«Продавцем щастя» народжується кожен

Літературна студія імені Максима Рильського Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка 27 квітня 2012 року організувала зустріч з талановитою молодою письменницею Мариною Ковінько.

Мистецькі пошуки студентки спеціальності «Літературна творчість» розпочиналися на поетичному ґрунті. З плином часу Марина зрозуміла, що її душа рветься до прози. Становлення молодої письменниці відбувалося за допомогою творів Івана Буніна, Григора Тютюнника, а також сучасного сербського новеліста Горана Петровича. На здивування самої авторки, більшість її творів присвячені проблематиці дитячої душі та світу дитинства. «Питання перетину паралелей дитячого та дорослого світів залишатиметься актуальним надовго, оскільки час завжди вимагатиме їх порозуміння», – вважає Марина Ковінько.

Відвідувачам Літературної студії було презентованого кілька новел: «Катя», «Лазурная лиса», «Продавец счастья». Новела «Продавец счастья» для Марини Ковінько є особливою, оскільки для неї самої це перший вдалий твір. Персоніфікація природи, яскрава колористика, наївність та щирість дитячих образів у творі стали ковтком свіжого повітря серед буденності для слухачів.

Імпресіоністична манера письма Марини Ковінько вирізняє її з-поміж сучасних прозаїків. Письменниця є представницею «небуденної прози». Авторка кожним своїм твором намагається додати світла в сіру повсякденність, доводячи, що в нашому житті завжди є місце для щастя та надії. Завершуючи зустріч, Марина Ковінько сказала, що «продавцем щастя» народжується кожен, варто тільки про це пам’ятати.

Текст: Дар’я Кашперська