Майстер-клас з ебру від Наталії Драгунової

30 жовтня у рамках святкування тижня тюркських мов у Турецькому центрі інформації та досліджень відбувся майстер-клас з ебру.

Наталія Драгунова – архітектор за освітою та відомий ебрист в Україні провела майстер-клас з ебру для філологів, підчас якого розповіла про особливості цього різновиду живопису, а також разом зі студентами зробила декілька малюнків.

Мармуровий папір, ебру — різновид живопису, характерний для країн Сходу, продуктом якого є малюнок, створений на воді (або спеціальному розчині з водоростей), і згодом обережно перенесений на папір чи іншу поверхню. Впродовж століть цей метод використовувався як основа для створення каліграфії, оздоблення приміщень, прикрашення обкладинок книжок тощо. У Туреччині мистецтво, відоме як ebru, є нині досить популярним.

Про майстра з ебру

Наталія Драгунова займається та поширює ебру в Україні вже 3 роки. Починала пані Наталія з самонавчання:

«Спочатку ебру стало для мене хобі, потім зацікавленість зросла і я почала детальніше вивчати технологію цього дивовижного мистецтва. Моїм вчителем став відомий турецький ебрист Фаті Ешіль. Від нього я детальніше дізналася про класичний різновид ебру, технологію якого нині сама викладаю».

Пані Наталія розповіла, що ебру характерний для країн Сходу, цей різновид живопису вважається традиційним турецьким мистецтвом. Створення класичного малюнку на воді або спеціальному розчині з водоростей нині використовують як основу для оздоблення приміщень, одягу, дизайну обкладинок книг тощо. Також ебру може бути як арт-терапія, адже завдяки групових занять діти з певними відхиленнями краще адаптуються у соціумі.

«Ебру – це канонічне мистецтво, як на мене, – зауважила Наталія Драгунова, – тому переважно працюю з книжковою технікою. А от анімація на воді – це вже арт-терапія».

Пані Наталія має свою студію, проводить майстер-класи по всій Україні, аби розвивати унікальний різновид живопису та знайомити українців з турецькою культурою.

Кафедра тюркології безмежно вдячна Наталії Драгуновій за проведений майстер-клас з ебру.

Більше інформації про Наталію Драгунову та ебру читайте на сайті: http://www.ebru.com.ua/

Олександра Касьянова,
фото - Валерій Попов

Категорії: