Презентація благодійного проекту "Повертайся живим"

У час реальної війни, яка зараз відбувається на сході нашої держави, обов’язковим є розуміння народом, в якій ситуації ми опинилися. Сьогодні еліта, до якої належать освітяни, науковці і письменники, політики, лікарі, має першою об’єднуватися і демонструвати як приклад згуртованості різні проекти, метою яких є допомога та підтримка постраждалих, їхніх сімей. Одним із таких заходів є благодійно-мистецький проект «Повертайся живим», організованим Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за підтримки Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва спільно з «ТЕЛЬНЮК: СЕСТРИ», Всеукраїнського Благодійного фонду «Нащадки Київської Русі», Міжнародної благодійної організації «Ми – українці».

16 квітня 2015 року в КНУ відбулася прес-конференція, присвячена цьому проектові, у якій взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Шевченкового університету Володимир Бугров, диригент Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва Олексій Баженов, директор Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства Оксана Данильченко, координатор студентської робочої групи Координаційної ради КНУ Катерина Таранова, представники Всеукраїнського Благодійного фонду «Нащадків Київської Русі» і Міжнародної благодійної організації «Ми – українці».

«Минулого року, коли відбулася анексія Криму, Київський університет першим із вишів виділив 180 бюджетних місць для студентів із окупованих територій, які вирішили переїхати на материкову Україну. Згодом утворилася волонтерська спільнота при нашому університету – «Координаційна рада КНУ», метою якої є всіляко допомагати потерпілим, тим, хто воює і захищає нас. Керівництво університету передавало автомобілі в АТО. Співробітники, викладачі та студенти Шевченкового університету на чолі з ректором акад. Леонідом Губерським постійно морально та матеріально підтримують тих, хто цього найбільше потребує. Ми, освітяни, розуміємо складність нинішньої ситуації, тож об’єднуємося, аби допомагати нашим ангелам-охоронцям – воїнам, постраждалим та їхнім сім’ям, організований проект є свідченням цього», – наголосив Володимир Бугров.

За словами одного із організаторів проекту Оксани Данильченко, ідея мистецько-благодійного проекту виникла у січні 2015 року після перегляду вистави «Повертайся живим» на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. «Саме тоді було вирішено, що глибока патріотична ідея, закладена у виставі і посередництвом неперевершеного виконання донесена до глядача, варта того, щоб згуртувати небайдужих і послужити суспільству – надати практичну допомогу тим, хто ціною свого здоров’я забезпечив нам спокій і можливість споглядати прекрасне», – зауважила пані Оксана.

Проект «Повертайся живим» має на меті об’єднати зусилля діячів науки, культури, політики, благодійних фондів та організаційній різних рівнів зібрати кошти на лікування постраждалих під час бойових дій в АТО, а саме для: Сергія Загасайла – сержанта, десантника 80-ї окремої аеромобільної бригади. Під час мінометного обстрілу блокпосту 24 травня 2014 року біля села Костянтинівка у групу військових потрапив снаряд. Сергій прикрив собою товаришів від вибуху, отримав надзвичайно тяжкі поранення. Загасайло перебуває на лікуванні майже 10 місяців: багаторазово прооперований, вставлено черепну пластину, ампутовано пальця правої стопи. Сергій нагально потребує коштів на нейрореабілітацію, складне медикаментозне лікування та підготовку до операцій на ногах. Вадима Свириденка – рядового медроти 128-ї гірничо-піхотної бригади, який із серпня 2014 р. перебував на фронті. У лютому Вадима поранили в передпліччя та праве стегно, йому надали медичну допомогу і мали вивезти з іншими пораненими з Дебальцевого. Однак, по дорозі поранені двічі підривалися на міні, і з усіх вижив лише один Вадим Свириденко. Наразі потрібні: серйозна медикаментозна підтримка організму, складна хірургічна підготовка (низка операцій) до протезування, виготовлення чотирьох індивідуальних протезів. Дениса Гойка – військового кореспондента прес-центру Міністерства оборони. З травня 2014 року 5 разів був у відрядженнях в зону АТО, одним із перших робив телевізійні сюжети на Сході. Остання поїздка була у лютому 2014 р. В результаті тяжкого поранення пошкоджено м’язи спини, видалено по шість сантиметрів з двох кісток тазу. Лікувався у Краматорську, потім у Києві, Ірпені, зараз перебуває на лікуванні у Німеччині, наразі потребує коштів на лікування.

Диригент театру Олексій Баженов під час прес-конференції розповів про зародження постановки та про сюжет містерії сучасності «Повертайся живим. «Цей спільний мистецький проект театру з дуетом «ТЕЛЬНЮК: СЕСТРИ» на пророчі вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Станіслава Тельнюка, Оксани Забужко на музику Лесі Тельнюк перетворив у синтетичне дійство з чіткою сюжетною лінією режисер театру Дмитро Тодорюк. Вистава має виховну настанову і актуальна нині», – зазначив пан Олексій.

В основі сюжету «Повертайся живим» історія життя Героя нашого часу – історія юнака, який пройшов шлях подій Революції Гідності. На основі самодостатніх пісень з глибокими текстами і унікальним композиторським баченням створено образ Героя сучасності, Героя, про якого ми зобов'язані пам'ятати і якого повинні славити в мистецтві. Постановка «Повертайся живим» про кожного з нас, про нинішній час, про дні й ночі Майдану та війни, які змінили українців назавжди.

Тож, організатори презентованого проекту запрошують всіх долучитися до збору коштів для поранених, який відбуватиметься 22 квітня о 20:00 в приміщенні Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2). Представники благодійних фондів будуть ходити зі скриньками, кожен відвідувач театру зможе долучитися до проекту. Вартість квитків коливається від 20 до 120 гривень. Це символічна ціна, за яку організатори вдячні театру. У приміщенні перед виставою також відбуватиметься фотовиставка «Діти України» та експонування розписаних воїнами АТО бронежилетів. На заплановані заходи запрошені відомі культурні діячі України, народні депутати, мер Києва, ректори різних вишів, науковці, художники, лікарі, театрали. Організатори проекту сподіваються, що еліта підтримає їх ініціативу та долучиться до благодійного проекту.

Олександра Касьянова,
Фото – Валерій Попов

Категорії: