Після смерті лишаються лише спогади

19 квітня університетська громада та філологічна родина у поминальні дні зібралася, аби вшанувати пам'ять загиблого героя – захисника нашої Батьківщини, студента Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка – Святослава Горбенка. Керівництво університету вирішило закарбувати пам’ять про одного із найкращих студентів-японістів, відкривши меморіальну дошку та назвавши аудиторію синхронного перекладу Інституту філології імені Святослава. Також ректором акад. Леонідом Губерським було ухвалено рішення про призначення стипендії імені Святослава найкращим студентам Шевченкового університету.

На урочистому відкритті меморіальної дошки біля аудиторії імені Святослава Горбенка зібралися ректор акад. Леонід Губерський, проректор проф. Володимир Бугров, заступники директора Інституту філології проф. Олена Івановська, проф. Олена Снитко, проф. Іван Бондаренко, доц. Валерій Чемес, Іван Битюк, викладачі та студенти, побратими Святослава з 5-го батальйону ДУК, а також батьки нашого героя – Лариса Вікторівна та Сергій Олександрович Горбенки.

Першим слово виголосив ректор Леонід Васильович, який зауважив, що у свої 19 Святослав чітко розумів силу ідеї та відповідальності. Він, не задумуючись, свідомо пішов захищати Україну. Вчинок хлопця має стати прикладом мужності та сили духу. «Нині гинуть найкращі сини нашої Батьківщини, завдяки таким, як Святослав, ми віримо, що війна скінчиться», – сказав Леонід Губерський. Також Леонід Васильович висловив співчуття батькам та передав слово Сергію Горбенку. «Немає смерті чеснішої, ніж смерть за свою Батьківщину. Я не осуджую сина на вибір. Я пишаюся ним. Хочу, аби Святослав став останнім серед студентів, хто загинув на війні», – висловився батько загиблого воїна. Виголосив слова співчуття та поділився спогадами про старанного студенти, який міг стати чудовим японознавцем, завідувач кафедри китайської, корейської та японської філології проф. Іван Бондаренко. Зі слізьми на очах згадував свого товариша і Ярослав, який подружився зі Святославом, коли той перевівся до Інституту філології. Декілька слів про характер та героїзм сказали й побратими Святослава з 5-го батальйону ДУК, які були присутні на урочистому відкритті.

По завершенню відкриття за українською традицією жалобну пісню виконав ансамбль «Роксаланія».

Олександра Касьянова