Науково-методичний семінар філологів-арабістів

У середу, 10 грудня 2014 року, в Єгипетському центрі арабської мови та культури Інституту філології відбувся науково-методичний семінар з арабістики.

У заході взяли участь відомий арабіст, поетеса, перекладач, доцент кафедри східної філології Київського національного лінгвістичного університету Л.А. Петрова, старший науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАНУ Ю.І. Петрова, здобувач Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАНУ М.В. Бастун, викладачі кафедри Близького Сходу Б.Е. Горват, І.В. Сівков, І.О. Субота, аспірант С.В. Рибалкін. Модератором зустрічі стала викладач кафедри Близького Сходу, директор Єгипетського центру арабської мови та культури О.Г. Хоміцька.

Присутні заслухали цікаву та пізнавальну доповідь Лідії Андріївни Петрової – фахівця з арабської літератури, яка поділилася з молодшими колегами власним досвідом викладацької та наукової діяльності, зокрема, роботи над рукописами арабо-іспанського поета XII ст. Ібн Кузмана, спогадами про студентське життя та особисте спілкування з корифеями арабістики.

М. Бастун розповів колегам про об’єднання, наукові гуртки та спілки арабістів у країнах пострадянського простору та Польщі. Б. Горват доповнив це питання розповіддю про викладання арабської мови та літератури у Варшавському університеті, де минулого року він проходив наукове стажування у межах програми «Erasmus Mundus».

Учасники семінару одностайно схвалили ідею проведення таких науково-методичних семінарів на постійній основі у відкритому форматі, із залученням студентів та аспірантів-арабістів.

Директор Єгипетського центру арабської мови та культури Інституту філології О. Хоміцька висловила сподівання, що подібні зустрічі стануть платформою для обміну професійною інформацією, новинами у царині арабістики, наукових дискусій, презентації наукового доробку.

Єгипетський центр арабської мови та культури ІФ