Знавці та любителі польської мови написали диктант

15 листопада о 12:00 годині в Інституті філології пройшов конкурс-диктант з польської мови під назвою «Ja piszę, ty piszesz, my piszemy... po polsku». Ініціатором заходу виступив фонд «Свобода і демократія” у тісній співпраці з Польський центром та кафедрою полоністики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

Написання диктанту було приурочено до святкування Дня незалежності Польщі. Тому текст був тематично пов'язаний з історичними подіями, які призвели до повернення Польщею незалежності у 1918 р. За складністю текст диктанту відповідав рівню В2 і його оригінал можна побачити нижче.

Загалом цей конкурс в Україні відбувався вперше. Одночасно диктант писали у 17 містах України: Львові, Чернівцях, Вінниці, Києві, Житомирі, Луцьку, Хмельницькому, Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Дрогобичі, Ковелі, Херсоні, Кривому Розі, Нікополі, Кам’янець-Подільському, Кіровограді.

До Києва спробувати свої сили приїхало близько 160 осіб. Разом же по Україні таких бажаючих виявилося понад дві тисячі.

Написання диктанту проводилося у рамках проекту «Біло-червоне АБЦ. Польська програма підтримки освіти в Україні", який спільно фінансується з коштів, отриманих від Міністерства закордонних справ, у рамках конкурсу на реалізацію завдання «Співпраця з полонією і поляками за кордоном у 2014 році".

Журі конкурсу складалося з викладачів кафедри полоністики Інституту філології Київського університету. Головою журі була проф., д.філол.н. Тетяна Черниш, їй допомагали – к.філол.н. Тетяна Чужа, аспіранти кафедри Ярина Ясній, Наталія Гузевата, і п. Анна Байда. Текст диктанту прочитав проф. кафедри полоністики, д. гуман.н., проф. Артур Брацкі.

За результатами конкурсу перемогла Марія Ніщиненко, учениця школи №5 міста Бровари. У подарунок грамотна та юна дівчина отримала планшет і цікаві книги. Друге місце посіла Ірина Шкеда, студентка-полоністка 4 курсу Інституту філології. Третє місце виборола Матлах Мар’яна, студентка-полоністка 3 курсу Інституту філології.

Нагороду і пам’ятний подарунок отримала також найстарша учасниця диктанту Неоніла Батіщева (57 років), а також наймолодша учасниця – Олександра Трапезнікова (12 років).

Кожен з учасників конкурсу отримав спеціальні бланки та сувенірні ручки, а також здобув безцінний досвід та нових знайомих. Проведений конкурс-диктант розбудив жагу до знання польської мови.

Кафедра полоністики,
Фото – Валерій Попов, прес-центр Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка