій.

  Перед початком запланової програми директор Григорій Семенюк зачитав висунуту подяку ректора Ігорю Корольову.

  На грудневому зібранні заступник директора Ганна Черненко прозвітувала. Ганна Анатоліївна розповіла про вступну кампанію в аспірантуру та у докторантуру, про успішність аспірантів, про тематику досліджень аспірантів та докторантів, про науково-дослідні теми, про конференції, які проводять філологи, про гранти, про публікаційну активність, про отримані нагороди та премії, про студентів та їх наукові звершення.

  Наступним виступив заступник директора Сергій Скрильник. Сергій Вікторович проаналізував Концепцію викладання ІМ на неспеціальних спеціальностях, окресливши її принципи та цілі, а також запропонував внести зміни у цю Концепцію. З коментарями до доповіді Сергія Скрильника виступили завідувач кафедри іноземних мов хіміко-фізичних факультетів Валентин Давидов і завідувач кафедри англійської філології та міжкультурної комунікації Алла Бєлова.

  Про результати зимової сесії прозвітували заступники директора Надія Янкова та Сергій Скрильник, який також доповів про закордонні стажування філологів.
  Наприкінці Вченої ради директор Інституту філології привітав всіх з прийдешніми святами.

  Категорії: 
 • Річний звіт директора Інституту філології на зборах трудового колективу

  28 листопада відбулася конференція трудового колективу Інституту філології, на якій був присутній ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка акад. Леонід Губерський. Головним питанням на порядку денному зборів трудового колективу був звіт директора Інституту проф. Григорія Семенюка про роботу за період з вересня 2016 року до листопада 2017 р.

  «На початку звітного періоду, у листопаді, Інституту філології виповнилося 15 років від часу створення. Підбиваючи підсумки трьох п’ятирічок, ми зробили висновок, що Інститут відбувся, живе, розвивається»,

  – наголосив директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк.

  Звітуючи перед колективом та ректором, Григорій Фокович зупинився на основних напрямках діяльності Інституту – навчально-методичній, профорієнтаційній, науковій, міжнародній співпраці, виховній, роботі в гуртожитках, господарській, матеріально-технічній.

  Задовільно оцінили річний звіт директора колеги – доц. Сергій Різник, проф. Олена Івановська, проф.Ірина Голубовська, проф.Ірина Покровська, доц.Тетяна Пастушенко.

  Заключне слово на засіданні трудового колективу виголосив ректор Леонід Губерський. Леонід Васильович оцінив звіт директора та роботу Інституту філології загалом позитивно, акцентуючи увагу на тому, що потрібно й наділі розвиватися, працювати над престижем та якістю філологічної підготовки.

  Категорії: 
 • Жовтнева Вчена рада в Інституті філології

  24 жовтня відбулося чергове засідання Вченої Ради Інституту філології. Було обговорено ряд питань, зокрема про результати наукової теми "Шевченко у світовому контексті", яка виконувалася під науковим керуванням проф. Оксани Сліпушко; звіт про роботу кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії та її навчально-методичний і науковий потенціал. Окрему увагу було приділено увагу навчальним і виробничим практикам в Інституті філології. Доц. Галина Усатенко, яка курує це питання, зауважила, що у студентів спостерігається підвищений інтерес до, практик за умови якісної та ефективної організації, адже це важливий складник навчального процесу та основа для присвоєння професійної кваліфікації.

  Категорії: 
 • Міхаель Мозер - Почесний доктор КНУ

  За клопотанням кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології та Вченої ради Інституту на засіданні Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка було присвоєно звання Почесного доктора університету Міхаелю Мозеру.

  Пан Міхаель є австрійським україністом, професором Інституту славістики Віденського університету та інших університетів: Українського Вільного Університету в Мюнхені й Католицького університету імені Петра Пазманя в Будапешті та Пілішчабі, а відтепер і професором Шевченкового університету.

  Щиро вітаємо з високою нагородою, бажаємо міцного здоров’я та нових творчих успіхів.

  Фото - Тетяна Воротняк

  Категорії: 
 • Відбулося засідання Вченої ради Інституту філології

  26 вересня відбулися збори трудового колективу та засідання Вченої ради Інституту філології. Основним питанням на порядку денному було голосування і затвердження претендентів на посади завідувачів кафедр. Одноголосним рішенням було затверджено: завідувача кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу доц. Олену Мазепову, кафедри полоністики - проф. Ростислава Радишевського, а кафедри української мови та прикладної лінгвістики - проф. Анатолія Мойсієнка. Їхні кандидатури підтримали колеги на засіданнях відповідних кафедр та присутні викладачі на зборах.

  Чимало важливих питань було розглянуто на порядку денному Вченої ради. Обговорюючи Положення про Вступ до Університету на 2018-2019 н.р., члени ініціювали звернення до Вченої ради університету щодо повернення у перелік конкурсних предметів історії України замість пропонованого нині сертифікату з географії. Також на Вченій раді було розглянуто пропозицію подати кандидатуру поетеси Емми Андієвської на здобуття Шевченківської премії.

  Категорії: 
 • Травневе засідання Вченої ради ІФ

  30 травня відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. На порядок денний були винесені такі питання: конкурсні та контрактні справи, підготовка Інституту до вступної кампанії, звітність щодо екзаменаційної літньої сесії студентів, результати олімпіад тощо.

  Розпочав засідання директор проф. Григорій Семенюк, відзначивши студентів, які вибороли перемогу в інтелектуальному конкурсі та у конкурсі молодіжних ініціатив.

  Про моніторинг складання літньої сесії студентів розповіли заступники директора Сергій Скрильник, Галина Усатенко та Надія Янкова. Щодо особливостей вступної кампанії розповів присутнім головний секретар відбіркової комісії Інституту філології Сергій Різник.

  Заступник директора Ганна Черненко звітувала про ІІ тур Всеукраїнських студентських олімпіад. В Інституті філології було проведено олімпіади з перекладу з англійської, французької, німецької мови 19-20 квітня, а також олімпіади "переклад з арабської", "переклад з перської мови" 11-12 квітня. Наші студенти посіли перші місця на олімпіадах. Ганна Черненко відзначила загальну успішність студентів ІФ в олімпіадах МОН 2016-2017 рр.

  Наприкінці навчального семестру було обрано Кращого викладача року. Цьогоріч цей титул отримала директор Єгипетського центру арабської мови та культури Олена Хоміцька.

  Категорії: 
 • Квітневе засідання Вченої ради

  25 квітня відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. На порядок денний було винесено чотири основних питання, серед яких: атестація аспірантів, про навчально-виховну роботу у філологічному осередку КНУ, про виробничі та навчальні практики студентів, про перспективи розвитку самоврядування ІФ.

  Заступник директора Ганна Черненко розпочала засідання Вченої ради із наукових досягнень філологів, нагородивши переможця олімпіади. Наступним виступив щодо контрактних справ заступник директора Сергій Скрильник. Сергій Вікторович озвучив імена претендентів на продовження контактів, а потім відбулося голосування. Присутні одноголосно підтримали пропозиції щодо продовження трудових договорів запропонованих викладачів Інституту філології.

  Про принципи нарахування стипендій, формування рейтингу стипендіатів, а також про роботу стипендіальної комісії доповів заступник директора Святослав Шевель.

  На засіданні також було заслухано звіт заступника директора Ганни Черненко щодо атестації 95 аспірантів-філологів.

  Про виконання виробничих та навчальних практик в Інституті філології прозвітувала заступник директора Галина Усатенко. Галина Олегівна у своєму слові закцентувала увагу на розширенні бази проходження практик, а також на трансформації в системі вищої освіти, яка вимагає нових підходів до проходження практик (зміни графіку проведення практично-зорієнтованого навчання, оплатність/неоплатність практик).

  Голова Студентського парламенту інституту Анастасія Кікоть розповіла на Вченій раді про реалізацію студентських проектів, про вибори голів студентського самоврядування, а також про перспективи розвитку активного студентського життя.

  Категорії: 
 • Відбулася березнева Вчена рада

  28 березня відбулося засідання Вченої ради, на якому обговорили ряд важливих питань. Директор центру шевченкознавства Ірина Приліпко виступила зі звітом про відзначення Шевченківських днів 9-10 березня, обговорили питання забезпечення підручниками навчального процесу в Інституті, заслухали звіт заступника директора Сергія Скрильника про роботу мовних центрів.

  На Вченій раді проф. Костянтину Тищенку вручили свідоцтво про внесення до книги пошани Глухівської міської ради за вагомий внесок у наукову і культурну діяльність. Також на засіданні почесну грамоту від ректора вручили ветерану праці Тамарі Зарицькій за багаторічну сумлінну працю.

  Категорії: 
 • Лютнева Вчена рада: Шевченко і нагороди

  В останній день зими, 28 лютого, відбулося засідання Вченої ради.
  Було затверджено заходи з нагоди Шевченківських днів, 9 і 10 березня, які проводитимуться в університеті, а проф. Анатолій Мойсієнко прочитав присутнім доповідь "Шевченко - новатор".

  Також на засіданні було вручено ряд нагород. Грамотою від Міністерства культури України було нагороджено співробницю Центру культури та етнографії Анжеліку Рудницьку.

  Нагрудний знак Академії педагогічних наук України "Ушинський К.Д." було вручено проф. Людмилі Задорожній, а грамотою Академії педагогічних наук України нагороджено проф. Ганну Мережинську.

  Почесними грамотами було нагороджено проф. Аллу Бєлову і директора Інституту філології проф. Григорія Семенюка. Також грамоти отримали Наталію Прогонову, доц. Аллу Мусієнко, проф. В'ячеслава Карабана, а також доц. Світлану Дяченко (грамота ветерана праці).

  Категорії: 
 • Відбулося засідання Вченої ради Інституту філології

  На Вченій раді Інституту філології, яка відбулася 31 жовтня, на порядку денному було обговорення кількох звітів.

  Заступниця директора з навчально-методичної роботи (слов'янський напрям) доц. Надія Янкова навела результати ректорської олімпіади з української мови серед першокурсників спеціалізацій "українська мова і література", "слов'янські мови", "прикладна лінгвістика", "літературна творчість" та "класична філологія". На "відмінно" написало 62 людини, на "добре" - 75 і 22 особи написали олімпіаду "задовільно".

  Заступник директора з навчально-методичної роботи (східний і західний напрям) доц. Сергій Скрильник звітував про ректорську олімпіаду з французької та англійської мов, я кій взяло участь 77 студентів зі 115 першокурсників.

  Заступник директора з навчально-виховної роботи доц. Святослав Шевель звітував про поселення в базові гуртожитки за період вступної кампанії.

  Заступниця директора з навчальної і науково-методичної роботи доц. Галина Усатенко виступила з доповіддю про навчальні і виробничі практики. У своєму звіті Галина Олегівна підсумувала проблеми, пов'язані з практиками, і запропонувала шляхи вирішення. Зокрема, у першій декаді грудня планується проведення фестивалю філологічних професій. Вже вирішується питання з розширенням баз практик. Зокрема, у жовтні підписано договір із перекладацьким бюро "Аккордо" для практики літературного редагування, а також з Департаментом країн Близького Сходу в МЗС України для перекладацьких практик.

  Голова вступної кампанії доц. Сергій Різник доповів членам Вченої ради про зміни в умовах прийому до вищих навчальних закладів на 2017-2018 н.р. Оголошені зміни викликали неабияку дискусію між присутніми в залі.

  Каріна Дорошенко,
  фото - Валерій Попов

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to вчена рада