творчий звіт

 • 16 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ВЕЛИКОГО ТАРАСА!

  16 вересня в 1834 році за парти сіли перші його 62 студенти! Вітаємо всіх сучасних і попередніх!

  З нагоди Дня університету літстудійцям студії імені Максима Рильського та конкурсантам із інших навчальних закладів України і зарубіжжя вручено (дистанційно) грамоти й дипломи за зайняті ними призові місця в студентському літературному конкурсі "Жива троянда". А членам журі конкурсу (голова студент Богдан Братусь) оголошено подяку.

  Бажаємо всім конкурсантам творчого натхнення!

  "ЩОБ СЛОВО ПЛАМЕНЕМ ВЗЯЛОСЬ,

  ЩОБ ЛЮДЯМ СЕРЦЕ РОЗТОПИЛО!"

  (Т. Шевченко).

  Оригінали дипломів і грамот будуть вручені призерам на першому засіданні Літературної студії імені Максима Рильського після закінчення карантину. Орієнтовно – 10 листопада ц. р.

  До зустрічі на наступному конкурсі в травні 2021 року! Запрошуємо всіх майбутніх письменників України та зарубіжжя якнауспішніше підготуватися до конкурсних змагань. Борімося – поборемо, нам Бог помагає!

  Центр літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

 • Участь тюркологів ІФ у творчому фестивалі "Золотий ключик"

  18 грудня студенти 1 курсу, які вивчають турецьку, дебютували на презентації фестивалю-академії кіно-театральної TVорчості “Золотий ключик” до Дня Святого Миколая.

  Першокурсники кафедри тюркології виступали на одній сцені з відомими телеведучими «Нового каналу», «СТБ», «Першого національного», серед яких Влада Литовченко та Наталія Кудряшова; із зірками відомих телепроектів, виконавцями головних ролей у серіалах «Школа», «Марк+Наталка», «Історія одного злочину», «Пес», «Той, хто не спить», учасниками «Голосу країни», «X-фактора» та шоу «Холостяк».

  Під час святкового дійства завітав справжній Святий Миколай із подарунками для всіх, хто себе гарно поводив протягом року.

  Студенти-тюркологи вразили гостей концерту тремтливим виконанням однієї з найвідоміших та найулюбленіших пісень українців «Сам собі Країна» у перекладі турецькою. Дівчата здивували своєю харизмою, прекрасним почуттям гумору та невичерпним зарядом енергії, яким вони охоче ділилися з гостями.

  Висловлюємо щиру подяку нашим талановитим студенткам: Анні Савків, Вікторії Логащук, Ірині Кулик, Закії Шукуровій, Юлії Нужді, Анастасії Марченко, Єлизаветі Грінченко, Соломії Васильєвій та їхньому куратору Антоніні Каленській!

  Інформацію надала кафедра тюркології

 • Вийшов студентський альманах "Сві-й-танок"

  Студентський альманах "Сві-й-танок" – літературно-художнє видання, де студенти всіх курсів, аспіранти та випускники можуть надрукувати власні поетичні та прозові твори, переклади і критичні статті. Нещодавно вийшов десятий випуск альманаху, над яким працювала студентська редколегія та викладачі кафедри історії української літератури, теорії літератури і літтворчості, а також директор Центру літтворчості Інституту філології Михайло Наєнко. Усі охочі можуть надсилати свої твори для наступного випуску на адресу: svijtanok.magazine@gmail.com

 • Дебют трьох випускниць «Літературної творчості»

  Нещодавно побачили світ книги випускниць «Літературної творчості». Серія «Перша книга автора», започаткована Київською міською державною адміністрацією 2015 року, відкрила сучасному літературному процесові 15 нових імен, серед яких філологині КНУ Марина Єщенко, Марія Косян та Іоланна Тимочко.

  Рукописи ретельно відбирала Видавнича рада, до якої, окрім фахових літераторів і критиків, входили і бібліотекарі, котрі враховували популярність жанру серед читачів. Тепер маємо три нові книжки: «Перший спалах» Іолани Тимочко, збірку оповідань Марини Єщенко «Поговори зі мною» та роман-антиутопію Марії Косян «Коли у місті N дощить».

  Вітаємо молодих письменниць!

  Текст – Дорошенко Каріна

 • У Моринцях відбувся другий Ше.Fest

  Напередодні Дня незалежності, 22-23 серпня, на батьківщині Кобзаря – в селі Моринці Черкаської області – відбувся другий Всеукраїнський благодійний фестиваль Тараса Шевченка Ше.Fest. Цьогоріч захід проходив також і за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фестиваль набув широкої популярності серед українців, адже Моринці відвідало близько 3-4 тисяч гостей з різних куточків України.
  На фестивалі діяли просвітницька, художня та військова галявини, театральна сцена (презентація вистав «РеінкарНАЦІЯ Тараса», «Катерина», моновистави «Варнак), нічний кінозал із фільмами про трагічні сторінки українського народу («Поводир», «Хайтарма», «Добровольці Божої чоти»), ярмарка, низка майстер-класів народних ремесел та Велика музична сцена, проводилися екскурсії Шевченковими місцями.
  Зокрема, на просвітницькій галявині із лекцією про окремі аспекти психоаналізу творчості Тараса Шевченка виступила шевченкознавець, директор Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства кафедри історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології, кандидат філологічних наук Оксана Данильченко. На галявину завітали й наукові співробітники Національного музею Тараса Шевченка – Мирон Гордійчук, який розповів про святкування столітнього ювілею творчості Тараса Шевченка, та Тетяна Калініна із лекцією «Масони в оточенні Шевченка». Цікавими були гутірки знаного казкаря Сашка Лірника, земляка Тараса Шевченка (народився у селі Ганжалівка Лисянського району), автора низки бестселерів, письменника Василя Шкляра, художника, автора серії картин «Хрещені Вогнем» Михайла Дяченка, поета та телеведучого Дмитра Лазуткіна, виступи гуртів із піснями на слова Кобзаря.

  Відвідувачі фестивалю могли повчитися художній майстерності. На галявині художника працювали майстри з Черкащини та Київщини.
  На Великій музичній сцені лунали запальні ритми українських folk та рок-гуртів: на слова Шевченка співали «Хочу Ще!», «Колір Ночі», «Друже Музико», «Тінь Сонця», «Вій», «Тінь Сонця», «Фліт», «ДримбаДаДзига», Merva, «Веремій», «Фіолет» та ін.
  У рамках проведеного аукціону картин заслуженого художника України Валерія Франчука та молодого художника Андрія Куцаченка, продажу книг, наданих Українською видавничою спілкою імені Юрія Липи, та збору коштів було зібрано близько 9 тисяч гривень, що будуть передані на підтримку українських військових.

  Категорії: 
 • Фотозвіт культурологічної поїздки студентів до Ірану

  4 жовтня кафедра Близького Сходу організувала презентацію культурологічної поїздки студентів своєї кафедри до Ірану. Пропонуємо фотозвіт із заходу.

  Фото: Валерій Попов

 • Творчий звіт студентів-фольклористів, учасників "Роксоланії"

  28 травня в Інституті філології відбувся творчий звіт народного ансамблю української музики "Роксоланія". Послухати відомий колектив зібралося чимало його шанувальників. До присутніх з коротким вітальним словом звернувся професор Іван Павленко. Програму розпочали піснею "Зоре моя вечірняя" на вірш Тараса Шевченка. Потім пролунали народні пісні, записані нашими фольклористами під час численних подорожей Україною. Творчий звіт (понад два десятки номерів) підготували художній керівник колективу Іван Павленко, керівники вокальних гуртів Наталія Хоменко та Олена Цибульська, керівник інструментального гурту Євген Жарінов, керівник хореографічного гурту Світлана Лещинська та концертмейстер Олексій Коломоєць.

