Семінар з підвищення кваліфікації для викладачів перекладу

з 25 по 27 березня у Києві відбувся семінар з методики викладання перекладу, зорганізований кафедрою теорії та практики перекладу з німецької мови Інституту філології за підтримки Австрійського культурного форуму та Представництва Австрійської служби академічних обмінів. Семінар проводив Гаральд Фляйшманн, викладач Інституту теоретичної та прикладної транслятології університету м. Ґрац (Австрія), перекладач з української. Упродовж трьох днів він ділився своїм знаннями та досвідом викладання й перекладацтва з колегами - викладачами університетів Харкова, Кіровограда, Дрогобича, Тернополя, Ужгорода, Житомира та Києва.

Учасники семінару працювали над труднощами послідовного, синхронного, письмового перекладу, звернувши увагу на ті нові виклики, котрі ставить суспільство перед сучасним перекладачем. Досвід австрійського колеги спонукав нас переглянути традиційні уявлення про переклад і про роботу перекладача, став стимулом подивитися по-новому й на роботу викладача перекладу: переосмислити доцільність тих чи інших вправ, критерії оцінювання.

Семінар дав можливість познайомитися з досвідом колег з інших міст і поділитися своїм досвідом, налагодити контакти, обговорити наболілі питання.

Марія Іваницька,
фото - Мар'яни Бондаренко