В Інституті філології відбулися фольклористичні читання пам’яті Лідії Дунаєвської

Восьмі всеукраїнські наукові фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській, організовані кафедрою фольклористики Інституту філології, гармонійно поєднали науку і мистецтво. Так 27 травня розпочалося круглим столом «Фольклористика як базова галузь гуманітаристики: історія, сучасність, перспективи розвитку». Обговорювали питання навчальних програм у школі, де суттєво скорочено кількість годин на вивчення фольклору, про прикладне завдання фольклористики, сучасну народну творчість, обмінювалися тезами щодо народних традицій закордоном, зокрема, про японську школу фольклористики розповів викладач Інституту філології Хіросі Катаока. В обговореннях круглого столу взяли участь не лише затверджені учасники програми, а й завітало кілька поважних гостей з НАН України (Дмитренко М.К., завідував відділу фольклористики в ІМФЕ ім. М.Рильського та науковий співробітник цього Інституту Чебанюк О.Ю.), з Міністерства освіти і науки України.
Наукові читання плавно перемістилися у внутрішній дворик Інституту філології, де Центр фольклору та етнографії Інституту філології та студентів-фольклористів відтворювали весняний обрядовий фольклор Східного Поділля.
Кульмінацією запланованих заходів конференції стала творча зустріч з етно-хаус гуртом «ДахаБраха». Родзинкою було виконання текстів максимально наближених до оригіналу, а далі учасники показували, як за допомогою інструментів та часткової зміни ритму створюються неповторні композиції гурту, якому вдається виносити українську культуру на світовий рівень. Присутні мали змогу почути кілька цікавих розповідей про гурт і почути кілька вже відомих треків, такі як «Весна», «Карпатський реп» та інші. Приємно, що частина учасників має неопосередкований стосунок до Інституту філології, адже, приміром, Олена Цибульська є провідним спеціалістом Центру фольклору та етнографії, а Марко Галаневич закінчив свого часу україністику.
Чудовим завершенням фольклорної конференції став показ фільм у Будинку кіно «Наївне малярство Михайла Онацька» (режисер М.Лєбєдєв), до створення якого долучився ансамбль української музики «Роксоланія».
Насичена програма Восьмих фольклористичних читань, паралельно з якими у стінах Інституту філології проходив і виставка-ярмарок народних ремесел, дали змогу всім слухачам та учасникам зробити важливі висновки щодо необхідності дослідження і плекання нашого українського фольклору.

Каріна Дорошенко
Фото: Валерій Попов