Стажування викладачів Інституту філології в Туреччині

У квітні-травні доценти кафедри методики навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики Інституту філології Денисенко Марина Володимирівна та Пономарьова Віра Анатоліївна повернулись з відрядження в Туреччину згідно програми міжнародних академічних обмінів Мевляна за підтримки уряду Туреччини.

Координатором цієї програми від України виступає Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Програму створено у 2011 році з метою академічного обміну студентами та викладачами між турецькими вишами та університетами інших країн світу. Іноземні студенти можуть навчатися від одного до двох семестрів в університетах Туреччини, а викладачі зазвичай читають модульні курси протягом одного-трьох тижнів.

Денисенко Марина Володимирівна читала лекції в університеті «Чукурова» в м.Адана, Пономарьова Віра Анатоліївна працювала в Університеті «Ондокуз» в м. Самсуні.

Програмою було передбачено знайомство з системою вищої освіти Турецької Республіки та з Університетом «Ондокуз», який є одним з найбільших університетів Туреччини, де навчаються 40 тисяч студентів і працюють 2 тисячі викладачів. Він був заснований у 1975 році та має у своєму складі 16 факультетів, консерваторію, 3 школи (Школа цивільної авіації, Школа іноземних мов та Школа здоров’я), 11 професійних шкіл та 5 інститутів (Педагогічний інститут, Інститут мистецтв, Інститут здоров’я, Технологічний інститут, Інститут соціальних наук).

Пономарьова Віра Анатоліївна читала лекції на факультеті Ögretim (виховання) з методики викладання англійської мови, лінгвістики та проводила воркшопи.

Заняття проводилися для студентів бакалаврату і магістратури факультету виховання (2, 3 та 5 курсів). Проведені презентації супроводжувались дискусією щодо можливості розробки спільних проектів в сфері покращення навчання англійської мови в школі і вузі в Україні і Туреччині.

Програмою «Мевляна» також було передбачено знайомство з історією, культурою та традиціями країни перебування. Представники міжнародного департаменту Університету «19 Травня» підготували спеціальну екскурсійну програму містом Самсун з відвідуванням міських музеїв, пам’яток архітектури і мистецтва, а також відвідування історичного міста Амазія, що справило незабутні враження та розкрила колорит старовинної й сучасної Туреччини, її гостинних, працелюбних і талановитих мешканців.

Партнерська участь Київського національного університету імені Тараса Шевченка у програмі Мевляна протягом наступного навчального року відкриває широкі можливості для наших студентів і викладачів, які можуть взяти участь у конкурсі та здобути право на навчання або викладання у провідних університетах Туреччини.