«Слов’янська фантастика» в Інституті філології

11-12 травня в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна наукова конференція «Слов’янська фантастика», організатором якої стала кафедра слов’янської філології інституту й зокрема доц. Айдачич Деян Володимирович. Захід зібрав науковців з усього слов’янського світу: доповіді виголошували науковці з України, Сербії, Польщі, Росії, Хорватії, Болгарії, Білорусі. Приємно зазначити, що конференція була відкрита й для молодих науковців – крім професорів і кандидатів наук, у ній взяли участь аспіранти, здобувачі й студенти філологічного профілю.

Тривала наукова конференція два дні. Учасникам з різних країн була надана можливість виступити з доповіддю в одній з дев’яти тематичних підсекцій: «Тематика слов’янської фантастики», «Утопія, антиутопія», «Альтернативна історія у слов’янських літературах», «Мова слов’янської фантастики», «Язичницькі демони й боги у слов’янських літературах», «Апокаліптичні та катастрофічні мотиви слов’янської фантастики», «Міський текст і фантастика у слов’янських літературах», «Онірична фантастика», «Генологія, тематика, історія слов’янської фантастики».

Анна Ращенко,
фото: Валерій Попов