Мітинг, присвячений 67 річниці Великої Вітчизняної війни

7 травня біля стін Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся мітинг, присвячений 67-річчю з дня завершення Великої Вітчизняної війни. На урочистості запросили ветеранів ВВВ – колишніх випускників і викладачів Київського університету. Першим слово взяв і урочисто відкрив мітинг заступник голови Ради ветеранів університету доктор біологічних наук, професор Цудзевич Борис Олександрович. Він зазначив, що з 11 600 Героїв Радянського Союзу 23 – вихованці нашого вишу. «Ми будемо вічно пам’ятати про їхні подвиги», – запевнив Борис Олександрович і передав слово ветерану Другої світової війни Горошку Олегу Олександровичу. Вчений-механік, доктор фізико-математичних наук, академік АН ВШ України розповів про останні дні перед остаточною перемогою над ворогом. «Наші батьки відстояли честь, свободу і саме життя нашої України. Слава їм!», - вигукнув Олег Олександрович і здійняв хвилю оплесків учасників мітингу. Від студентського загалу ветеранів привітала студентка 2 курсу Інституту філології Тетяна Шаправська. Виголошені рядки вдячності прозвучали, як слова молитви за всіх, хто загинув у війні, і як ода тим, кого сьогодні ми ще можемо привітати, подарувавши сердечне слово й червоні гвоздики на знак глибокої пошани.

Під урочисті звуки військового оркестру ветерани та вся громада Київського університету поклали до Пам’ятного знака студентам і викладачам славетного навчального закладу квіти.

Анна Ращенко,
фото: Валерій Попов