Відбулася зустріч із сучасним українським фольк-гуртом «ДахаБраха»

27 травня в Інституті філології у рамках Восьмих фольклористичних читань, присвяченій професорові Лідії Дунаєвській, за сприяння кафедри фольклористики відбулася зустріч із сучасним українським фольк-гуртом «ДахаБраха». Квартет виконує українську народну музику із сучасним драйвом. Експериментуючи з фольклором, вони додали у свою музику ритми з оточуючого світу, створивши яскравий, унікальний і ні на кого не схожий образ ДахаБраха. 1 червня 2015 року гурту виповниться 11 років. Гостями інститутських стін були Марко Галаневич, Ніна Гаренецька та Олена Цибульська.

Глядачі дізналися, що Марко вчився в нашому інституті. Артист каже, що належить до випускників, які ніколи не стануть науковцями, але попри те вірить, що його справа все ж зможе збагатити культуру країни. Теплими словами згадував артист стіни Жовтого корпусу: «Спочатку треба закінчити філологію, а потім вирішувати, що робити у житті! Адже цей інститут багато чому вчить і дає широкі можливості для самопізнання».

Музиканти розповіли, що «ДахаБраха» означає «давати – брати», чим і визначають вони місію творчості взагалі. А мета творчості самого гурту – робити народний фольклор менш сільським, але більш урбаністичним, менш архаїчним, але більш актуальним. А головне – займатися популяризацією та поширенням української культури по всьому світу.

Під час зустрічі артисти співали різні пісні. Спочатку вони виконували оригінал народної пісні, а потім вже інтерпритований ними варіант!

Гурт «ДахаБраха» є доволі відомим за межами України. Музиканти багато подорожують, виступають із концертами у Європі та Америці. Кажуть, що їм подобається американська публіка своєю щирою емоційністю. Але все ж українська – найрідніша! І лише у нас можливість процесу «дахобрації» – стовідсоткова!

Спілкуючись із філологами, музиканти розповіли про те, чого не вистачає для українського музичного ринку, яка музика подобається їм найбільше, зокрема для них часто найкращою музикою у навушниках є ТИША!) Окрім цього розповідали про історію створення гурту, про театр «Дах», про процес створення музичної композиції.

Взагалі, хто досі не знає, що таке катарсис, тому обов’язково треба відвідати концерт «Дахабраха». Неймовірне поєднання фольку, сучасних мотивів та загалом шалена енергетика артистів дарує неймовірні відчуття та емоції.

Катерина Филь, 4 курс, спеціальність Українська мова і література та іноземна мова