СТУДЕНТСЬКА ГВАРДІЯ КНУ – ГІДНЕ ПРОДОВЖЕННЯ БОЙОВИХ ТРАДИЦІЙ СТУДЕНТІВ-ЗВИТЯЖЦІВ ШЕВЧЕНКОВОГО УНІВЕРСИТЕТУ

С.Я.Янчук

Голова Координаційної ради Студентської гвардії КНУ

Українське студентство завжди було й залишається активною соціально-політичною силою, часто виступає рушійною силою важливих суспільних процесів. Сьогоднішня студентська молодь гідно склала іспит з національної свідомості та громадянської зрілості не в дискусійних баталіях, а на барикадах Майдану. Адже Революція Гідності розпочалася саме зі студентського протесту.

Студенти Шевченкового університету завжди ставали на захист Батьківщини у часи воєнних лихоліть. У січні 1918 року зі студентів Університету Св. Володимира та Українського Народного Університету було сформовано "Курінь Січових Стрільців", який згодом здобув безсмертної слави у бою з російсько-більшовицькою ордою під Крутами. У серпні та вересні 1941-го студенти Київського державного університету стали на захист столиці нашої країни проти німецько-фашистських окупантів. Сьогодні, коли держава перебуває у стані неоголошеної війни з Російською Федерацією, наші студенти активно включаються у волонтерський рух для допомоги війську, пораненим і вимушеним переселенцям із Криму та Донбасу. Окремі студенти захищають нашу державу зі зброєю в руках. На жаль, уже маємо втрати. 3 жовтня 2104 року при обороні Донецького аеропорту загинув студент Інституту філології, 19-річний боєць Добровольчого Українського Корпусу "Правого сектора" Святослав Горбенко (позивний – Скельд).

Як це було в часи минулих воєнних лихоліть, так це відбувається і сьогодні: збройна агресія чужинців наштовхується на хвилю народного спротиву. Студентська молодь, як найбільш змобілізована частина суспільства, активно готується до захисту власної країни. Сподіватися на краще, але готуватися до найгіршого розвитку подій – так вирішили студенти нашого вишу на віче, яке проводилося на території студмістечка КНУ в березні 2014 року. За кожну мить мирного життя сплачено кров’ю наших героїв на сході та півдні країни. І сьогодні ми не маємо морального права марнувати час, за який наш народ платить життями кращих його синів. Саме тому, у квітні 2014-го ми розпочали проведення тренінгів із надання першої медичної допомоги під керівництвом інструктора з Товариства Червоного Хреста України. Згодом, за повної підтримки і сприяння ректора КНУ академіка Л.В.Губерського та проректора з науково-педагогічної роботи (навчальна робота) професора В.А.Бугрова, розпочалось проведення занять з військової підготовки на базі Військового інституту КНУ. Уже завершила військову підготовку перша група студентів-гвардійців. Вони опанували такі дисципліни: 1. матеріальна частина зброї та вогнева підготовка; 2. захист від зброї масового ураження; 3. тактична підготовка (на рівні роти); 4. військова топографія та орієнтування на місцевості.

Наші активісти також ініціювали створення резервного студентського батальйону на базі Студентської гвардії КНУ. Ми також долучилися до діяльності Центру координації роботи зі студентською молоддю щодо протидії військовій агресії та її наслідкам.

Створення Студентської гвардії Київського національного університету імені Тараса Шевченка – це виключно студентська ініціатива. Її діяльність ґрунтується на самоорганізації студентів і має на меті підготовку патріотів до захисту Батьківщини. Вона включає в себе блок військової підготовки та цивільний блок, що ділиться на політичний відділ та відділ зв’язків з громадськістю. Головою Студгвардії є обраний на загальних зборах студент радіофізичного факультету Сергій Васильчук.

Було визначено завдання й обов’язки членів Студгвардії:
– набувати знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни;
– опановувати основи цивільного захисту, першої медичної допомоги та військової справи;
– надавати допомогу працівникам та студентам Університету у випадках надзвичайних ситуацій природного, техногенного, соціально-політичного та терористичного характеру;
– спільно з особовим складом осередків цивільного захисту Університету проводити планові навчання зі студентами та працівниками Університету;
– у випадку загострення ситуації – здійснювати регулярне патрулювання території студмістечка, координуючи свої дії з правоохоронними органами та охороною студмістечка;
– брати участь у заходах військово-патріотичного виховання Університету;
– пропагувати здоровий спосіб життя на власному прикладі.

Усі бажаючі мають можливість пройти прискорений курс підготовки протягом місяця й отримати первинні навички поводження зі зброєю, ознайомитись з основами тактики ведення бою, захистом від зброї масового ураження, військовою топографією та орієнтуванням на місцевості, порядком дій цивільного населення під час військового протистояння. Двічі на тиждень відбуваються заняття з фізичної підготовки, щопонеділка – засідання історичного клубу, по середах збирається освітній клуб, зокрема клуб військової топографії, щосуботи проводять заняття викладачі Військового інституту. Не залишається осторонь і культурно-естетичне виховання: члени Студгвардії відвідують музеї, театри, вирушають у маршрути, присвячені історичним подіям. Уже звичним стало залучення студентів-гвардійців до участі у добових вишколах – як самоорганізованих, так і в співпраці із іншими парамілітарними формуваннями.

13 жовтня 2014 року в Головному корпусі університету відбулася презентація Студентської Гвардії. Усі, хто пройшов початковий курс військової підготовки, отримали сертифікати й шеврони Студгвардії. Із закінченням курсу молодого бійця наших гвардійців вітали ректор Леонід Губерський, проректор Володимир Бугров, представники Військового інституту та Добровольчого батальйону «Донбас», Голова Всеукраїнського об'єднання «Союз учасників миротворчих операцій» Сергій Грабський, а також самодіяльні музичні гурти.

Над створенням власної студентської гвардії зараз працюють студенти Києво-Могилянської академії, Київського політехнічного інституту та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. До нас уже зверталися представники згаданих вишів з проханнями про допомогу у створенні подібних структур та організації їхнього військового вишколу.

Ініціювавши створення Студентської гвардії КНУ, наші студенти вкотре підтвердили провідну роль Київського національного університету не лише у науковій царині, а й у справі захисту територіальної цілісності та суверенітету нашої Батьківщини.

Категорії: 
Додані файли: