«За добре слово й добру пам’ять комусь спасибі ще скажу!»

17 березня Міжнародний благодійний фонд імені Ярослава Мудрого у залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, де витає дух Шевченка, нагородив лауреатів премії імені Ірини Калинець за 2014 рік.

За словами президента Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентини Стрілько, яка розпочала урочисту зустріч, премія імені Ірини Калинець – це поштовх людей до активної громадянської позиції. «Нагородження лауреатів в Інституту філології – ідея не випадкова, адже серед молоді має утверджуватися велич українських діячів. Саме студенти є нашим майбутнім, вірою і надією на краще», – пояснила Валентина Стрілько.

Цьогоріч 3 премії з грошовими винагородами та книжками Ірини Калинець отримали – заслужений журналіст України, працівник Львівського телебачення Василь Глинчак (у номінації «Висвітлення героїчних сторінок в історії України»), завідувач кафедри української літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету, кандидат філологічних наук, доцент Галина Райбедюк (у номінації ««Білі плями» історії України») та український журналіст, публіцист і громадська діячка, яка очолює Львівську міську організацію Всеукраїнської Ліги Українських Жінок Лідія Купчик (в номінації «За громадянську позицію та мужність у відстоюванні українських ідеалів»).

Продовжилася урочиста зустріч лекцією викладача кафедри новітньої літератури Інституту філології проф. Юрія Коваліва, який розповів про період репресій, життя і діяльність жінки-політв’язня Ірини Калинець та інших дисидентів: «Вона писала про екзистенційний вибір – бути тим, ким ти є, бути невгнутим. Ірина Стасів-Калинець була саме такою – жінкою величної сили волі, моралі. Своєю діяльністю вона сприяла розквіту нашого суспільства, утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності».

Звенислава Мамчур, дочка Ірини та Ігоря Калинця, також була присутня на врученні премії. Пані Звенислава висловила подяку організаторам зустрічі та Міжнародному благодійному фонду імені Ярослава Мудрого i зачитала два рядки із вірша своєї матері: «За добре слово й добру пам’ять комусь спасибі ще скажу!»

Вітаємо лауреатів та закликаємо всіх до активної громадянської позиції, щоб в наступні роки премію імені Ірини Калинець отримало ще більше гідних українців.

Олександра Касьянова