Відзначення 70-річчя визволення України

Сьогоднішня дата, 28 жовтня, є особливою в багатотомному літописі української історії. Саме восени 1944-го року було покладено край поневоленню території України німецькими загарбниками. З нагоди цієї дати в Київському університеті відбудеться засідання президії Ради ветеранів війни і праці Університету; почесний караул біля Пам’ятного знака викладачам і студентам Університету, загиблим у боях Великої Вітчизняної війни; покладання квітів до Пам’ятного знака від ректорату та інших підрозділів Університету; концерт, театралізована постановка та вистава Драматичного театру «Голос» під керівництвом Оксани Русіної «І день був перший».

Як би там наші недруги не намагалися применшити роль українців у перемозі в цій війні, не відомо, чи мала б Європа нинішній цивілізаційний розвиток, якби не героїзм наших пращурів. Адже саме наші діди й прадіди зробили чи не найбільший внесок у подолання коричневої чуми на теренах Східної Європи. Вони віддали для цього найцінніше, що мали – життя…

Цьогоріч День звільнення України від німецьких загарбників є символічним як ніколи. Адже ми знову стоїмо на обороні Європи, але вже від іншої людиноненависницької системи, і маємо вчинити той самий подвиг, що й 70 років тому.

Дай Бог нам сил і мужності для цього!