Мова як чинник єднання суспільства

8 квітня в Інституті розпочалися Всеукраїнські наукові читання за участі молодих учених «Дух нового часу у дзеркалі слова і тексту. У рамках традиційної квітневої конференції відбувалися круглі столи, дискусійні клуби, секційні засідання з актуальних мовних та літературних питань.

На одному з круглих столів під назвою "МОВА ЯК ЧИННИК ЄДНАННЯ СУСПІЛЬСТВА" було порушено надзвичайно важливі та як ніколи актуальні проблеми мовної політики. Викладачі кафедри сучасної української мови - к. філол. н., доц. Людмила Кравченко, к. філол. н., доц. Вікторія Коломийцева та запрошені гості відомий соціолінгвіст Лариса Масенко, д. філол. н., проф. Національного університету «Києво-Могилянська академія» та завідувач відділу з питань мовної та етнонаціональної політики і Секретаріату Президента України (2007-2010), член Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса Тарас Марусик виступили із цікавими доповідями про мовну поведінку та мовні уподобання київського студентства, філософський та соціолінгвістичний аспекти функціонування рідної мови, державну мовну політику останніх років.

Доповідачі представили результати соціолінгвістичного дослідження щодо визнання рідної мови українцями, національної ідентифікації, порівнявши отримані результати із даними 2006 р. Виявилося, що мовна ситуація в Україні трохи покращилася. Молодь визнає, що освіта має бути українською мовою, що офіційна сфера повинна послуговуватися також державною мовою. Досі залишаються проблеми домінування російської над українською у побуті, бізнесі, інтернет просторі.

По завершенню обговорень учасники круглого столу вирішили написати звернення до МОН України про внесення деяких змін щодо врегулювання мовної ситуації в Україні, запропонували своє бачення вирішення найрезонансніших проблем. Текст звернення буде оприлюднено згодом, тому слідкуйте за новинами прес-центру ІФ та кафедри сучасної української мови Інституту у фейсбуці.