Майстер-клас з менді

У рамках святкування тижня тюркських мов у Турецькому центрі інформації та досліджень відбувся майстер-клас з менді.

Менді (іноді мехенді) — мистецтво розпису тіла хною. Порівняно швидкий, безболісний і найбезпечніший спосіб нанесення тимчасового татуювання. Нині це мистецтво широко розповсюджене в усьому світі, особливо в Індії та країнах сходу. Слово «менді» має індійське походження — так називають хну і татуювання хною. Є у менді й інше призначення — захист. В орнаментах та образах зашифровані символи, які повинні відлякувати злих духів і притягати до молодої пари увагу та прихильність добрих божеств, які обіцяють багатство та багатодітність новій родині.

Майстер-клас з менді провела для студентів Київського університету Євгенія Мержиєвська (Фьокла). Пані Євгенія відкрила першу школу менді в Україні. Студентам вона розповіла про східні мотиви у візерунках з хни, а потім продемонструвала як твориться розпис хною на руці.

Кафедра тюркології дякує Євгенії Мержиєвській за проведений майстер-клаc.