вчена рада

 • Відбулася Вчена рада Інституту філології

  12 жовтня в Інституті філології відбулася Вчена рада.

  На порядок денний були винесені такі питання:
  1. Затвердження плану роботи Вченої ради на 2020-2021 навчальний рік (заст. директора, д.філол.н. О.В. Романенко).
  2. Підсумки проведення акредитації (заст. директора доц. Л.Г. Смовженко, гаранти освітніх програм).
  3. Атестація аспірантів, докторантів та здобувачів Інституту філології (заст. директора, д.філол.н. О.В.Романенко).
  4. Присвоєння вченого звання.
  5. Конкурсні справи.
  6. Різне (рекомендації до друку студентського альманаху, навчальних і методичних посібників).

  Фото Валерія Попова

  Категорії: 
 • Квітнева Вчена рада відбулася дистанційно

  Цієї середи, 29 квітня 2020 року, відбулося планове засідання Вченої ради Інституту філології в онлайн-форматі у Skype, що нині диктують нові карантинні реалії. Традиційно головував на засіданні директор Інституту філології Григорій Семенюк. Григорій Фокович поінформував членів Вченої ради про поточну ситуацію в Університеті. На порядку денному було обговорення підготовки до проведення державної підсумкової атестації випускних курсів Інституту. Нагадаємо, що на платформі Google Classroom створено тестовий клас для магістрантів 2 року навчання. Для цього потрібно зайти на сторінку https://classroom.google.com/ та натиснути на “+” у правому верхньому кутку; обрати “Приєднатися до класу” і ввести код yfbfocq.

  На квітневій Вченій раді також йшлося про перебування студентів у гуртожитку під час карантину та перспективи подальшої роботи Інституту в новому форматі. Після цього учасники засідання розглянули низку кадрових пропозицій кафедр про продовження контрактів викладачів. Окрім того, спільно була затверджена програма вступних іспитів до аспірантури у 2020 році.

  Насамкінець директор Григорій Семенюк побажав колегам міцного здоров'я та висловив сподівання, що наступне засідання Вченої ради відбудеться уже у стінах Інституту філології.

  Інформацію надав заступник директора Інституту філології з навчально-виховної роботи Святослав Шевель

  Категорії: 
 • Відбулася Вчена рада Інституту філології

  25 лютого в Інституті філології відбулася Вчена рада. На засіданні була виголошена доповідь доц. О.Бондаренка «Мова як зброя в гібридній війні»; заслуханий відповідальної за міжнародні зв’язки та профорієнтаційну роботу асист. Катерини Білик про закордонні стажування викладачів і студентів Інституту філології, а також про роботу мовних центрів; доповідь зав. кафедри, проф. Людмили Грицик про підготовку до відзначення 206-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в Інституті, різне.

  Доповідь О.Бондаренка «Мова як зброя в гібридній війні» є скороченою версією двогодинної лекції, яку можна прослухати на ютуб-каналі доцента. У ній проілюстровано, як мова стає водночас об’єктом і засобом ураження у нинішньому збройному протистоянні України та Росії. Розглянуто соціально-політичний, історико-лінгвістичний, власне мовний, а також законодавчий рівні, на яких відбувається мовна війна.

  У звіті відповідальної за міжнародні зв’язки та профорієнтаційну роботу асист. Катерини Білик зазначено, що за 2019 рік на стажуванні побували 53 співробітники та 225 студентів Інституту філології. Більшість стажувань викладачів були короткострокові з метою наукового стажування, інші – з метою викладання. Також більшість студентів їздили на стажування за кордон по стипендії – семестровій або річній.

  Також Катерина Білик проаналізувала роботу мовних центрів Інституту філології за попередній рік і анонсувала відкриття у березні 2020 року ще двох структурних підрозділів Інституту – Центру хорватської мови і культури та Центру балтистики.

  Про масштабну підготовку до Шевченківських днів в Інституті філології розповіла зав. кафедри, проф. Людмили Грицик. Серед заходів, які планує організувати кафедра – зустрічі з лауреатами Шевченківської премії, презентація українсько-грузинського збірника «Шістдесятники», шевченкознавча конференція, у межах якої працюватиме 5 секцій і 2 круглих столи.
  Насамкінець розглядали питання організаційного характеру.

  Текст Анна Мукан, фото Юлії Кузьменко

  Категорії: 
 • У КНУ буде створено інститут кураторства

  Сьогодні бути гарним фахівцем недостатньо. На сучасному ринку праці окрім професіонала шукають всебічнорозвинену особистість. На першому плані - персона - інтелігентна, креативна, сильна духом, зі свідомою громадянською позицією. Не тільки роботодавцям потрібна така особистість, але й нашій державі. Сьогодні Україні не вистачає націєтворчих громадян, особистей із ціннісними орієнтирами та індивідуальністю. Ці якості формуються, перш за все, в соціальних групах. Відповідно до цього освітній заклад не тільки має навчати, а й виховувати. Виховна робота має здійснюватися, на думку членів Постійної комісії Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка з гуманітарних питань, через кураторів. Члени комісії на чолі з Григорієм Семенюком 12 лютого жваво обговорювали проект положення "Про інститут кураторства в КНУ імені Тараса Шевченка". До обговорення долучилися представники студентського самоврядування Університету.

  Проект буде передано на Вчену раду Університету.

  Категорії: 
 • Відбулися збори трудового колективу та Вчена рада Інституту філології

  26 листопада в Інституті філології відбулися збори трудового колективу та засідання Вченої ради.

  Головним питанням на порядку денному зборів трудового колективу був звіт директора Григорія Семенюка про роботу за період із вересня 2018 р. до листопада 2019 р. і окреслення перспектив розвитку на новий навчальний рік. Звітуючи перед колективом та проректором Олександром Рожком, Григорій Фокович розповів про навчально-методичну, профорієнтаційну, наукову, виховну, господарську роботу, про матеріально-технічне забезпечення Інституту, про поселення у гуртожитки, про міжнародну співпрацю. В обговоренні звіту директора взяли участь: голова СПІФу Марина Мацюк, завідувачі кафедр Олена Івановська, Ірина Покровська, Ніна Соловей, Георгій Крючков, відповідальний секретар відбірної комісії Інституту філології Сергій Різник. Представники усіх структурних підрозділів Інституту оцінили звіт задовільно. Заключне слово на засіданні виголосив проректор Олександр Рожко.

  Після зборів трудового колективу розпочалася Вчена рада Інституту філології. На науковому зібранні обговорювали підготовку до зимової сесії, слухали звіти керівників наукових бюджетних тем, а також затвердили теми кандидатських і докторських дисертацій аспірантів і докторантів І року навчання.

  Категорії: 
 • Відбулося засідання Вченої ради Інституту філології

  29 жовтня в актовій залі відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. На порядок денний було винесено п’ять питань.

  Засідання почалося з відзначення грамотами почесних ювілярів інституту. Директор проф. Г.Семенюк нагородив Л.Шевченко, Н.Соловей, О.Бортничук, С.Тоцьку, І.Доровську грамотами за активну працю в ноуковій, освітній і виховній діяльності, підписаними Л.Гурберським, В.Цвихом, Ф.Кирилюком.

  Професор Л.Гнатюк виголосила доповідь про «Нові правила правопису української мови». Сучасна редакція правопису побачить світ уже в кінці року. Наступні три роки будуть перехідним періодом, під час якого діятимуть попередні й нові правописні норми. Доповідач зазначила, що члени правописної комісії повернули деякі особливості правопису 1928 року. При цьому спеціалісти з комісії мали на меті об’єднати та уніфікувати західно- й східноукраїнські варіанти мовної практики.

  Другим питанням на порядку денному був план роботи Вченої ради на 2019-2020 навчальний рік. Його одноголосно затвердили всі члени ради.

  Третє питання – поселення студентів Інституту філології у гуртожитках – висвітлив заступник директора Святослав Шевель. Він доповів про ситуацію з поселенням іноземних і українських студентів в базових гуртожитках інституту й гуртожитках інших підрозділів Університету.

