Посол Македонії відвідав Інститут філології

26 березня 2015 року Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонії Й.В. пан Столе Змейкоскі. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю кафедри славістики, налагодження зв’язків та пошук нових можливостей щодо поглиблення співпраці.

Під час зустрічі, у якій взяли участь заступник директора ІФ з міжнародних питань Скрильник С.В., заступник директора ІФ з навчально-методичної роботи Чемес В.Ф., завідувач Кафедри слов’янських мов Паламарчук О.Л., викладач болгарської мови Чмир О.Р. та викладач македонської мови Бенедик Н.В., співрозмовники обговорили актуальні питання співпраці між Інститутом філології КНУ імені Тараса Шевченка та Інститутом філології Національного університету імені Св. Кирила та Мефодія в місті Скоп’є, зокрема між кафедрами слов’янської філології.

Сторони також обговорили важливі питання, пов’язані з розширенням спектру можливостей для вивчення македонської мови на кафедрі слов’янської філології, а саме покращення матеріально-технічної бази навчального процесу (забезпечення підручниками та навчальними посібниками, поповнення македоністичної бібліотеки кафедри художніми творами македонської літератури та літературознавчими монографіями, направлення в Україну лектора македонської мови, розробка навчальних посібників з вивчення македонської мови українськими студентами), надання можливості студентам навчатися у літній Міжнародній школі македонської мови, літератури та культури, а також залучення їх до науково-дослідних проектів і проектів, пов’язаних з перекладом з македонської на українську мову і навпаки.

Після зустрічі відбулася бесіда зі студентами, на якій висоповажному гостю було представлено культурну програму. У виконанні студентів-македоністів прозвували вірші македонських поетів Константина Міладінова та Блаже Конескі, «Заповіт» Тараса Шевченка в перекладі на македонську мову та вірш македонського поета Матея Матевскі українською мовою в перекладі поета Олексія Довгого. Піднесеного настрою зустрічі надало звучання македонської народної пісні «Македонско девојче».

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні подякував за теплу зустріч і висловив своє захоплення зацікавленістю й ентузіазмом студентів у вивченні македонської мові та її популяризації в Україні. Македонський дипломат запевнив, що з свого боку, надаватиме всебічну підтримку в поглибленні та розширенні подальшої українсько-македонської співпраці в галузі освіти, науки та культури.