Провідні вчені України в галузі мовознавства обмінялися досвідом у Рівному

16 – 17 жовтня 2014 р. на факультеті іноземної філології Рівненського державного гуманітарного університету відбулась всеукраїнська науково-практична конференція «Мова. Культура. Комунікація: нові парадигми дослідження».

Організаторами конференції виступили кафедра загального та порівняльного мовознавства (завідувач проф. О.В. Тищенко) та факультет іноземної філології (декан проф. Г.І. Ніколайчук).

З вітальним словом до учасників конференції виступили керівники університету (проректор з наукової роботи, проф. Т.І. Поніманська, Г.І. Ніколайчук).

Підчас пленарного засідання прозвучали доповіді провідних вчених України в галузі мовознавства: д. ф. н., проф. І.О. Голубовської (КНУ ім. Т. Шевченка); д. ф. н., проф. Ф.С. Бацевича (ЛНУ ім. І. Франка); д. ф. н., проф. М.В. Жуйкової (Східноєвропейський університет ім. Л. Українки); д. ф. н., проф. О.П. Левченко (НУ «Львівська політехніка»); д. ф. н., проф. А.А. Лучик (НУ «Києво-Могилянська академія»); ст. наук. співробітника НАН України Г.М. Ярун; д. ф. н., проф. Т.Р. Кияка (КНУ ім. Т. Шевченка); д. ф. н., проф. В.А. Глущенка (Донбаський державний педагогічний університет); д. ф. н., проф. Т.М. Корольової (Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського); д. ф. н., проф. О.В. Тищенка (РДГУ).

Учасники та гості конференції тепло привітали завідувача кафедри загального та порівняльного мовознавства РДГУ, д. ф. н., проф. О.В. Тищенка з нагоди 50-річного ювілею.

В роботі секційних засідань взяли участь понад сто професорів, доцентів, викладачів та аспірантів. Предметом наукової дискусії стали актуальні проблеми етнолінгвістики, зіставного мовознавства, лінгвоконцептології, лексичної і граматичної семантики, лінгвістика тексту, проблеми перекладу та міжкультурної комунікації, корпусна лінгвістика, лінгводидактика та психолінгвістика.

Учасниками конференції стали дослідники з Києва, Львова, Луцька, Одеси, Чернівців, Харкова, Переяслав-Хмельницького, Умані, Ізмаїлу, Слов'янська, Дрогобича, Рівного, Острога. Отже не дивно, що головним гаслом та ідеєю конференції стало єднання сходу та заходу, наукової спільноти всієї України.

Символічним став також той факт, що підведення підсумків та закриття конференції відбулось в культурно-археологічному центрі «Пересопниця», місці створення історичної реліквії України, славетного Пересопницького Євангелія.