Постановка драматичної поеми Лесі Українки "НА ПОЛІ КРОВІ" до дня філолога

30 березня з нагоди дня філолога дирекція Інституту та профспілка зробили дарунок студентам, викладачам та співробітникам Інституту, запросивши до стін Жовтого корпусу трупу Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка. Актори - провідний майстер сцени Вілен Головко та Володимир Бережанський презентували філологам постановку драматичної поеми Лесі Українки "НА ПОЛІ КРОВІ".

Провідний майстер сцени Вілен Головко вже не вперше в Інституті філології. Два роки тому у його виконанні філологи споглядали моно виставу Лесі Українки "В катакомбах". Цьогоріч пан Вілен вдруге вразив любителів слова своєю майстерністю, презентувавши у день філолога драматичну поему Лесі Українки ,,На полі крові ”.

Постановка поеми оригінальна й особливо актуальна саме у ці складні для України дні. Гра двох акторів - пана Вілена та пана Володимира заполонила сцену, що здавалося, ніби грає не два, а більше акторів.

Дніпропетровська трупа запропонувала нестандартний погляд на історію зради Іуди. Іуда і Прочанин, яких грали провідні майстри сцени, показали анатомію зради, трагедію людини, нездатної піднятися до висот духу.

Глядачі високо оцінили гру акторів, які, на їхню думку, досконало володіють словом, емоціями, відчувають сцену та вміють тримати напруження. Студенти та викладачі відчули катарсис, який прагнули передати актори. Позитивними враженнями після вистави поділився із акторами український письменник, поет, сценарист, літературознавець, літературний критик, художник Григорій Штонь, вистава якого йде на сцені Дніпропетровського театру. Григорій Максимович зауважив, що шедеврально поєднано слово, інтонація та рух тіла акторів, які у синкретичному дійстві презентували українську класику.