Слово - наш народ, а мова - наша зброя

13 листопада розпочалася щорічна міжнародна наукова конференція "Мова як світ світів: граматика і поетика української мови". Конференція триває два дні - 13-14 листопада. Її організатором виступає кафедра сучасної української мови Інституту філології.

13 листопада відбулося відкриття конференції. Пленарне засідання розпочалося з інсценування сьогоднішніх страшних подій - війни на сході України. Студенти кафедри фольклористики під акомпонування гри на фортепіано зачитали діалог матері зі своїм сином, який воює на сході. Цей номер став демонстрацією для гостей та учасників конференції того, що Інститут філології не стоїть осторонь і не робить вигляд, що в країні все добре. А філологічна родина разом зі всією Україною переживає та бореться.

Вступне слово на пленарному засіданні виголосив директор Інституту проф. Григорій Семенюк. Григорій Фокович зауважив, що на мову потрібно дивитися не лише з погляду функцій, а й як на носія духовності, патриотизму. Слово - наш народ, а мова - це зброя, яку ми маємо зараз якнайактивніше застосовувати проти наших ворогів.

На цьогорічну конференцію завітали гості з усіх куточків України та з Польщі. У конференції зголосилися виступити з доповідями 90 осіб, серед яких 13 - доктори наук, 46 - кандидати наук, а також студенти, аспіранти та здобувачі.

На пленарному засіданні із доповідями виступили такі мовознавці та літературознавці - д.філол.н., проф., акад. Любов Мацько, д.філол.н., проф., чл.-кор. Анатолій Загнітко, д.філол.н., проф. Анатолій Ткаченко, д.філол.н., проф. Анатолій Мойсієнко, магістрантка Христина Петрів.

По завершенню пленарного засідання відбулося обговорення актуальних мовознавчих проблем на секційних засіданнях.

Олександра Касьянова,
фото - Валерій Попов