Відбулася коференція, присвячена 100-річчю з дня закінчення Юсіфом Везіром Чеменземенлі Київського університету

20 травня відбулася міжнародна науково-практична конференція «УКРАЇНСЬКО-АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІ ВЗАЄМИНИ», присвячена 100-річчю з дня закінчення азербайжанським публіцистом Юсіфом Везіром Чеменземенлі Імператорського Університету Святого Володимира.

Юсіф Везір Чеменземінлі — азербайджанський дипломат, письменник, публіцист, драматург, історик, фольклорист і політичний діяч. Перший посол Азербайджану в Україні. Цю постать і Київський університет повязує навчання. У 1910 році Юсіф вступив на юридичний факультет Імператорського Університету Святого Володимира в Києві. За весь час навчання в Університеті він ні на мить не переривав зв'язку з батьківщиною. Нині в Інституті філології при кафедрі тюркології студенти вивчають творчу спадщину азербайжанського письменника, у якій є опис українських історичних реалій, зокрема у романі "Студенти".

Кафедра тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Посольство Азербайджанської Республіки в Україні запросили на коференцію чимало почесних гостей. Від імені ректора Леоніда Губерського привітав із відзначеною датою проректор Петро Бех, який урочисто відкрив засідання конференції. З вітальними словами також виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайжанської Республіки в Україні д.філософ.н. Ейнулла Мадатлі, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайжанської Республіки в Угорщині, д.філол.н. Вілаят Гулієв, Надзвичайний і Повноважний Посол у Французькій Республіці (1992-1997), провідний науковий співробітник Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, почесний доктор Дипломатичної академії, к.філол.н. Юрій Кочубей. Під час своїх виступів уповноважені особи висловлювали захоплення діяльністю Юсіфа Везіра, дякували за можливість святкувати річницю саме у стінах Шевченкового універстету керівництво Університету та Інституту філології, зокрема особисто директора Інституту Григорія Семенюка, який разом із своїм заступником к.філол.н. Сергієм Скрильником були присутні на конференції.

Після виступів послів та почесних гостей із цікавими доповідями про життєпис пана Юсіфа виступили українські та іноземні науковці.

Модератором конференції виступила к.філол. н., завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська.

Завершальне слово із подякою всім учасникам коференції виголосив онук Юсіфа Везірова, дипломат, співробітник МЗС Азербайжанської Республіки.