Лекція Віктора Маркіна про музичне мистецтво

23 та 24 жовтня в Турецькому центрі інформації та досліджень Інституту філології відбувалися лекції англійською мовою професора музики Нью-Гейвенського університету штату Коннектикут, США - Віктора Маркіна. Він перебуває в Україні в рамках проекту Фулбрайта "Музичне мистецтво".

Кореспондент прес-центру взяла інтерв'ю у пана Віктора:
- Як Ви опинилися в Україні?
- Мої батьки родом звідси (батько - з Тернополя, мама – з Львівської області). Приїхав удосконалити мову та краще пізнати українську культуру, поділитися музичним досвідом і почерпнути щось нове для себе.
- Яких аспектів музики стосувалася Ваша сьогоднішня доповідь?
- Вчора, 23 жовтня, я розповідав студентам про вплив африканської культури на американську поп-музику, а саме - про виникнення стилю блюз. Сьогодні звернувся до конкретних музичних прикладів.
- Чи знайомі Ви з українською музикою? Яке враження вона справляє на Вас?
- Звичайно, знайомий. В дитинстві мама співала мені українські колискові. Всі студенти неодноразово запитують, чи знайомий я із творчістю гурту «Океан Ельзи». Я слухав їх, але не можу назвати їхні мелодії особливими. Слова – так, хоч багато чого не можу зрозуміти. Факт один – популярність гурту колосальна через порушення у його піснях проблем, близьких українцям. Все ж таки мене більше цікавить фольклорна музика, тому що це першопочатки культури.

Інтерв'ю взяла Ірина Рибчак, прес-центр Інституту філології