ярмарок

 • Фестиваль індонезійської кухні в Інституті філології

  В Інституті філології триває Тиждень Індонезії. 4 грудня всі охочі могли покуштувати традиційні індонезійські страви. Одна з , пані Марта пригощала кавою та розповіла трохи про традиції кавування на Далекому Сході. Більшість їжі там дуже гостра, індонезійці не шкодують приправ на жодну тарілку. Тому трохи хочуть підсолодити собі сніданок чи обід – кава дуже міцна й містить багато цукру. Зате бадьорості не позичати! Ще смакували рисові чіпси крупук. Їх можна їсти як крекери, додаючи соуси за смаком. Загалом рис в Індонезії їдять, наче ми – хліб. Серед інших пригощень – смажений рис із куркою, індонезійський салат з арахісовим соусом, брикет із рису, зварений в банановій шкірці. Вистачило на всіх, кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно‑Східної Азії рада поділитися екзотичними смаколиками на перерві. Тиждень Індонезії продовжився 5 грудня переглядом кінофільмів мовою оригіналу в Центрі індонезійської мови і літератури.

  Юлія Кузьменко

 • Благодійний ярмарок "Дружба народів"

  14 листопада в холі Інституту філології відбувся благодійний ярмарок "Дружба народів". Студенти з усіх освітніх програм запрошували на смаколики, до фотозон, ділилися цікавинками про традиції народів, мови яких вони вивчають. Наприклад, першокурсники-літтворці пропонували тістечка з жартівливими передбаченнями. Захід організовує щороку Студентське профбюро Інституту філології на чолі з Яною Овчинніковою. Кошти, зібрані з продажів, передадуть дитячому будинку.
  Фото - Валерій Попов.

  Фото - Валерій Попов.

  Категорії: 
 • Поетичні листівки на Благодійному ярмарку ІМВ

  13 травня в холі Інституту міжнародних відносин відбувся благодійний книжковий ярмарок. Представницею від Інституту філології була Світлана Вертола, студентка 4 курсу спеціальності «літературна творчість».

  Для Світлани ініціатива «Твоя поетична листівка» ― уже, вочевидь, частинка життя (і бакалаврська робота). Кілька тематичних серій, безліч презентацій (в Університеті та поза ним), наліпки, окремий буклет обраних поезій у перекладі шведською… Скоро зустрічатимемо нову сходинку розвитку: вірші, на які поети надихнулися художніми роботами. Проект згуртував багатьох творчих молодих людей з усіх куточків України.
  А от благодійність – частинка життя Галини Тюфанової, студентки 4 курсу ІМВ (міжнародне право). Галя очолює благодійну студентську організацію у своєму корпусі та шукала, як прикрасити й урізноманітнити книжкову тематику ярмарку.

  Тож на продаж виставили не лише художню й спеціалізовану літературу, а й смаколики, еко-сумки та фірмові стікери. Збагатившись корисною річчю, покупці допомогли Прилуцькому обласному будинку дитини «Надія» та аспірантці ІМВ Анастасії Прядко, яка бореться із хворобою.
  Усі лиха можна подолати, коли ми згуртовуємося для доброї справи. Раді співпраці з ІМВ!

  Юлія Кузьменко

  Категорії: 
 • Стартував «Тиждень ІФ»

  До річниці заснування Інституту філології (12 листопада 2001) Студентський парламент ІФ підготував насичену програму на щодень. Захід перший: ярмарка та художнє мистецтво. Голова культурно-мистецького відділу Анна Бакума підтримувала своїх колег-чарівниць зі СПІФ. Продавцями благодійної ярмарки «ARTiШок» стали Світлана Вертола (4 курс літтворчості), Анастасія Сирота (4 курс богемістики) та Юлія Чубарева (3 курс болгаристики), яка, до речі, вигадала назву заходу. Шок від арту плюс мовна гра – чи не креативно?. На ярмарку можна було придбати візерункові пряники «ІФ», найяскравіші екземпляри з 4 етапів проекту «Твоя поетична листівка», широко відомого літераторам завдяки Світланці. Були акварелі та олійні картини Анни Савченко, студентки-германістки. СПІФівці навіть поділилися для ярмарку власними конспектами за роки навчання. Користь покупцям, приємність дітям. Частину коштів від проданого соціальний відділ студпарламенту ІФ витратить на подарунки до Дня Святого Миколая вихованцям дитбудинку.

  Трохи згодом навпроти «АРТіШоку» почали запрошувати на майстер-клас із малювання Анастасії Григор’євої. Настя – студентка 4 курсу богемістики, вона творча, завжди усміхається та рада спілкуванню. Має багато талантів (фотографує, співає, грає на струнних), але сьогодні демонструвала саме художній. Її сусідки Мирослава Яворська з подругою Вікторією Єрмоленко закликали всіх охочих, аби намалювати їх портрети. У дівчат цікава акварельна техніка.

  Таким творчим і благочинним вийшов перший день «Тижня ІФ». Далі буде.

  Фото - Валерій Попов, Юлія Кузьменко

 • Благодійний ярмарок в ІФ

  20 квітня соціальний відділ Студентського парламенту Інституту філології провів благодійний книжковий ярмарок. Для продажу студенти зібрали книги на різні смаки: художню і наукову літературу, підручники і конспекти. Виручені кошти було перераховано у Вінницький дитячий будинок.

  Категорії: 
 • Благодійний ярмарок у Міжнародний день щастя

  20 березня 2017 року з нагоди Міжнародного дня щастя відбувся волонтерський ярмарок, на якому студенти продавали випічку, тістечка, млинці… Метою ярмарку було зібрати кошти для дітей, хворих на рак.

  Організаторами волонтерського ярмарку була Кафедра слов’янської філології і «Таблеточки»- міжнародний благодійний фонд.

  Категорії: 
 • Тиждень філологічних професій

  Інститут Філології запрошує на Тиждень філологічних професій 14-16 грудня 2016 р.

  Ця ініціатива зумовлена реалізацією стратегії практико-зорієнтованого навчання. Метою заходів є допомога студентам старших курсів і випускникам з пошуком фахової роботи, можливостей для проходження практики та стажування у вітчизняних та закордонних компаніях

  14 грудня 2016 року з 13.00 до 15.00 в Актовій залі Гуманітарного (Жовтого) корпусу відбудеться зустріч:

  представники компанії «Вертольоти України» розкажуть про можливості для працевлаштування перекладачів;

  представники видавництв «Люта справа» та «Літопис» – розкажуть про професію редактора, зокрема наукового редактора.

  15 грудня з 10.00 до 16.00 Сектор працевлаштування студентів і аспірантів Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує взяти участь у проекті «Global Career Fest».

  Програма заходу:

  10.00- 16.00 - реєстрація учасників, інтерактивні програми від сектора працевлаштування (хол Інституту Філології);

  11.00-15.00 - виставка роботодавців (хол Інституту Філології);

  12.00-14.00 - офіційне відкриття заходу, лекторій ( ауд. 63);

  14.00 - 15.00 - презентації вакансій (ауд. 63, 64, 20);

  15.00-16.00 - майстер-клас із Soft skills та кар’єрного розвитку від компаній (ауд. 64, 20);

  Спікери лекторію:

  Вікторія Андрієвська - спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Представництва ООН в Україні

  Тетяна Пушнова - керівник порталу Ukraine Today, екс-очільниця Телевізійної Служби Новин на телеканалі 1+1.

  Сергій Фоменко – віце-президент із питань комерції ПрАТ«Міжнародні Авіалінії України».

  Учасники-роботодавці:

  ПрАТ “МАУ”, ТОВ “Дискордія” , jooble, Speak UP, English Prime, British Counсil, Інтелевраз, Соната, Ізраїльський культурний центр, Холдинг Сімпатік Груп.

  16 грудня 2016 року з 13.00 до 15.00 в ауд. 81 відбудеться зустріч із компанією з навчання іноземних мов DENIS SCHOOL.

  Запрошуємо всіх!

  Категорії: 
 • Благодійний книжковий ярмарок до Дня Святого Миколая

  Шановні викладачі, студенти, працівники та гості Інституту філології!

  Звертаємо Вашу увагу на те, що наступного тижня у четвер (08.12) буде проводитися Благодійний книжковий ярмарок!

  Усі охочі долучитися мають змогу принести різну художню, дитячу та наукову літературу українською або іноземною мовами, яка вже не потрібна і може бути корисна для молодших курсів або колег (книги, посібники, конспекти, пізнавальні журнали), зазначивши при цьому адекватну ціну на палітурці.
  Ярмарок відбуватиметься у холі Інституту філології з 11:00 до 17:00

  Усі виручені кошти підуть на подарунки для діток із дитячого будинку до Дня Святого Миколая.

  Якщо у Вас є цікава література, яка чекає на нового власника – заносьте в ауд.13 (СПІФ) ДО середи (07.12) у прийнятному стані.

  Координатор проекту –
  голова соціального відділу Студентського парламенту Інституту філології
  Гріньова Марія (099 780 2379)

  Категорії: 
 • Смакуючи стравами різних країн

  У різних куточках світу за короткий проміжок часу можна було опинитися сьогодні, завітавши на фестиваль їжі до Інституту філології. В дзеркальному холі були представлені традиційні страви країн, мову і культуру яких вивчають в Інституті філології. Все спробувати не вдалося, але багато цікаво дізнатися встигнути можна.

  Студентка Катерина з французької філології приготувала млинці за особливим французьким рецептом з яблучним пюре, адже ця страва смакує на сніданок не рідше, ніж поширені у стереотипах круасани. А Роман Гардашук з арабістики ледь встигав готувати фалафель. Страви з нуту, попри розмаїття халви, смакували всім. Болгаристи частували кокосовими печивами і рахат-лукумом. Сама рахат-лукум вважається однією із традиційних страв з часів, коли країна була під Османською імперією. А от полоністи наготували смачних сирників з вишневим варенням та млинці з вишнями. Ці ягоди у поляків присутні і багатьох стравах. Було на стенді полоністів і ягідне желе, але його встигли з’їсти швидше, ніж воно би розтанула в теплій атмосфері фестивалю.

  Від Америки з лимонним печивом і круасанами, через українську кухню з варениками і пампухами та гагаузьку кухню з айвою та горіхами з медом, потрапити на Схід з корейськими суші і рисовою вермішеллю можна було за десять кроків. Феєрія свята і розмаїття смаків - це все було в одному Жовтому корпусі 8 листопада.

  Каріна Дорошенко,
  Фото – Валерій Попов

  Категорії: 
 • В Інституті філології відбулися фольклористичні читання пам’яті Лідії Дунаєвської

  Восьмі всеукраїнські наукові фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській, організовані кафедрою фольклористики Інституту філології, гармонійно поєднали науку і мистецтво. Так 27 травня розпочалося круглим столом «Фольклористика як базова галузь гуманітаристики: історія, сучасність, перспективи розвитку». Обговорювали питання навчальних програм у школі, де суттєво скорочено кількість годин на вивчення фольклору, про прикладне завдання фольклористики, сучасну народну творчість, обмінювалися тезами щодо народних традицій закордоном, зокрема, про японську школу фольклористики розповів викладач Інституту філології Хіросі Катаока. В обговореннях круглого столу взяли участь не лише затверджені учасники програми, а й завітало кілька поважних гостей з НАН України (Дмитренко М.К., завідував відділу фольклористики в ІМФЕ ім. М.Рильського та науковий співробітник цього Інституту Чебанюк О.Ю.), з Міністерства освіти і науки України.
  Наукові читання плавно перемістилися у внутрішній дворик Інституту філології, де Центр фольклору та етнографії Інституту філології та студентів-фольклористів відтворювали весняний обрядовий фольклор Східного Поділля.
  Кульмінацією запланованих заходів конференції стала творча зустріч з етно-хаус гуртом «ДахаБраха». Родзинкою було виконання текстів максимально наближених до оригіналу, а далі учасники показували, як за допомогою інструментів та часткової зміни ритму створюються неповторні композиції гурту, якому вдається виносити українську культуру на світовий рівень. Присутні мали змогу почути кілька цікавих розповідей про гурт і почути кілька вже відомих треків, такі як «Весна», «Карпатський реп» та інші. Приємно, що частина учасників має неопосередкований стосунок до Інституту філології, адже, приміром, Олена Цибульська є провідним спеціалістом Центру фольклору та етнографії, а Марко Галаневич закінчив свого часу україністику.
  Чудовим завершенням фольклорної конференції став показ фільм у Будинку кіно «Наївне малярство Михайла Онацька» (режисер М.Лєбєдєв), до створення якого долучився ансамбль української музики «Роксоланія».
  Насичена програма Восьмих фольклористичних читань, паралельно з якими у стінах Інституту філології проходив і виставка-ярмарок народних ремесел, дали змогу всім слухачам та учасникам зробити важливі висновки щодо необхідності дослідження і плекання нашого українського фольклору.

  Каріна Дорошенко
  Фото: Валерій Попов

Сторінки

Subscribe to ярмарок