Фольклористи презентували проект "Любов наша - любов мила"

Цього тижня у мистецькій залі Червоного корпусу презентували фольклорний проект «Любов наша – любов мила. Концепт «кохання» у народній пісні: від балади до жорстокого романсу». Його організували кафедра фольклористики Інституту філології та Молодіжний центр культурно-естетичного виховання.
«Це не просто науково-творчий звіт. Сьогодні ми демонструємо зразки інструментальної музики та хореографії, зібрані студентами і викладачами кафедри фольклористики за останні роки», - зазначив професор Іван Павленко, художній керівник, заслужений працівник культури України.
Цього разу до презентації науково-творчого звіту підійшли по-новому. Його організували за зразком українських вечорниць – глядачі утворюють півколо, а саме дійство відбувається в центрі.
«Ми не дарма змінили формат свого звіту, адже говоримо про кохання. Від способу подачі цих рідкісних музичних творів залежить і їх сприйняття,» - наголосила Наталка Хоменко, керівник співочих гуртів.
Першою прозвучала пісня «На жовтісінькім пісочку». Її фольклористи Інституту філології записали в селі Олександрівка Петрівського району Кіровоградської області. Виконували твір студенти 3-4 курсів. Першокурсники із кафедри фольклористики також приємно вразили глядачів своєю майстерністю виконання музичних творів.
Загалом час заходу вихованці кафедри фольклористики виконали 21 пісню. Народний романс заспівала Євдокія Іванівна Кравченко. Вона приїхала до столиці із села Термахівка Іванківського району Київської області.
Закінчився творчий вечір традиційно – виконанням пісні «Многії літа».

Володимир Мукан

Фото: Володимир Мукан