  В. Осідак виголосила доповідь «Стан викладання іноземних мов на неспеціальних факультетах: проблеми й виклики. Іноземна мова в структурі бакалаврських, магістерських та аспірантських освітніх програм неспеціальних факультетів КНУ». За тим відбулося обговорення доповіді. Анна Мукан, фото Юлія Кузьменко

 • Відбулися збори трудового колективу та Вчена рада Інституту філології

  24 вересня в Інституті філології відбулися збори трудового колективу. Основним питанням порядку денного було обрання завідувача кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії. Претендентом на заміщення вакантної посади завідувача кафедри був професор Іван Бондаренко. Іван Петрович на засіданні презентував свою програму розвитку кафедри на найближчі роки. Після виголошення промови слово взяли колеги Івана Бондаренка. Завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська відзначила, що завдяки Івану Петровичу нині на сходознавстві в Інституті філології є чимало кандидатів та докторів наук, які захистилися під його керівництвом чи завдяки його рецензентству. Це сприяє якісній фаховій підготовці перекладачів-сходознавців, а також робить нашу спеціальність "сходознавство" конкурентоспроможною на освітньому ринку України. За сприяння Івана Бондаренка розвинулося активне міжнародне співробітництво Інституту філології та КНУ загалом з країнами Далекого Сходу та Південно-Східної Азії. Про це говорила завідувач кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості професор Людмила Грицик, яка стояла у витоках відділення сходознавства в Київському університеті. Заступник директора Ганна Черненко та завідувач кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур професор В’ячеслав Шовковий також позитивно оцінили роботу Івана Петровича на попередній каденції завідувача кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії і підтримали кандидатуру на заміщення вакантної посади. Слово виголосив також і директор Інституту філології професор Григорій Семенюк, який разом із заступником Людмилою Смовженко були на відкритій лекції Івана Петровича та на засіданні кафедри. Григорій Фокович відзначив, що Іван Бондаренко зумів згуртувати найбільшу за чисельністю кафедру в Інституті.

  Насамкінець засідання трудового колективу одноголосним рішенням було затверджено завідувача кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу професора Івана Бондаренка.

  Після засідання трудового колективу відбулася Вчена рада Інституту філології. Перед розглядом основних питань порядку денного Вченої ради від імені ректора директор Інституту філології Григорій Семенюк вручив похвальну грамоту професору Ніні Корбозеровій. Під час зібрання було розглянуто такі питання: 1) Про результати вступної кампанії 2019/2020 н.р. і завдання щодо організації та забезпечення набору вступників до Інституту філології на 2020/2021 н.р. (доц. С.М. Різник); 2) Обговорення плану роботи Вченої ради на 2019-2020 навчальний рік (заст. директора, д.філол.н. Г.А. Черненко); 3) Атестація аспірантів, докторантів та здобувачів Інституту філології (заст. директора, д.філол.н. Г.А. Черненко).

  Категорії: 
 • Відбулося чергове засідання Постійної комісії Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка з гуманітарних питань

  12 вересня в Інституті філології відбулося чергове засідання Постійної комісії Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка з гуманітарних питань, головою якої є директор Інституту філології Григорій Семенюк.

  Основним питанням, яке розглядалося на засіданні, було "Про виконання плану роботи за 2018/2019 н.р. та затвердження плану роботи на 2019/2020 н.р. (створення робочих груп, тимчасових комісій)". На засіданні комісії були представники таких структурних підрозділів Шевченкового університету, зокрема Григорій Семенюк, доктор філологічних наук, директор Інституту філології, голова комісії; Сергій Даниленко, доктор політичних наук, доцент кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин; Олена Добржанська, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародної інформації, директор Центру комунікацій КНУ; Людмила Куровська, завідувач навчальної лабораторії кафедри біохімії ННЦ «Інститут біології»; Надія Максименко, директор Молодіжного центру культурно-естетичного виховання Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Ярослава Прихода, кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи і редагування Інституту журналістики; Сергій Різник, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології; Марія Рогожа, доктор філософських наук, професор кафедри етики, естетики та культурології, Мирослав Русин, кандидат філософських наук, професор, завідувач кафедри української філософії і культури філософського факультету; Світлана Черноус, кандидат юридичних наук, доцент кафедри трудового права та права соціального забезпечення юридичного факультету; Святослав Шевель, кандидат філологічних наук, асистент кафедри української мови та прикладної лінгвістики, секретар комісії.

