Відомі та нові імена українського авангарду: презентація антології

Нещодавно побачила світ антологія, на яку так довго чекали знавці літератури ХХ ст., - “Український поетичний авангард”, що упорядкували Юлія Стахівська та Олег Коцарев. І от 25 листопада, на запрошення кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості, відбулася презентація цієї книги у стінах Інституту філології. І хоч на заході був присутній лише один з упорядників, Олег Коцарев, та слухачі змогли дізнатися багато цікавої інформації про критерії відбору текстів до антології, роботу над ними і, зрештою, про приватні і державні архіви та часописи, де можна було віднайти тексти відомих і призабутих авторів 1920-1930-х років. Олег Коцарев окреслив важливі моменти характеристики авангардної поезії в Україні. Було згадано кілька цікавих історій про авангардистів, розказані нащадками при спілкуванні з упорядниками, про знахідки в архівах. Презентація антології стала ніби міні-лекцією про український поетичний авангард, що була цікавою та корисною студентам та викладачам, які відвідали захід.

Каріна Дорошенко