Феодосій Гуменюк: "Лише природа може навчити як творити шедеври"

15 травня Центр фольклору та етнографії та кафедра фольклористики Інституту організували зустріч із Феодосієм Гуменюком, чиї картини експонуються в Мистецькій залі з 5 травня. Організована виставка художніх робіт українського живописця, графіка, лауреата Шевченківської премії, народного художника України, Заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної Спілки художників України – Феодосія Гуменюка включає різні картини за тематикою, що демонструє коло інтересів митця.

Феодосій Гуменюк родом з Вінниччини, освіту здобув у Ленінградському інституті живопису, скульптури і архітектури ім. І. Ю. Рєпіна. Творчість митця зорієнтована на прадавні духовні національні цінності. Твори майстра присвячені історичному минулому України, обрядам, віруванням українців. Через символи-метафори художник наближається до глибин української ментальності. Живописні і графічні твори майстра з їх лаконізмом, монументальністю, своєрідною і виразною декоративністю, багатоплановістю і колористикою, створюють ефект килиму. Привертає увагу на виставці оригінальна серія робіт художника – «Чумацькі ікони». Це своєрідне авторське прочитання оригінальних чумацьких ікон.

Під час зустрічі зі студентами пан Феодосій розповів про проблему загальної бездуховності молоді, якій не вистачає єднання з природою. На думку художника, лише природа може навчити як творити шедеври. Український живопис відрізняється від інших своєю кольоровістю, відкритістю, на відміну від росіян, які пишуть "затерто".

Високо оцінили презентовану виставку картин присутні, зокрема Анжеліка Рудницька та Олексій Доля. На зустрічі були: викладачі кафедри фольклористики, кафедри історії української літератури та шевченкознавства, кафедри новітньої літератури та студенти.