  Категорії: 
 • Підсумкове засідання Вченої ради Інституту філології

  У вівторок, 25 червня, завідувачі та представники кафедр Інституту зібралися в актовій залі, аби на чолі з директором Григорієм Семенюком та його заступниками обговорити питання на часі. Не оминули хвилини суму – хвилини мовчання світлій пам’яті Ярослави Шекери, доцента кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії, якої не стало 17 червня.

  Людмила Смовженко звітувала про виробничі практики студентів (перекладацькі, соціально-комунікативні, комунікативні тощо). Методична база їх цього семестру покращилася. 13 практик апробувалися вперше. Усього було 39 практик, які допомогли 840 студентам покращити навички та розкрити себе.

  Далі голови екзаменаційних комісій презентували свій звіт про підсумкові іспити та захисти дипломних робіт бакалаврів і магістрів 2019 року. Вони будуть раді співпраці з Університетом і наступного року, адже вражені рівнем підготовки студентів та організованості викладачів.

  Почули про підсумки літньої сесії. Більшість майбутніх філологів пройшли цей етап. Щодо всіх питань: адміністрація працює індивідуально з кожним студентом задля досягнення найкращого результату. Також від Надії Янкової прозвучав звіт про стажування викладачів Інституту філології. Цьогоріч 25 осіб мали такий досвід. Заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко надала звіт про стан готовності до захисту випускників аспірантури 2019 року та про рекомендації до аспірантури цього ж року.

  Приємні моменти – нагородження. Доцента кафедри зарубіжної літератури Наталію Любарець відзначили подякою від Київської малої академії наук учнівської молоді. На завершення Людмила Олійник, начальник навчально-організаційного відділу із забезпечення навчального процесу, подала рекомендації на іменні стипендії для студентів Інституту філології. На премії Кабміну, імені Стешенка, імені Сергія Єфремова та соціальну стипендію Верховної ради України рекомендовані Паула Щербатюк, Юлія Лавренчук, Наталія Лисенко, Анастасія Петрович.

  Інститут філології продовжує роботу. Попереду – лише покращення, адже через літо, після вступної кампанії, до нас прийдуть безліч першокурсників. Будуть нові завдання й виклики та нові колективні й мудрі рішення.

  Фото Валерія Попова

  Категорії: 
 • Травневе засідання Вченої ради в Інституті філології

  28 травня відбулося засідання Вченої ради Інституту філології. Перед початком роботи директор Інституту філології Григорій Семенюк зачитав наказ ректора про відзначення кращих співробітників Інституту філології, а також привітав ювілярів цього місяця, вручивши їм грамоти від імені ректора Університету Леоніда Губерського. На порядку денному травневого засідання було розглянуто 4 основних питання. Про перспективи розвитку студентського самоврядування в Інституті філології доповіла голова СПІФ Марина Мицюк. У своєму слові Марина окреслила напрямки діяльності студентського самоврядування та розповіла про такі проекти, як "Консультант абітурієнта", "Студкуратор", "Book crossing" та інші. Про підготовку вступної кампанії 2019 року розповів відповідальний секретар відбіркової комісії Інституту філології Сергій Різник. Сергій Михайлович закцентував увагу на етапах вступної кампанії, проаналізував оприлюднену інформацію щодо вступу на сайтах та у соцмережах. А також закликав кафедри активно долучатися до агітаційної діяльності на профорієнтаційних заходах. Про наукові періодичні видання в Інституті філології доповіла заступник директора з наукової роботи Ганна Черненко. Окрім цього було розглянуто питання висунення кандидатів на визнання кращих викладачів року. У рамках травневого засідання також було розглянуто конкурсні та контрактні справи.

  Категорії: 

Сторінки

Subscribe to вчена рада