Участь завідувача кафедри германської філології у міжнародній програмі обмінів викладачами «Мевляна»

Завідувач кафедри германської філології Ростислав Євгенович Пилипенко взяв участь у міжнародній програмі обмінів викладачами «Мевляна». Він провів близько двох тижнів у місті Адана в університеті «Чукурова», де читав лекції турецьким студентам, які вивчають німецьку мову. Приїхавши на Батьківщину, Ростислав Євгенович 18 травня поділився враженнями про своє стажування з колегами.

Перше, що вразило пана Ростислава – це відношення турків до дітей та жінок. Він також зазначив, що його здивував той факт, що перша жінка-суддя з’явилася саме у Туреччині, перший інститут розлучень також був створений у цій країні, а Туреччина, виявляється,– одна з країн, де спостерігається найнижчий рівень злочинності. До того ж, на території цієї держави століття назад були написані книги, які потім увійшли до Біблії, а у місті Ефес жила матір Божа Діва Марія.

Сучасна Туреччина також здивувала Ростислава Євгеновича своїми мінаретами, ставленням до національного героя, батька усіх турків, Мустафи Кемаля Ататюрка. В університеті «Чукурова», як зазначив Ростислав Євгенійович, навчається 55 тисяч студентів. Цей університет входить до 40 найпопулярніших університетів світу. До 1973 року він був Вищою школою і мав 2 факультети. На сьогоднішній день в університеті «Чукурова» представлено 16 факультетів.

Турецька германістика, як зазначає пан Ростислав, орієнтована на практику і у навчальному процесі переважає стиль гри (використання пісень, віршів тощо). Завжди підтримується діалог зі студентами. Турецькі викладачі дуже творчо підходять до викладання німецької мови, наприклад, переклад художніх творів супроводжується їхнім інсценуванням, німецька мова розглядається в контексті своєї пісенної культури тощо.

Ростислав Євгенович подякував кафедрі тюркології та її керівнику – Ірині Леонідівні Покровській за допомогу у реалізації його подорожі в рамках програми «Мевляна». Крім того, він висловив свої сподівання на подальшу співпрацю з університетом «Чукурова».

Кафедра тюркології ІФ