Висаджено Шевченкову вербу та Священний дуб Сковороди у дворику КНУ

29 квітня у внутрішньому дворику Київського національного університету імені Тараса Шевченка за ініціативи Ради ветеранів війни і праці університету та за участі самих ветеранів, проректора Володимира Бугрова, студентів-фольклористів, філософів та представників інших структурних підрозділів університету було висаджено пагін Шевченкової верби та Священний дуб Григорія Сковороди.

Висадження дерев у дворику Київського університету має на меті не лише озеленення навколишнього середовища, а й духовне збагачення та виховання молодого покоління на кращих традиціях українського народу шляхом висадження гілки верби Шевченка у тих місцях, де «він вічно живий» та дуба Сковороди, дух якого постійно витає у стінах класичного вишу.

Розпочав акцію з висадження дерев співорганізатор багатьох заходів із зміцнення культурної спадщини, випускник юридичного факультету, генерал юстиції, краєзнавець Борис Войцехівський. Він розповів про історію Тарасової верби. Під час заслання на Кос-Аралі Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби, посадив її – і незабаром виросло дерево, у затінку якого поет любив відпочивати. У 1963 року напередодні 150-річного Шевченкового ювілею з Казахстану було привезено декілька гілочок верби, які було висаджено в Києві біля Спілки письменників та у голосіївському будинку поета і академіка Максима Рильського. У Шевченків рік – 2014-ий українці розповсюджували пагони Тарасової верби по всій Україні. Інститут філології приєднався до акції, висадивши минулого року у дворику Жовтого корпусу один із пагонів. На честь 201-ї річниці Кобзаря було вирішено висадити Шевченкову вербу і біля Головного корпусу Київського університету.

Зважаючи на те, Григорій Сковорода мав величезний вплив на своїх сучасників і на дальше українське громадянство, і то не лише своєю етичною наукою, а головним чином своїм життям, то Рада ветеранів університету вирішила висадити й дуб на честь відомого українського філософа. Кажуть, що Григорій Сковорода у житті любив три дерева – дуб, явір та вербу. І саме дуб Григорій Савич вважав священним деревом.

За нашою традицією всі події супроводжуються піснею, тож учасники народного ансамблю української музики «Роксоланія» заспівали декілька пісень під час висадження дерев у внутрішньому дворику Шевченкового університету.

Олександра Касьянова