«Шевченкознавчі студії»:на шляху до «Scopus»

Збірнику наукових праць «Шевченкознавчі студії», який уже понад 15 років видає кафедра історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, у січні 2015 р. присвоєно International Standard Serial Number (скорочено – ISSN) – Міжнародний стандартний серійний номер. Під час реєстрації видання було внесено до міжнародного реєстру даних, що дозволить незабаром увійти до науковометричної бази даних «Scopus».

ISSN – це унікальний номер, який дозволяє ідентифікувати періодичне видання незалежно від місця, мови та носія публікації. Програму ISSN створено за ініціативи ЮНЕСКО й уряду Франції. Присвоєння номерів ISSN здійснюють 75 національних центрів, розташованих по всьому світу. Координацію їх діяльності здійснює Міжнародний центр ISSN, який знаходиться у Парижі. Сукупність організацій ISSN дозволяє втілити в життя широкомасштабну програму міжнародної співпраці. В даний час охоплено 239 країн, і їх перелік безперервно розширюється.

Стандартний серійний номер користується широкою популярністю у світової наукової спільноти, адже дає змогу видавцям, науковцям, бібліотекарям, інформаційним та передплатним агентствам безперешкодно реалізовувати розповсюдження видань відповідно до попиту, робить систему пошуку, замовлення літератури швидшою, а сам цикл створення й доведення періодичних видань до споживача – досконалішим.