  Валерій Попов

  Категорії: 
 • Захист художнього слова

  Що таке спеціальність «Літературна творчість» і хто її випускники, можна було побачити і почути 15 квітня 2014 року у будинку Спілки письменників України, де проходив захист творчих дипломних робіт магістрів цієї спеціальності.

  Розмаїття жанрів і стилів, поєднання музики і поезії – те, чим радували майбутні магістри запрошених письменників Спілки, своїх творчих керівників і друзів, які прийшли підтримати молодих творців красного слова.

  Першою наважилася на захист роботи Олена Герасим’юк, яка протягом навчання була учасником низки фестивалів і різних літературних заходів. Поетка вже стала лауреатом кількох премій, серед яких і українсько-німецька премія ім. О.Гончара, і нагорода від видавництва «Смолоскип», і перша премія в конкурсі пам’яті Леоніда Кисельова. Міцне слово і неймовірна метафорика засвідчують творчий потенціал Олени.

  За час навчання стала сформованою поеткою і Юлія Ус, асоціативне мислення і тонкі порівняння якої, не змогли не відзначити присутні.

  Теплі почуття і натхненне поетичне слово лунали з вуст Світлани Гамлій з добіркою «Гойдалки» та Катерини Петренко з добіркою «Поезолюзії».

  Поет, видавець і член Спілки письменників Сергій Пантюк звернув увагу, що серед презентованих жанрів проглядається навіть танку авторства Павла Щибрі, який також працює і в малих прозових жанрах.

  Натхненно підійшли до презентації свого творчого доробку Єлизавета Жарікова з добіркою віршів «Небо в пелюшках», що вразила присутніх своєю вигравіюваністю та тонкими натяками про сьогодення. Тендітне слово підживилося співом Єлизавети та грою авторки на роялі. Василь Соловій, презентуючи добірку своєї поезії, покликав друга-гітариста Антона Тугая (студент спеціальності «Перська мова»). Музикант створив чудову пісню на слова без п’яти хвилин дипломованого випускника.

  У стінах Мармурової зали Спілки письменників, які пам’ятають голоси визнаних класиків, звучали вірші й російською мовою – так тонко, так чуттєво, так жіночно. Євгенія Кльопова – поетка трепетної романтичної душі, як відзначила її творчий керівник – професор-текстолог Мирослава Михайлівна Гнатюк. У своїй добірці «Жизнь с тобой и без тебя» вона малює різними фарбами, творить філігранну мову, близьку до М.Цвєтаєвої.

  Ділилися майбутні магістри й своєю прозою. Так, Ольга Гузій презентувала уривок з майбутнього автобіографічного роману «Хто сказав: «Мур!»?», який невдовзі планує завершити.

  Творчі керівники дипломних робіт магістрантів мали змогу поділитися думками і враженнями з присутніми про молодих і талановитих літераторів. Серед них – знавець жанру роману професор Ніна Іванівна Бернадська, відомий професор-віршознавець Костенко Наталія Василівна, літературознавець Дмитро Васильович Стус. Керували літературним заходом професори Анатолій Олександрович Ткаченко та Олександр Григорович Астаф’єв, які водночас є і творчими керівниками, і письменниками-рецензентами. Завідувач кафедри, що випускає дипломовану творчу молодь, проф. Людмила Василівна Грицик тепло згадала про еволюційний творчий шлях, які пройшли магістри за шість років навчання і вправляння у мистецтві слова. За цей час кожному зі студентів вдалося виписатися і прийти до власного стилю, виплекати свою творчу неповторність.

  Захід, організований кафедрою теорії літератури, компаративістики та літературної творчості та Спілкою письменників, подарував слухачам короткотривалу можливість абстрагуватися від складної ситуації в країні й велику надію на якісне літературне майбутнє України.

  Текст і фото: Карина Дорошенко, кафедра теорії літератури, компаративістики та літературної творчості Інституту філології

  Категорії: 
Subscribe to творчий звіт