Діалог культур України та Греції

5 грудня у спеціалізованій школі №94 «Еллада» відбувся науково-практичний семінар «Незгасне сяйво Еллади: діалог культур України та Греції», ініційований Управлінням освіти Печерської районної адміністрації. Кафедру елліністики пов’язують зі школою давні дружні зв’язки та дух співробітництва, випускники школи поповнюють університетську родину Інституту філології. Нам було приємно було побачити на заході колишніх випускників кафедри, Т.В. Любченко, що зараз працює в Київському національному лінгвістичному університеті, а також аспірантку нашої кафедри В.М. Челпан, творча доля якої пов’язана з Маріупольським державним університетом.

Семінар складався з наукових доповідей та яскравих творчих номерів, підготовлених школярами, у яких вони продемонстрували гарне володіння новогрецькою мовою та свої різноманітні таланти. Наукові розвідки стосувалися творчості новогрецьких та українських поетів, зокрема, новогрецьких перекладів шевченкової поезії, впливу греків на українську історію та мову, грецькі мотиви в архітектурі українських міст, грецьким основам олімпійського руху. Разом з викладачами свої наукові розвідки представили і школярі старших класів. Завідувач кафедри елліністики доц. А.О. Савенко виступив з доповіддю, присвяченою античним мотивам творчості лауреата нобелівської премії Й.Сефериса. У своєму слові він розкрив ідейно-тематичні домінанти творчості грецького поета, зокрема, його увагу до впливу віянь історії на формування національної ідентичності сучасного грека, зазначивши, що засвоєння досвіду новогреків є важливим в контексті новітньої української історії.

Кафедра елліністики