Х Всеукраїнський тур Міжнародної олімпіади з турецької мови

З 22 по 24 березня 2012 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприянням Міністерства освіти, молоді та спорту України, Головного управління освіти і науки м. Києва, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Університету імені Бориса Грінченка й Міжнародної школи «Меридіан» проходив Х Всеукраїнський тур Міжнародної олімпіади з турецької мови. У ньому взяли участь 330 осіб з 22 навчальних закладів Києва, Одеси, Донецька, Херсона, Харкова, Львова. Переможців визначали 37 тюркологів за 17-ма номінаціями.

У рамках олімпіади в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбувалася презентація навчальних закладів, представники яких співали та пригощали гостей національними турецькими стравами, та виставка картин і фото колажів, здійснена самими ж учасниками змагання.

Урочисте нагородження переможців та призерів українського фіналу Х Міжнародної Олімпіади з турецької мови відбулося у театрі «Київська оперетта». Привітати найдостойніших знавців турецької мови прийшли: пан Мегмет Сансар – Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні, пан Берат Ілдиз – аташе з питань культури Посольства Туреччини, Ігор Турянський – Перший Посол України в Туреччині, Василь Кремень – Президент Національної академії педагогічних наук України, академік Національної академії наук України та Національної академії педагогічних наук України, док. філософ. наук, проф. Лариса Гвоздик-Пріцак, Андрій Курков – письменник, майстер детективного жанру, кіносценарист, Юрій Кочубей – Повноважний Посол України у Франції, арабіст, сходознавець.

Організатори олімпіади нагородили Василя Кременя за підтримку українсько-турецьких інтелектуалів, філософів, культурологів та освітян у спільних і міжнародних науково-практичних заходах соціогуманітарної тематики; Андрія Куркова та Ларису Гвоздик-Пріцак за налагодження плідної співпраці між українськими і турецькими письменниками та публіцистами.

Вітаємо переможців і призерів олімпіади та бажаємо їм нових творчих звершень.

У номінації «Розмовна тема» найкращими стали:
Андрій Дубровський (Чорноморський ліцей м. Одеси) ;
Владислав Суворов (Чорноморський ліцей м. Одеси);
Дар’я Гончарук (Гімназія східних мов № 1 м. Києва).

У номінації «Твір»:
Олена Калдарар (Ліцей №20 м. Донецька);
Крістіна Турбіна (Гімназія східних мов № 1 м. Києва);
Олена Старумська (Гімназія східних мов № 1 м. Києва).

У номінації «Розмовна тема» (для студентів):
Олена Палій (Київський лінгвістичний університет);
Карина Мішкіна (Київський лінгвістичний університет);
Галина Ліпатова (Одеський Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського).

У номінації «Твір»(для студентів):
Лілія Курсакова (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова);
Антоніна Каленська (Київський національний університет імені Тараса Шевченка);
Даря Панкратова (Національний університет Києво-Могилянська академія).

У номінації «Тест з граматики»(для учнів):
Гелена Лукашевська (Чорноморський ліцей м. Одеси);
Олександр Шафір та
Світлана Левицька (Міжнародна школа «Меридіан» м. Києва).

У номінації «Тест з граматики» (для студентів):
Анастасія Дорошенко (Одеський Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського);
Олена Палій (Київський лінгвістичний університет);
Роман Сафонов (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

У номінації «Пісня»:
Ліза Кулучнікова (Міжнародна школа «Меридіан» м. Києва);
Христина Хорітененко (Донецький державний університет);
Ульяна Кірічук (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

У номінації «Особливі вміння»:
Віталія Гараган (Одеський Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського);
Ансамбль «Колбасти» (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова);
Ансамбль «Юшюйорум» (Чорноморський ліцей м. Одеси).

У номінації «Читання» (для студентів):
Анастасія Парфенова (Київський національний університет імені Тараса Шевченка);
Каріна Шиккіна (Київський лінгвістичний університет);
Аліна Розанова (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова).

У номінації «Вірш»:
Даря Каралюк (Міжнародна школа «Меридіан» м. Києва);
Ольга Тютюнник (Університет імені Боріса Грінченка);
Алла Сорока (Міжнародна школа «Меридіан» м. Києва).

У номінації «Презентація»:
Олександр Шафір (Чорноморський ліцей м. Одеси);
Олена Федосенко (Чорноморський ліцей м. Одеси);
Світлана Сімоненко (Харківський державний університет імені Григорія Сковороди).

У номінації «Стаття»:
Катерина Єфременко (Харківський державний університет імені Григорія Сковороди);
Анастасія Дорошенко (Одеський Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського);
Софія Салтовець (Харківський державний університет імені Григорія Сковороди).

У номінації «Стенд»:
Одеський Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського;
Філіал КНУ імені Тараса Шевченка у м. Луганськ;
Київський лінгвістичний університет.

У номінації «Основи культури»:
Олексій Кіт (Київський лінгвістичний університет);
Катерина Астасєва (Одеський Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського);
Олена Дубова (Київський лінгвістичний університет).

У номінації «Малюнок»:
Нікіта Ільченко (Київська гімназія східних мов №1 м. Києва);
Олена Слайчева (школа №4 м. Одеси);
Владислав Немченко (школа № 73 м. Києва).

Текст: Ірина Прушковська, Олександра Борейчук