Вечорниці на Святого Андрія з грецькими елементами

13 грудня 2014 року, на Святого Андрія, другий рік поспіль студенти, викладачі та друзі кафедри елліністики зібралися у закладі «Вільний простір ПАУЗА» (вул. Володимирська, 69) на вечорниці. Захід проводився в межах кураторської роботи з метою долучити студентів, які вивчають іноземну мову до українських традицій, оскільки майбутні викладачі/перекладачі є не лише знавцями іноземної мови, але, перш за все, носіями української культури. З іншого боку, проведення вечорниць мало на меті зґуртувати студентів різних курсів, які вивчають новогрецьку мову в Інституті філології.

Цього року вечорниці вшанував своєю присутністю Надзвичайний та Повноважний Посол Греції в Україні пан Василіос Пападопулос, який по закінченні заходу відзначив відкритість наших студентів, їхню безпосередність та талановитість і побажав успіхів в опануванні новогрецької мови.

Учасники та гості заходу познайомилися з традиціями святкування дня Святого Андрія в Україні та Греції та мали можливість взяти участь в обряді «Калита» та андріївських ворожіннях.

Студенти першого курсу спеціальності «Новогрецька мова та література» представили новогрецькою мовою театралізовану постановку «Яблуко розбрату», а також підготували блок ігор. Зокрема, присутні розважалися, відгадуючи слова, які показували учасники («Шарада»), малюючи слова, які загадували інші тощо.
Жодна грецька вечірка не обходиться без грецьких народних танців. Цього року вперше було представлено танок «Хасапіко» у виконанні студенток другого курсу спеціальності «Англійська мова та література» та «Англійський переклад» Черніченко Антоніни та Скиданової Аліни, а також студентки третього курсу спеціальності «Новогрецька мова та література» Охримчук Анастасії. Танок було підготовлено за допомогою викладача грецьких народних танців пана Константиноса Евангеліноса на заняттях гуртка, який проводиться для наших студентів регулярно на базі школи № 94. Потім усі бажаючі долучилися до загального танцю.

Кафедра елліністики вдячна за допомогу в підготовці та проведенні заходу студентам першого та третього курсу спеціальності «Новогрецька мова та література». Окрема подяка Антоніні Черніченко (другий курс спеціальність «Англійська мова та література»), Анастасії Охримчук (третій курс спеціальність «Новогрецька мова та література»), Скидановій Аліні (другий курс спеціальність «Англійський переклад»), панові К. Евангеліносу, персоналу закладу «Вільний простір ПАУЗА».

доц. кафедри елліністики С.Є. Перепльотчикова