Розпочалася робота міжнародного круглого столу "Всесвіт Тараса Шевченка"

11 березня у рамках відзначення 201-ї річниці від дня народження українського генія і пророка розпочався круглий стіл «Всесвіт Тараса Шевченка». У роботі Міжнародного круглого столу взяли участь 134 представники вищих навчальних закладів України та гості з Італії, Польщі і Грузії. Пленарне засідання круглого столу відкрив вітальним словом директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк. Григорій Фокович висловив приємність за те, що цьогоріч тональність святкування річниці Тараса Шевченка задала наша влада, організувавши марафон з читання поезії. «Рядки шевченкових віршів лунали по радіо протягом дня, тому кожен вкотре міг переконатися в актуальності та невмирущості духу Шевченка. Подіями, що нині відбуваються в країні, та заходами вшанування пам’яті нашого пророка ми демонструємо всьому світові нескореність, незламність, нетерпимість до свавілля та силу українського народу», – зауважив директор Інституту.

Наступним із вітальним словом від імені ректора Університету виступив проректор проф. Петро Бех. Учасниками президії пленарного засідання круглого столу були – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології Оксана Сліпушко, голова факультету досліджень Великобританії та Британської Співдружності Університету міста Лодзь, професор англійської літератури Варшавського університету Крістіна Куявінська-Кортні, професор, директор Департаменту лінгвістичних, літературних і філологічних студій Міланського університету, віце-президент Міжнародної асоціації україністів, Президент Італійської асоціації українознавчих студій Джованни Броджі, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, завідувач кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України, кандидат філологічних наук, професор Тетяна Конончук.

На пленарному засіданні запрошені гості виступили з цікавими науковими доповідями, тематика яких мала два вектора спрямування – «Сучасні методології вивчення і викладання Тараса Шевченка (у середній і вищій школі)» та «Інноваційні пошуки всесвітнього шевченкознавства».

Робота Міжнародного круглого столу триватиме три дні. Організатори – кафедра історії української літератури і шевченкознавства та Всеукраїнський навчально-науковий центр шевченкознавства підготували насичений порядок роботи круглого столу. Долучайтеся.

Олександра Касьянова,
фото - Валерій Попов