Нагородження переможців конкурсу «Стань письменником!»

24 березня відбулося нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Стань письменником» на засіданні Вченої ради Інституту філології. З вітальним словом виступили директор Інституту проф. Семенюк Григорій Фокович, проф. Людмила Василівна Грицик, завідувач кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості, якою і проводиться щорічний конкурс, а також голова Київської міської організації Спілки письменників України Володимир Григорович Даниленко, який відзначив, що рівень майстерності за роки конкурсу помітно зростає. Цього року було надіслано 246 текстів, що вражає, адже порівнюючи з 2013 роком, було одержано лише 35 текстів. Географія надісланих текстів надзвичайно широка. Представлені тексти з усіх регіонів України. Найбільше текстів надійшло з Київщини, Дніпропетровщини, Житомирщини, Півдня України. Варто зазначити, що 11 робіт надійшло з Донецької області і одна робота з Криму. Приємно, що участь в конкурсі взяли не лише школярі, а й студенти деяких навчальних закладів, наприклад, Черкаського агротехнічного коледжу та Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Конкурсанти у свої тексти вживили неабиякий талант і майстерність, а деякі пофантазували навіть з графічним оформленням, залучаючи оригінальні малюнки та світлини у свої роботи. Більшість творів свідчать про природну та розвинуту вчителями обдарованість молоді, своєрідність талантів, стилів, які, безперечно, треба і далі розвивати й удосконалювати.

Тексти вражали розмаїттям жанрів, тому журі виокремило 8 номінації. Остаточна ухвала журі щодо лауреатів конкурсу «Стань письменником - 2014» така:

У номінації «повісті» перемогу здобули: Гражина Мачукайте (м.Маріуполь) – «Таємниця ягідного болота», Єлизавета Волошина (м.Маріуполь) – «Война, которой нет», Олександра Гульовата (м. Горохів Волинської області) – «Три птахи».

У номінації «оповідання» перемогли: Ольга Яковенко (с. Миколаївка Сумської області) – добірка оповідань, Віталій Попфалуші (с. Приборжавське Закарпатської області) – «Свищик» і Наталя Гудована (с. Жежелівка Вінницької області) – «Останнє завдання».

У номінації «новели»: Андрій Хабрат (с. Новофедорівка Херсонської області) – «Остання воля», «На крок попереду», Маргарита Черняк (м. Кривий Ріг Дніпропетровської області) – добірка новел «Ніщо не вічне» й Ілона Захарук (с. Уторопи Івано-Франківської області) – новела «Надворі панувала осінь».

У номінації «фентезі»: перемогу здобула Вероніка Калитяк (с. Лапчин Івано-Франківської області) – «Аріадна», «Жовта орхідея», «Вероніка і ліс», а заохочувальною відзнакою у цій номінації нагороджено Андрія Сатуру (м. Березівка Одеська обл.) – «Тінь сумніву»

Номінація «поезія»: Марта Гончаренко (м.Київ) – добірка віршів, Олексій Шевченко (м.Київ) – добірка віршів.

У номінації «сценарій» переміг Єгор Джулай (м.Євпаторія, Крим) – «Когда закончится вода», на сценарій якого уже відзнято фільм

Номінація «есеїстика»: Галина Вахтіна (м.Іллічівськ Одеської області) – добірка есеїв «Україна – моє джерело натхнення», Людмила Мєшкова (м.Коростень Житомирської області) – «Запрошення до Європи», Анна Каретникова (м.Павлоград Дніпропетровської області) – есей у формі листа «Привіт, мій любий адресате!»

Номінація «нарис»: Олена Шацько (с. Андріївка Донецької області) – «Історія мого села», Марія Таланчук (с. Новотроїцьке Херсонської області) – «Ваш подвиг житиме вічно», Ірина Підченко (с.Черкаське Донецької області) – «Візит до художнього музею».

Номінація «переклади та переспіви»: Софія Мостова (с. Жизномир Тернопільської області) – переклади з польської, Анастасія Івончак (м. Сторожинець Чернівецької області) – переспів з Г. Гайне.

Нехай натхнення приходить, майстерність напрацьовується і старання будуть оцінені!