Дивовижний світ Ель Греко

Лекція з нагоди 400-ї річниці від дня смерті великого митця

9 грудня на кафедру елліністики завітав носій та викладач новогрецької мови п. Тасос Зорбас, прикріплений до кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка, з якою кафедра елліністики розвиває плідне співробітництво. Філолог та мистецтвознавець, Тасос Зорбас працює, між іншим, над створенням освітніх фільмів, присвячених видатним грекам усіх часів. У кінематографічному доробку п. Зорбаса вже налічується вісім фільмів. Останній з них створений до 400-ї річниці від дня смерті знаного в усьому світі художника-критянина Ель Греко, чиє справжнє ім’я – Домінік Феотокопулос – відомо далеко не всім.

Під час зустрічі зі студентами, що вивчають новогрецьку мову як першу та другу іноземну, п. Зорбас познайомив їх із багатою біографією митця, картою його подорожей та основними творами, що становлять гордість найзнаменитіших музеїв світу. Важливо відзначити, що лекція про життєвий та творчий шлях художника проводилася українською мовою, адже за дванадцять років роботи у Львівському університеті Тасос Зорбас досконало нею оволодів. Лекцію гармонійно доповнив інформативний, професійно зроблений п. Зорбасом документальний фільм новогрецькою мовою з українськими субтитрами.

Після демонстрації фільму студенти та викладачі кафедри елліністики мали змогу поспілкуватися з п. Зорбасом у невимушеній обстановці. Було вирішено проводити такі зустрічі частіше, адже вони сприяють культурному обміну між грецьким та українським народами, а також зміцнюють співпрацю між університетами України, у яких вивчаються новогрецька мова і культура.

доц. А.А. Столярова