Відбулася Вчена рада Інституту філології

28 жовтня в Актовій залі Інституту філології відбулася Вчена рада. На порядок денний були винесені наступні питання: 1. Обговорення проекту-плану Вчених рад Інституту на 2015 рік; 2. Відкриття нової спеціальності «кримськотатарська мова і література та переклад» при кафедрі тюркології; 3. Результати проведення ректорської контрольної роботи; 4. Звіт про підсумки фольклорної, діалектологічної, перекладацької, археологічної, джерелознавчої студентських практик; 5. Різне.

Анна Мукан,
фото: Валерій Попов

Перед початком засідання директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк закликав вшанувати хвилиною мовчання загиблих колег під час бойових дій в зоні АТО. Пісенну молитву виконав колектив із ансамблю «Роксоланія».

Про проект-план Вчених рад Інституту філології на 2015 рік звітувала заступник директора з наукової роботи Олена Снитко. Вона закликала присутніх ще раз переглянути роздані всім членам Ради проспекти й внести остаточні пропозиції для його затвердження найближчим часом.

Про відкриття нової спеціальності «кримськотатарська мова і література та переклад» в Інституті філології розповіла в.о. завідувача кафедри тюркології Ірина Покровська. Ірина Леонідівна наголосила на актуальності та своєчасності відкриття спеціальності в умовах анексії Криму, зазначила, що цьогорічна вступна кампанія засвідчила популярність нового фаху серед абітурієнтів. Не зважаючи на те, що видавництва літератури кримськотатарською мовою, а також університетські колеги з Криму надали чимало книжок і посібників кафедрі тюркології, відчувається гостра необхідність у створенні навчальної літератури українською мовою.

Заступники директора з навчально-методичної роботи Іван Бондаренко, Сергій Саєнко та Валерій Чемес доповіли про успішність написання ректорської контрольної роботи серед студентів Інституту філології.

Про особливості проведення цьогорічних фольклорної, діалектологічної, перекладацької, археологічної, джерелознавчої студентських практик доповідала Надія Янкова. Вона назвала найкращих студентів, які творчо й фахово підійшли до виконання завдань, й зазначила, з якими побутовими проблемами довелося зіткнутися практикантам під час практики.

Затим виступив Голова організації ветеранів Інституту філології Сергій Янчук. Він прозвітував про заходи, які організувала Організація ветеранів за останні півроку. Серед інших питань розглядалися також: про продовження контракту співробітників Інституту, про присвоєння вченого звання, рекомендації до друку навчально-наукової літератури, уточнення тем дисертацій, атестації аспірантів.

Насамкінець директор нагородив ректорською Почесною грамотою завідувача кафедри історії української мови та стилістики проф. Ларису Шевченко та Подякою від ректора Лідію Гнатюк.

Анна Мукан