Відбулася перша Міжнародна конференція з історії арабської літератури

4-5 червня 2015 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася I Міжнародна конференція з історії арабської літератури (ICHAL – International Conference on the History of Arabic Literature). Інститут філології вітав у своїх стінах учасників із Азербайджану, Грузії, Єгипту, Ірану, Катару та Румунії.
Українське сходознавство було представлене доповідачами від КНУ імені Тараса Шевченка, Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, Львівського національного університету імені Івана Франка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Серед почесних гостей конференції були присутні відомий український дипломат, арабіст, Надзвичайний і Повноважний Посол Юрій Кочубей та Консул Республіки Ірак в Україні пані Зіна Мадхат Мухамед.
На пленарному засіданні учасників заходу привітали проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) КНУ імені Тараса Шевченка проф. Петро Бех та Консул Республіки Ірак в Україні пані Зіна Мадхат Мухамед. Учасники також заслухали доповідь Ю. Кочубея на тему «Арабська література в контексті світової культури». Далі робота конференції проходила у межах секцій, розподілених за тематикою доповідей, що відзначалися різноманітністю і охоплювали різні аспекти історії арабської літератури від найдавніших часів до сьогодення: від розшифрування найдавнішої пам'ятки арабської поезії до
класифікації найновіших тенденцій у популярній літературі, від
еволюції арабської діалектної літератури до питання виникнення
літературної мови як явища. У перервах між секціями учасники зустрічі мали змогу обговорити в неформальній атмосфері актуальні проблеми сходознавства, а іноземні гості поділитися своїми враженнями від перебування в Україні.
В останній день конференції після завершення роботи секцій присутні долучилися до обговорення проблем викладання арабської літератури в вищих навчальних закладах у рамках профільного круглого столу.
ICHAL – перша конференція з історії арабської літератури, що відбулася в Україні. Організаторами цього міжнародного наукового заходу виступили Єгипетський центр арабської мови та культури і кафедра Близького Сходу Інституту філології за підтримки Посольств Арабської Республіки Єгипет і Республіки Ірак в Україні, зокрема, директор Єгипетського центру Олена Хоміцька та асистент кафедри Близького Сходу Інституту філології Богдан Горват.
Конференція викликала значний інтерес дослідників арабської літератури в Україні та за кордоном. Учасники відзначили високий рівень організації, висловили задоволення результатами роботи конференції, а також сподівання, що подібні наукові заходи відбуватимуться на регулярній основі, адже вони створюють міжнародну платформу для обміну науковим досвідом, знаннями, дають змогу розширювати наукову та академічну співпрацю у царині філології.

Володимир Мукан, прес-центр Інституту філології