З нагоди 90-ліття журналу іноземної літератури "Всесвіт" Інститут філології висловлює щирі слова привітання славетному виданню. Філологи мають давні традиції співпраці із часописом: наші літературознавці і перекладачі активно співпрацюють із Всесвітянським колом. З 2010 року спільно реалізується проект Академічних дискусій "Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом"(куратори Дмитро Дроздовський і Галина Усатенко).

Тож, від імені колективу Інституту філології:

Вельмишановний колективе славетного часопису «Всесвіт»!

З часу заснування видання достойними синами України, очільниками українського духу та інтелектуальної культури світового рівня Василем Еланом-Блакитним, Миколою Хвильовим, Олександром Довженком у Харкові , часопис мав непросту, але славну історію.

На сторінках вашого часопису українство мало можливість познайомитися більш ніж з 500-ми романами, тисячами поетичних збірок, повістей і драматичних творів, романів, тисячами літературознавчих досліджень і статей, інтерв’ю з авторами понад 100 країн світу у перекладі із 84 мов.

Перекладацька школа, яка була уфондована навколо часопису «Всесвіт», представляє гроно блискучих перекладачів – Іван Білик, Іван Дзюба, Павло Загребельний, Дмитро Затонський, Микола Лукаш, Григорій Кочур, Роман Лубківский, Дмитро Наливайко, Дмитро Павличко, Юрій Покальчук, Микола Рябчук, Вадим Скуратівський, Максим Стріха. Частина з них працювала і в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, чим ми пишаємося.

Нині, у час світової глобалізації та посиленої міжкультурної комунікації, ваша праця сприяє входженню України та української літератури у нові виміри культури сьогодення, сприяє порозумінню між народами і стверджує українську інтелектуальну думку.

Нових ідей! Нових авторів! Нових творів! Нових перекладів і перекладачів!
Та нових вимірів співпраці з Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З повагою,
Інституту філології професор СЕМЕНЮК Г.Ф.